7 inšpiratívnych kníh, na ktoré by si mál nájsť čas ešte toto leto

  • Tieto by v tvojej knižnici rozhodne nemali chýbať.
david-iskander-599066-unsplash
unsplash.com
  • Tieto by v tvojej knižnici rozhodne nemali chýbať.

I Contain Multitudes by Ed Yong

Je ťažké vyjadriť, ako dôležitá by pre mnohých ľudí mohla byť táto kniha od Ed Yonga. S neustálou obsesiou vytvorenou okolo robotiky je ľahké zabudnúť, že ľudské telo je kolekciou vysoko komplexných biologických nanobotov (baktérie, mikróby našich mikro-biómov).

Aj veda už dokazuje, že  naše duševné zdravie a zdravie mozgu vysoko korelujú s chorobami v našom tele. Je dôležité vedieť o množstve „zázrakov“, ktorými disponuje telo každého z nás, aj keď to nie je na prvý pohľad očividné. Vďaka tejto knihe uvidíte veľa vecí v jasných súvislostiach.

The Power of the Other by Henry Cloud

Koľko ľudí denno-denne ovplyvňuje tvoje správanie? Táto kniha ti pomôže, aby si si bol viac vedomý vplyvu druhých na tvoj život. Unikni negatívnym aspektom  reality a využi tvoj rastový potenciál raz a navždy. Vždy a všade má nad tebou niekto moc, aj keď si to nemusíš hneď uvedomovať. Táto kniha predstavuje zásadný krok v snahe pochopiť ťahy druhých. Ak chceš získať viac osobnej slobody, prečítaj si The power of the Other.

The Undoing Project: A Friendship That Changed Our Minds by Michael Lewis

Ak napíše niečo Michael Lewis, stojí to za to. Táto kniha je príbehom o priateľstve a objavoch dvoch izraelských psychológov, Daniela Kahnemana a Amosa Tverskyho. Týto muži boli obrovskými protikladmi, ale nakoniec sa z nich stali priatelia. Aj napriek tomu, že čelili enormnému protivenstvu podarilo sa im vytvoriť dielo, ktoré vyhralo Nobelovu cenu a je unikátom v oblasti behaviorálnej ekonómie.

Táto kniha je pripomienkou toho, ako veľmi je dôležité nájsť skutočného priateľa. Takého, ktorý bude tvojim spolupracovníkom na projektoch a súputníkom na ceste plnej úsilia. Bez niekoho, kto pracuje po tvojom boku a predstavuje pre teba výzvu bude ťažké dosiahnuť zmysluplné výsledky.

Algorithms to Live By: The Computer Science of Human Decisionsby Brian Christian, and Tom Griffiths

Fascinujúce skúmanie toho, ako možno aplikovať počítačové algoritmy do tvojho každodenného života. Čo by sme mali urobiť a čo nechať nedokončené, v bežnom dni alebo aj živote.

Kniha ti pomôže pri bežných rozhodovacích problémoch a osvetlí ti fungovanie ľudskej mysle. Zistíš, kedy  by si mal prepínať medzi rôznymi úlohami. Ak máš dilemu, v knihe nájdeš pravidlo, podľa ktorého sa riadiť. Pritom každý jeden fascinujúci algoritmus prevracia inteligenciu počítačovej vedy do každodenného ľudského života. Stojí to za to.

The Industries of the Future by Alex Ross

Táto kniha je povinným čítaním pre tých, ktorí chcú nahliadnuť do nedávneho vývoja v robotike, počítačovej bezpečnosti, genomiky a spracovania veľkých dát. Nie je pritom potrebné byť sčítaným v jednotlivých oblastiach, pretože teraz je ten správny čas nastúpiť „ na palubu.“ Táto oblasť je zatiaľ plná možností, a nie len tých skrytých.

Originals by Adam Grant

 

Grant používa prekvapivé štúdie a príbehy, ktoré sú klenotmi obchodu, politiky, športu a zábavy. Autor skúma ako rozpoznať dobrý nápad, hovoriť bez toho, aby si bol umlčaný, kedy je správny čas konať alebo riadiť strach a pochybnosti. Uč sa od podnikateľa, ktorého startupová prezentácia bola postavená na tom, prečo do jeho projektu neinvestovať.

Tool of Titans by Tim Ferriss

Počas posledných dvoch rokov je Tim Feriss najpredávanejším autorom podľa New York Times. Zhromaždil rutiny a vychytávky od svetových umelcov po celom svete. Ide o koncentráciu hodnotných tipov a trikov, ktoré mu pomohli zdvojnásobiť príjmy, flexibilitu, no predovšetkým šťastie v jeho živote. Určite má čitateľovi čo ponúknuť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech