7 najlepších stránok pre fotky zadarmo.

Nákup kvalitných fotografií napríklad na sociálne siete, stránky či menšie podnikanie vedia byť náročné nielen časovo ale finančne. Tak si prejdite týchto 7 stránok a knižníc pre obrázky zadarmo, s ktorými možno v budúcnosti ušetríte.

Obrázok je niekedy hodný tisícky slov.

Morguefile

masthead
Morguefile obsahuje fotografie na používanie zadarmo od veľa autorov pre vaše kreatívne projekty. Výhodou je, že obsahuje dobrý vyhľadávač, ktorý vám pomôže nájsť správne obrázky oveľa rýchlejšie.

Dreamstime

dreamstime-logo-idea-7622539
Dreamstime ponúka sekciu, v ktorej sú obrázky zadarmo. Dobre dohľadateľné a pomerne často aktulizované. Avšak vyžaduje vytvoriť účet, ktorý je zadarmo.

FreeImages

freeimages_logo
Pomerne známe miesto, kde hľadať obrázky. Asi jedno za najznámejších, obsahuje pomerne dobrý výber obrázkov. Podľa štatistík obsahuje 410 541 fotografií, a niektoré z nich sú naozaj super.

StockPhotos

Stock Photos free for commercial use by StockPhotos.io
Obsahuje obrázky vo vysokej kvalite, zadarmo na používanie hlavne vrámci „high-resolution public domain“ a „Creative Commons“ licencii. Všetky obrázky na stránke obsahujú špecifikácie a povolenia od autora, či je možné použiť obrázok aj pre komerčné účely.

RGB Stock

rgbstock-pic-small-2_400x400
RGB Stock ponúka širokú paletu fotiek, grafík pre ilustrácie, tapety a pozadia. To všetko zadarmo pre osobné ale aj komerčné účely.

Pixabay

pixabay-logo
Pixabay ponúka obrázky zadarmo publikované pod Creative Commons. Môžete kopírovať, upravovať meniť a používať obrázky aj pre komerčné účely.

OpenPhoto

curated open source photos   openphoto.net  BETA
Knižnica Openphoto začala už v roku 1998 a teraz je jedna z najväčších kolekcií tohto typu orbaźkov. Jednoduché prehľadne organizované kategórie, náhľady a vyhľadávanie podľa kľúčových slov.

Dúfam, že niektoré z týchto knižníc využijete, zjenodušíte si život a uštretíte aspoň na kávu :).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech