7 netradičných príbytkov, ktorým nebudeš veriť, že sú zo Slovenska

  • V súčasnosti je už úplne normálne, že ľudia nebývajú len v klasických domoch alebo panelákoch
  • Priestorom na bývanie sa stali napríklad kontajnery, rôzne kapsuly, menšie drevodomčeky a ďalšie netradičné stavby, ktoré zaujmú už na prvý pohľad
  • A my sme ich vybrali niekoľko
domcurik
Facebook toito architekti
  • V súčasnosti je už úplne normálne, že ľudia nebývajú len v klasických domoch alebo panelákoch
  • Priestorom na bývanie sa stali napríklad kontajnery, rôzne kapsuly, menšie drevodomčeky a ďalšie netradičné stavby, ktoré zaujmú už na prvý pohľad
  • A my sme ich vybrali niekoľko

Bývanie v nie úplne klasickej stavbe

Medzi netradičné môžeme zaradiť aj rodinný dom s jedným podlažím a jemne spádovanou strešnou rovinou. Aj keď navonok vyzerá jednoducho, to čo ťa čaká z jeho druhej strany, ti vyrazí dych. Celá juhozápadná fasáda je totiž naplno otvorená veľkými preskleniami do zelenej terasy, pričom využíva priamy kontakt s vodnou plochou, čo z nej vytvára akési príjemné letné mólo.

Bývanie v ekocapsule

Bol by hriech, keby sme nespomenuli eko-projekt mobilného bývania Ecocapsule, ktorý ponúka moderné riešenie bývania. Projekt skupiny Nice Architects je už v predaji.


Tento uni­kátny a ino­va­tívny pro­jekt pred pár rokmi za­má­val sve­to­vými di­zaj­no­vými sú­ťa­žami a všimla si ho väč­šina sve­to­vých mé­dií.

Bývanie na moste

S nápadom využiť nepoužívaný železničný most Na Kačici v Banskej Bystrici prišlo štúdiou Paulíny Hovorka Architekti.

Bývanie v džungli

Ak by niekto zatúžil po bývaní mimo mestskej džungle a tiež mimo všetkých bežných dizajnov, tak toto je to pravé orechové. Posteľ, ktorá je vlastne matrac položený na koberci a hojdačka zo snowbordu priamo v interiéri.

Bývanie v kontajneri

Snáď všetci si pamatáme na kontajnery na Šafárikovom námesti v Bratislave, ktoré slúžili ako priestor na predaj dizajnových produktov, ale svoje miesto tu našla aj Cyklokuchyňa. Tak okrem toho, že z takéhoto kontajneru sa stane obchod alebo kaviareň, môže slúžiť aj ako miesto na bývanie. A toto je skvelá ukážka, aj napriek tomu, že priestor by mohol dostať oveľa lepší dizajn.

 

Bývanie v skyboxe

Príkladom môže byť kontajner umiestený na Mickiewiczovej ulici v Bratislave. V sedempodlažnej administratívnej budove Wallenrod od architektov Šebo/Lichý z ITB Development, ktorí majú v budove svoje kancelárie, využívajú skybox za účelom pracovných stretnutí a organizovaní tlačových konferencií. Ale pokojne sa dá tento priestor premeniť aj na bytový priestor so skvelým výhľadom a terasou priamo v centre mesta.

Domček na stračích nôžkach

Za týmto skvelým nápadom stoja toi to architekti, ktorým sa podarilo zasadiť minimalizmus medzi poriadnu zeleň. Po takomto bývaní by túžil snáď každý z nás.

Zdroj: Archinfo.sk, toito Architekti, Airbnb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech