V týchto 7 slovenských reštauráciách zažiješ našú skvelú tradičnú kuchyňu

  • Nájsť naozaj kvalitnú reštauráciu s typicky slovenskými jedlami môže byť často náročné.
  • Preto sme pre teba vybrali TOP reštaurácie, ktoré na Slovensku získali najlepšie hodnotenie a majú skvelé recenzie. Nájdeš v nich kvalitu, ochotný personál a skvelú atmosféru.
jasna22
Slovenská koliba - Jasná
  • Nájsť naozaj kvalitnú reštauráciu s typicky slovenskými jedlami môže byť často náročné.
  • Preto sme pre teba vybrali TOP reštaurácie, ktoré na Slovensku získali najlepšie hodnotenie a majú skvelé recenzie. Nájdeš v nich kvalitu, ochotný personál a skvelú atmosféru.

Salaš Krajinka

Tento salaš je naozaj raritne umiestnený. Nachádza sa totižto priamo v priestoroch maštale,  každý návštevník má tak možnosť vidieť cez sklenú stenu všetky zvieratá, ktoré sa v maštali nachádzajú. Ponuka jedálneho lístka je zostavená z tradičných slovenských jedál, v ktorých uprednostňujú naše suroviny a produkty: ovčí syr, bryndzu, oštiepok. Korunou jedál je podávanie vychladenej, sto percentnej lahodnej žinčice.

Koliba Ožďany

Novopostavená koliba sa nachádza pri obchvate medzi Rimavskou Sobotou a Lučencom, na začiatku dediny Ožďany. Toto je jedno z typických miest, kam sa naozaj oplatí ísť na halušky. Okrem perfektnej kuchyne ťa tu bude čakať príjemná obsluha oblečená v krojoch. Toto miesto je jednoducho prístupné z diaľnice, preto sa tu určite zastav na obednú prestávku. V špičke si možno budeš musieť na jedlo chvíľku počkať, avšak v tomto prípade platí, že čakať naozaj oplatí.

Camelot

Camelot je dobová reštaurácia, a aj preto v nej všetko pripomína minulosť. Ráz jej dáva námestíčko, na ktorom sa nachádza, ako aj meštiansky dom a múr z 13. storočia dotvárajúci interiér ako vystrihnutý z čias Artušových. Kamenné steny, mohutné drevené stoly, klenby z pálenej tehly, čalúnené lavice a dobové dekorácie vytvárajú magickú atmosféru ako stvorenú pre romantickú alebo zážitkovú večeru pri sviečkach. V dobovom duchu je tiež ich kuchyňa založená na čerstvých surovinách s pôvodom – surovinách, ktoré v regióne Košíc používali aj ich predkovia

Mlyn 108 – Modra

Mlyn 108 patrí k tým reštauráciám, ktoré hneď od svojho vzniku okamžite vystrelili na slovenskej gastronomickej mape veľmi vysoko. Príčinou bolo dobré skĺbenie všetkých potrebných ingrediencií na takto razantný nástup: Nádherne zrekonštruované priestory (rodinný dom s mlynom), špičkový šéfkuchár, poctivé receptúry.

Tento nástup si Mlyn 108 uchováva aj po minuloročnom odchode strojcu „sto osmičkárskych“ receptov – Igora Čehyho. Pečať jeho kuchyne cítiť v podniku aj naďalej. Najmä preto, lebo žezlo po ňom prebral jeho niekoľkoročný gastronomický súputník a sous chef v jednej osobe, Ivo Kratochvíľa.

Salaš SYREX – Zázrivá

Táto koliba oku návštevníka len tak ľahko neunikne. Nielen preto, že priestorom sa šíri vôňa škvarenej slaninky, ktorou sú posypané bryndzové halušky. Vchod do koliby stráži bača so psom a návštevníkov víta dvojica urastených valachov – jeden má v naručí ovečku, druhý vyhráva na harmonike. Pravda, sú to len sochy, ale navodzujú ilúziu salaša, ktorý sa spod Malého Rozsutca zniesol rovno k Dunaju. Dokazujú, že pôvodné slovenské potraviny, ktorým v záplave zahraničnej ponuky ide už pomaly o život, prežijú, pokiaľ sa veci chopia šikovní ľudia.

Zbojnícky dvor-  Zbojská


Na trase medzi Pohronskou Polhorou a Tisovcom v sedle Zbojská je vybudovaný unikátny areál „Zbojnícky dvor“. Je to vzorový príklad, ako je možné rozvíjať vidiecky turizmus na báze typickej slovenskej tradičnej kultúry. Centrom areálu je Salaš, fungujúci ako reštaurácia v rýdzo horehronskom tradičnom štýle. Takýto originálny salaš zatiaľ nenájdete nikde ide na Slovensku.

Slovenská koliba – Jasná

Jasná je nielen rajom pre lyžiarov ale i pre gurmánov. V našom najznámejšom lyžiarskom stredisku sa dá najesť nielen v bufetoch na svahu, ale i v mnohých reštauráciách, v ktorých pripravujú kvalitné menu, porovnateľné s tými najlepšími reštauráciami. Slovenská koliba Jasná sa nachádza priamo v srdci Jasnej, kúsok od Vrbického plesa, kde si vyhladnutí lyžiari a turisti môžu pochutnať na výbornej domácej kuchyni tejto koliby.

Panuje tu príjmená, domácka atmosféra. Dušou celej koliby sú dvaja bratia, ktorí sa postarajú o to, aby si neodchádzal len dobre najedený ale aj s dobrou náladou. Táto koliba je skvelým príkladom biznisu robeného so srdcom a s ľudskou tvárou, ktorý nie je až takou samozrejmosťou.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech