7 vecí, ktoré by si si mal uvedomiť čím skôr

  • Väčšina vecí, ktoré nás brzdia, existuje len v našej hlave.
backpack-beanie-boy-boys-favim-com-1005553
  • Väčšina vecí, ktoré nás brzdia, existuje len v našej hlave.

Buď prítomný tu a teraz 

Trávime toľko času premýšľaním nad minulosťou alebo plánovaním budúcnosti, až zabúdame žiť v prítomnosti. Prítomnosť je to, čo sa deje práve teraz. Šťastie môže existovať iba v prítomnom okamihu – minulosť je preč a budúcnosť ešte neprišla, všetko čo máme je len prítomnosť.

Skús sa nachvíľu zastaviť a poobzerať sa, čo sa práve deje a kde sa nachádzaš. Akonáhle to urobíš, tvoja myseľ sa začne otvárať a oceňovať všetko čo teraz máš, až nadobudneš pocit, že  sa zastavil čas.

Neriaď svoj život tým, čo by si mal a nemal robiť

Spoločnosť alebo očakávania našej rodiny nás nútia premýšľať nad vecami, ktoré by sme mali urobiť. Mal by som ísť na vysokú školu a nemal by som nasledovať svoje sny, ktoré mi nezarobia toľko peňazí, ako práca v kancelárií. Ale komu patria tieto vyjadrenia? Od koho presne sa snažíme získať povolenie na to, ako žiť náš život? Prečo je to pre nás takto prijateľnejšie? Žiť svoj život tak, ako chceš ty, je jediný spôsob, ako byť šťastný. Neobmedzuj sa kvôli očakávaniam druhých. Je to tvoj život.

1

zdroj: il3.picdn.net

Nerob z komára somára

Naša myseľ je tak silná, že dokáže pracovať proti nám a vytvárať obavy a ovládať nás strachom. Často si v našej hlave vytvárame oveľa väčšie problémy, než v skutočnosti máme. Všetko je to iba o perspektíve, o uhle pohľadu. Koľkokrát si si myslel, že si niečo úplne pokašľal, ale o mesiac si si na to už nespomenul? To preto, že naša myseľ sa tak rada sústreďuje na problémy, ktoré ani problémami nie sú.

Nabudúce, keď sa ti to stane, spýtaj sa sám seba: Naozaj ma toto bude trápiť aj zajtra, budúci týždeň, o rok? Garantujem ti, že vo väčšine prípadov bude tvoja odpoveď „nie“

420-feet-above-mumbai-640x410

zdroj: wherecoolthingshappen.com

Bojuj so svojím strachom 

Každý z nás má z niečoho strach – či už oprávnený alebo neoprávnený. Ak chceš od života získať čo najviac, budeš musieť svojim obavám čeliť častejšie. Nezabudni na to, že tvoj strach je veľakrát iba produktom tvojej mysle, a v skutočnosti neexistuje. Ak si toto uvedomíš a začneš robiť veci, ktorých si sa ešte nedávno obával, pomôže ti to. Ak sa ti podarí prekonať tvoj iracionálny strach, bude to ten najlepší pocit.

Pomaly ďalej zájdeš

Máme prirodzenú tendenciu mieriť vysoko a všetko chceme najlepšie hneď teraz. Treba si ale uvedomiť, že naše ciele sa nám nepodarí dosiahnuť iba mihnutím oka. Tajomstvo úspechu tkvie v malých krokoch, ktoré smerujú ku veľkým zmenám. Na ceste za veľkými snami by sme si mali určiť malé ciele, vďaka ktorým budeme mať istotu, že ideme správnym smerom.

jmarigomen-hereelse29zdroj: hereelsewhere.com

Prestaň si domýšľať, čo si druhí myslia

Asi aj ty veľakrát premýšľaš nad tým, čo si o tebe druhí myslia. Treba si ale uvedomiť, že svet sa netočí len okolo teba. Každý má svoje vlastné problémy, obavy a neistoty, a šanca, že ti niekto venuje toľko pozornosti, je oveľa menšia, než si myslíš. Prestaň sa teda starať o to, čo si druhí myslia.

Váž si všetko, čo v živote máš 

Jedna z najdôležitejších vecí v živote je vďačnosť. Čím sme starší, tým viac dokážeme oceniť nielen veci v našom živote, ako aj ľudí, ktorých okolo seba máme. Čím skôr do svojho každodenného života zapojíš vďačnosť, tým viac budeš žiť v prítomnosti. Takže, či už ide o sprchu po náročnom dni, jedlo v chladničke alebo tú jedinú osobu, ktorá ťa vždy vypočuje, buď vďačný. Iba tak si osvojíš pozitívne myslenie, ktoré je tak nevyhnutné pre zdravý a šťastný život. Ver mi – tvoje staršie JA ti za to raz poďakuje.

Člá­nok bol pôvodne uve­rej­nený na stránke lifehack.org a auto­rom je Jenny Marchal.

zdroj článku: lifehack.org zdroj titulnej fotografie: favim.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech