8 aplikácií, ktoré ti pomôžu vzdelávať sa, aj keď na školu nemáš čas

  • Rád by si sa niečo naučil, no do školy sa ti už chodiť nechce alebo na ňu jednoducho nemáš čas? Skús týchto 8 aplikácií.
Hipster-Neighborhood-App-HIPFIND0416
  • Rád by si sa niečo naučil, no do školy sa ti už chodiť nechce alebo na ňu jednoducho nemáš čas? Skús týchto 8 aplikácií.

Učenie bolo počas štúdia prioritou, ale ako si trochu potrápiť hlavu aj po dokončení štúdia? Tieto aplikácie oprášia tvoje vedomosti z cudzích jazykov, rozšíria tvoje obzory v oblasti marketingu či dokonca pomôžu začiatočníkom pri prvých krokoch ku kulinárskemu zážitku. Takže, každý si nájde určite to svoje.

Duolingo

duolingo_cover

foto: wordpress.com

Ak sa rád zdokonaľuješ v jazykoch, tak táto aplikácie je pre teba ako stvorená. Duolingo obsahuje viac ako 20 jazykov, ktoré sa môžeš naučiť z pohodlia domu. Každý jazyk sa učíš pomocou kurzov. Kurz obsahuje časti písania, prekladu, počúvania a vyberania z možností. Po dokončení lekcie dostaneš okamžité ohodnotenie tvojho výkonu. Kedže zaznamenáva, koľko dní po sebe si sa učil, motivuje ťa, aby si dodržiaval stanovené tempo a nepoľavoval. Aplikácia je dostupná na všetky zariadenia. Bohužiaľ sa ale budeš musieť uspokojiť len s češtinou.

 

Traffic 1M

1-T5ZtlXHW-byquL9pC0wpHg

foto: cloudfront.net

Pokiaľ máš záujem o vytvorenie svoje vlastnej stránky, no bojíš sa, že ju nebude nikto navštevovať, tak skús túto aplikáciu. Obsahuje 15 lekcií zadarmo, kde sa dozvieš taktiky, ako na to. Naučíš sa ako zintenzívniť sharovanie, testovať obsah či vytvoriť kreatívne smart social ads. Takže, neváhaj a choď do toho. A že sa jedná o expertov, dokazuje aj tvorca Noah Kagan, ktorý pracoval pre Facebook, Mint, AppSumo či SumoMe a teraz sa chce podeliť o svoje zručnosti spolu s ďalšími odborníkmi z „fachu“.

 

Primer

gif-1

foto:wordpress.com

Vďaka rýchlim 5-minútovým kurzom si zdokonalíš svoje zručnosti v marketingu. Pokiaľ máš záujem dozvedieť sa všetko o základoch marketingu či ako funguje reklama, táto aplikácia je presne pre teba. Aplikácia je dostupná aj pre iOS aj pre Android. Tvorcom je samotný Google.

 

Enki

Enki-ListHunt-1

foto: listhunt.co

Ak si „zažratý“ do programovania, skús aplikáciu Enki. Tá ti pomôže udržiavať tvoje vedomosti stále čerstvé, pomocou každodenného precvičovania priamo na tvojom telefóne. Každá úloha ti pritom ponúka tipy a triky či výzvy. Každý deň si môžeš si vybrať z troch úloh a sledovať, ako sa postupne zdokonaľuješ. Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS.

 

HackDesign

vdl

 

foto: sellfy.com

Aplikácia bola vytvorená pre milovníkov dizajnu. Každý týždeň dostaneš novú úlohu vytvorenú dizajnérom priamo na email. Kurz trvá 50 týždňov a dozvieš sa v ňom o grafickom dizajne či typografii. Učíš sa pomocou skladania dizajnového puzzle a hrami.

 

Salted

Bez názvu

foto:salted.com

Ak ťa zaujíma varenie, no nevieš, ako začať, skús Salted. Môžeš si vytvoriť svoj vlastný zoznam obľúbených videí v podobe video-kuchárky. Ponúka návody, ako sa stať krok po kroku špičkovým kuchárom. Dozvieš sa nové techniky či zaujímavé recepty a učiť ťa budú tí najlepší v odbore. Chce to len odhodlanie a chuť skúšať nové veci.

 

Simply Piano

simplypiano

 foto: appsaga.com

Aplikácia, ktorá ti pomôže pri učení na klavíry. Potrebný je len iPhone či iPad, ktorý umiestníš nad klavír a začneš hrať. Simply Piano automaticky rozpozná noty a dostaneš okamžitú odpoveď, aby si si mohol zdokonaľovať svoje zručnosti. Aplikácia obsahuje širokú škálu kurzov pre rôzne úrovne zručností. Nájdeš tu aj návody pre hru s oboma rukami.

 

Curious

1-ncnLdmDcKaUMhHk4J8bwLA

foto: cloudfront.net

Aplikácia ponúka viac ako 15 000 lekcií z 8 odvetví. V podstate ide o hravú formu,pomocou ktorej sa dozvieš zaujímavosti z rôznych oblastí – napríklad. hudby, marketingu, biznisu či predaja domov. Pomocou mini lekcií si rozšíriš znalosti napríklad aj o ukulele či tanchoch. Podstatou Curious aplikácie je rozhýbať tvoje mozgové závity. Taktiež rozšíriť svoj CQ (Curious Quotient). Skvelá aplikácia pre tých, ktorí radi zbierajú vedomosti z rôznych odvetví.

zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: travelandleisure.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech