8 tajných funkcií Androidu, o ktorých veľa užívateľov nevie

  • Ako využiť všetky vlastnosti tvojho smartfónu? V tomto článku sa dozvieš aj o tých, ktoré podľa teba určite ani neexistujú.
collagem
  • Ako využiť všetky vlastnosti tvojho smartfónu? V tomto článku sa dozvieš aj o tých, ktoré podľa teba určite ani neexistujú.

Existuje už mnoho modelov smartfónov a každý veľakrát prichádza aj s inou jedinečnou funkciou. Denník Brightside.me vytvoril zoznam ôsmich fascinujúcich praktických funkcií, ktorými môžeš lepšie využívať svoj Android telefón.

Najjednoduchšia cesta pre udržanie batérie

Foto: brightside.me

Stačí si vybrať tmavé alebo najlepšie čierne pozadie. Týmto sa displej, a teda konkrétne pixely, vypnú a nebudú odoberať energiu z batérie. Síce sa táto možnosť stále ešte nenachádza vo všetkých Android smartfónoch, vieme ju už nájsť u najnovších mobilov od Samsungu.

Premena textu na reč

Foto: brightside.me

Nielenže si môžeš tento článok prečítať, ale existuje aj možnosť si ho vypočuť. Takže ak viac preferuješ počúvanie, ako čítanie choď do nastavení a nájdi možnosť Text-To-Speech Output, kde povolíš čítanie textu z displeja.

Diaľkové ovládanie smartfónu

Foto: brightside.me

Stačí ísť do nastavení – ochrany – správy zariadení a zistiť, ako je na tom tvoj Android Device Manager. Mal by si tam nájsť možnosť pre povolenie diaľkového ovládania tvojho smartfónu. Oplatí sa to povoliť, len z hypotetického hľadiska, ak by ti niekto ukradol telefón, môžeš o ňom stále zisťovať informácie a dokonca aj robiť fotky alebo nahrávať zvukové stopy.

Prepnutie do hosťujúceho módu

Foto: brightside.me

Ak chceš požičať svoj telefón cudzej osobe a pri tom zabezpečiť, aby sa nedostala k tvojím osobným informáciám, stačí použiť „Guest Mode“. Taktiež vieš aj nastaviť, aké funkcie telefónu povolíš, resp. zakážeš osobe, ktorá bude používať tvoj telefón, ako hosť.

Lupa

Foto: brightside.me

Mnoho ľudí, ktorí majú problém so zrakom ani nevedia, aká super funkcia sa skrýva v ich telefóne. S funkciou lupy dokážeš priblížiť akúkoľvek časť obrazovky zatlačením alebo rýchlym dvojklikom.

Hotspot mód

Foto: brightside.me

Nemusíš si zbytočne kupovať 3G modem alebo rúter na WiFi, ak máš neobmedzený internet v telefóne alebo ho potrebuješ prezdieľať kamarátovi. V nastaveniach nájdeš možnosť zdieľania internetu a vytvoríš tak WiFi router zo svojho telefónu.

Ovládaj smartfón pohybmi hlavy

Foto: brightside.me

Niekedy máš proste plné ruky práce, niečo nesieš alebo je vonku moc chladno na to, aby si si dal dolu rukavice. Prichádza riešenie v podobe ovládania smartfónu pohybmi hlavou. Stačí si nainštalovať aplikáciu EVA Facial Mouse a ruky už nebudú jediná časť tela, ktorou budeš ovládať tvoj smartfón.

Tajná hra

Foto: brightside.me

Začalo to pri Androide 2.3 Gingerbread a odvtedy pridáva Googlu tajnú jednoduchú hru do každého svojho zariadenia. Napriek tomu nájsť ju, už je trošku ťažšie. Ak máš záujem o toto spríjemnenie dňa, choď do nastavení, nájdi sekciu „O telefóne/O tablete/About phone/About tablet“ a rýchlo klikaj na „Android version“. Po tomto kroku by sa ti mal zobraziť malý marshmallow, na ktorého znovu rýchlo klikaj. A teraz by sa ti mala zobraziť jednoduchá hra.

Držím palce pri objavovaní týchto funkcií a verím, že ti pomôžu.

Zdroj článku: brightside.me, Zdroj prezentačného obrázku: brightside.me/brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech