8 vecí, ktoré Steve Jobs predpovedal až desivo presne

  • Steve Jobs bol veľký človek, ktorý za sebou zanechal obrovskú stopu. Okrem toho však bol aj celkom presný vizionár, čo dokazuje týchto osem výrokov, ktoré povedal pred mnohými rokmi a často sa splnili do poslednej bodky.
SteveJobsCloseUp
  • Steve Jobs bol veľký človek, ktorý za sebou zanechal obrovskú stopu. Okrem toho však bol aj celkom presný vizionár, čo dokazuje týchto osem výrokov, ktoré povedal pred mnohými rokmi a často sa splnili do poslednej bodky.

1. „Vyzváňací tón internetu bude všade. A čokoľvek, čo je všade, sa stáva zaujímavým.“

Jobs si už v roku 1996 myslel, že internet jedného dňa ovládne svet a bude doslova všade. Je síce pravda, že túto možnosť predpovedalo mnoho ľudí, avšak slová „vyzváňací tón internetu“ až nápadne pripomínajú dnešnú dobu smartfónov.

worldwide-sourcing_STS

foto: indosurance.com

 

2. „Ľudia prestanú chodiť do mnohých obchodov a budú si kupovať veci cez internet.“

Tento výrok povedal po tom, čo sa ho novinári spýtali na hlavný benefit internetu. Bolo to v čase, keď Amazon bol len rozbiehajúci sa projekt predaja kníh. O 20 rokov neskôr dosiahol Amazon tržby 105 miliárd dolárov behom roka 2015, takže pravdivosť tohto výroku ani netreba viac komentovať.

foto: amazonaws.com

 

3. „Internet bude jedným z tých faktorov, ktorému budú musieť čeliť podniky v najbližších desiatich rokoch.“

Steve Jobs nezubúdal ani varovať. Povedal, že mnoho veľkých spoločností nebude venovať dostatok pozornosti zmenám, ktoré prinesie internet a to im prinesie záhubu. Taxikári, ktorí masívne prichádzajú o zákazky kvôli službe Uber asi budú súhlasiť.

foto: businessinsider.com

 

4. „Trh osobných počítačov bude v temnom období najbližších 10 rokov.“

Túto vetu povedal Stebe Jobs ešte v roku 1996. Je zaujímavé, že v dnešnej dobe je Apple jediný výrobca počítačov, ktorý zaznamenáva stály rast predajov.

steve-jobs-head-of-apple-25b1-diaporama

foto: 20minutes.fr

 

5. „Nič si nikde neukladám, skutočne. Používam e-mail a internet. Vďaka nim si nemusím spravovať úložisko. Môj obľúbený spôsob, ako si niečo pripomenúť, je poslať sám sebe e-mail. To je moje úložisko.“

Dá sa povedať, že touto vetou naznačil príchod cloudových služieb, ako napríklad iCloud alebo konkurenčný Google Drive. Vďaka nim si môžeš ukladať čokoľvek, kdekoľvek na svete na jedno miesto.

img_0163

foto: 9to5mac.com

 

6. „O pár rokov strávia ľudia omnoho viac času pri počítačoch, ako pri autách.“

V dnešnej dobe sa nad niečím takým nikto nepozastaví. Steve to však predpovedal ešte v roku 1983, kedyto nebolo vôbec samozrejmé.

apple-imac-retina-5k-display-7861-008

foto: cbsistatic.com

 

7. „Stratégia Apple je dostať neuveriteľne skvelý počítač do veľkosti knihy a aby sa ho používatelia naučili používať za 20 minút.“

Opäť sa jedná o výrok z roku 1983, ďaleko pred tým, ako zaznamenali rozmah klasické notebooky.

 

8. „Ľudia začínajú žiť v dobe informačného preťaženia a väčšina získava oveľa viac informácií, ako sú schopní prijať.“

V čase, keď to Steve povedal, s ním mnoho ľudí nesúhlasilo. Avšak v dnešnej dobe sociálnych sietí je jeho veta až desivo presná.

maxresdefault--3-

foto: ytimg.com

Thinkapple.sk

Zdroj: Thinkapple.com, zdroj titulnej fotografie: nowyouknowfacts.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech