8 životných právd, ktoré z teba urobia silnejšieho jednotlivca

  • Odporúča 10 z 10 úspešných ľudí.
pexels-photo-177684
  • Odporúča 10 z 10 úspešných ľudí.

Neporovnávaj sa s inými

Iba ty určuješ svoju cenu. Ak je zabehnutých 5 kilometrov tvojím osobným rekordom, prečo sa porovnávať s tými, ktorí zabehli maratón? Vždy tu bude niekto, kto bude rýchlejší, bohatší a silnejší. Skús byť občas na seba hrdý a prekonávaj vlastné rekordy.

Stop negatívnym myšlienkam

Negativita je ako vírus. Akonáhle ovládne tvoj mozog, zabráni ti vidieť všetko pekné vo svete. A ako chceš svoj život smerovať k pozitívnym veciam, ak budeš zaplavený iba hnevom alebo strachom?

pexels-photo-128983zdroj: static.pexels.com

Čas povedať zbohom

Vždy je veľmi ťažké vypustiť zo života niekoho, kto bol doteraz jeho súčasťou. Ak sa máš aspoň trocha rád, musíš vedieť, kedy ťa ten druhý už iba ťahá dole a napĺňa negativitou. Presne vtedy je ten správny čas dať takým ľuďom zbohom.

Zabudni na tých, ktorí sú pre teba toxickí a obklopuj sa tými, ktorí ťa inšpirujú, podporia a pomôžu ti. Život je príliš krátky na to, aby si ho trávil s nesprávnymi ľuďmi. Tam vonku je predsa kopec skvelých ľudí.

Úspech nie je jednoduchý a niekedy bolí

O úspechu nemôžeš iba snívať. Musíš na ňom tvrdo pracovať. A ak chceš naozaj niečo dosiahnuť, bude to poriadna drina. Pozitívne výsledky sa zo dňa na deň nedostavia.

Nič nie je perfektné

Nie si perfektný. Nikto nie je. Čím skôr si to uvedomíš, tým lepšie. Vo väčšine prípadov vedie perfekcionizmus iba k sklamaniu. Musíš sa naučiť nájsť svoj štandard, a byť spokojný s výsledkami svojej práce. Samozrejme, vždy máš priestor na zlepšovanie sa, ale treba to odlíšiť od chorobnej nespokojnosti.

pexels-photo-129927zdroj: static.pexels.com

Zlyhať je prirodzené

Ak máš naozaj šťastie, uspeješ na prvý pokus. Avšak pravdou je, že väčšine úspešných príbehov najskôr predchádzalo niekoľko zlyhaní. Napríklad taký Henry Ford sa musel zmieriť s neúspechom svojich prvých dvoch spoločností, kým vo veku 45 rokov založil úspešnú automobilku Ford. Úspech je aj o vytrvalosti a pokiaľ si v niečom zlyhal, neprestávaj kráčať a choď za tým.

Môžeš sa spoľahnúť iba na seba

Počet ľudí, na ktorých sa môžeš naozaj spoľahnúť, je oveľa menší, než si myslíš. Nie každý ti bude ochotný pomôcť, a nie každý ťa podporí. Ľudia majú svoje vlastné životy, problémy, prípadne sú žiarliví a zákerní. Pamätaj na to, že ty ich nepotrebuješ. Musíš sa naučiť poradiť si v každej situácii sám. A ak máš to šťastie, že máš pri sebe tých správnych ľudí ľudí, je to pre teba iba bonus – dávaj však pozor na to, aby si od druhých nebol až príliš závislý.

pexels-photo-134561zdroj: images.pexels.com

Neboj sa zlyhania 

Na konci života nebudeš ľutovať to, čo si v živote urobil. Mrzieť ťa budú iba premárnené šance. Prečo sa teda niekedy bojíme vykročiť vpred? Prečo dovolíme strachu, aby nám bránil v úspechu?  Ak nenaberieme odvahu a aspoň to neskúsime, vždy budeme porazení.

Ak sa bojíš ísť za niečim, po čom tvoje srdce túži, spýtaj sa sám seba, čoho sa to vlastne bojíš. Zlyhania? Ja osobne by som radšej povedal, že som to aspoň vyskúšal, než zvyšok života premýšľal nad tým, čo by sa mohlo stať. Nezabúdaj na to, že všetko v živote sa zdá najskôr nemožné, až kým sa to nestane realitou.

zdroj titulnej fotografie: images.pexels.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech