80 miliónov eur za jachtu s dierou uprostred nie je vtip. Makléri sa po nej idú zblázniť, ide o svetový unikát

  • Hoci ide zatiaľ iba o koncept, makléri sa idú po tejto luxusnej jachte zblázniť
  • Realizácia by mala trvať približne 20 mesiacov, dominantou jachty je obrovská diera v jej strede
pjimage - 2021-10-17T161955.707
CNN/Courtesy Lazzarini
  • Hoci ide zatiaľ iba o koncept, makléri sa idú po tejto luxusnej jachte zblázniť
  • Realizácia by mala trvať približne 20 mesiacov, dominantou jachty je obrovská diera v jej strede

Ak by niekedy bola vyhlásená súťaž o najzaujímavejšiu jachtu, určite by sa jej mohla zúčastniť loď od Lazzarini Design Studio, ktorej koncept bol predstavený iba pred niekoľkými dňami. Ako uvádza portál CNN, 69-metrové plavidlo je jedinečné predovšetkým obrovskou dierou, ktorá sa nachádza priamo v jeho strede.

Gigant s názvom Shape by mal fungovať iba na čistú energiu, čím ho možno zaradiť do kategórie ekologických plavidiel. Dominantou jachty je diera, ktorá slúži ako palubný vstup, no taktiež ako priestor, v ktorom má majiteľ jachty na dosah oceán. Obrovská plošina slúži napríklad na leňošenie, no aj ako priamy vstup do oceánu.

zdroj: CNN/Courtesy Lazzarini

Na hornej palube jachty sa nachádza bazén so skleneným dnom, vďaka ktorému má majiteľ na dosah otvorený priestor nachádzajúci sa pod ním. Vo vrchnej časti je umiestnený aj obývací priestor, ktorý je rozdelený do šiestich apartmánov s celkovou kapacitou 12 osôb. 

Dizajnéri loď The Shape označujú za skutočný luxus, ktorým je práve vďaka veľkému otvorenému priestoru. Loď disponuje aj plážovým klubom s potápačskou plošinou, heliportom a ďalším vybavením, ktoré nesmie chýbať na jachte týchto rozmerov.

zdroj: CNN/Courtesy Lazzarini

Ako sme už vyššie písali, jachta by mala byť poháňaná iba čistou energiou. Podľa portálu CNN bude vybavená pohonným systémom poháňaným vodíkom. Na jachte budú umiestnené aj solárne panely, ktoré budú slúžiť na nabíjanie všetkých palubných systémov. 

Hoci ide v súčasnosti iba o koncept, podľa dizajnérov sa oň zaujíma mnoho maklérov. Tvrdia, že spôsobené to je unikátnym dizajnom. Predpokladá sa, že realizácia projektu bude trvať približne 20 mesiacov a cena superjachty bude 80 miliónov eur. 

zdroj: CNN/Courtesy Lazzarini

Globálne plavidlo

Hoci luxusných plavidiel pribúda ako húb po daždi, nie všetky možno zaradiť do kategórie eko. Za kráľovnú tejto kategórie môžeme jednoznačne považovať loď s názvom Earth 300, o ktorej sme ťa informovali už v minulosti. 

S nápadom prišiel podnikateľ Aaron Oliver, podľa ktorého je nesmierne dôležité otvoriť oči všetkým milionárom.

Zaujímavosťou je, že loď nebude súkromným plavidlom, ale globálnym plavidlom, na ktoré sa dostanú iba tí vybraní. Kapacita lode bude 425 osôb, no bude rozdelená prevažne do dvoch skupín.

Prvou bude posádka lode a druhou budú vedci. Plavby sa budú môcť zúčastniť aj milionári, no tých bude vstupenka stáť približne 1 milión eur.

zdroj: CNN/Earth 300

Podľa portálu CNN je cieľom podnikateľa, ktorý s nápadom prišiel, otvoriť oči boháčom a ukázať im, že klimatická situácia sa zhoršuje. Ukázať by im ju mali svetoví vedci angažujúci sa v klimatických problémoch.

„Dôvod, prečo staviame loď, je ten, že zmena klímy je globálnym problémom, a preto potrebuje globálne vozidlo,“ vysvetľuje s tým, že oceány sú bijúcim srdcom našej planéty, pretože absorbujú väčšinu oxidu uhličitého. 

Zdroje: CNN, CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie