Tragická streľba v Rakúsku: 21-ročný strelec z Grazu nedokončil školu, na ktorej zabíjal
- Rakúskou políciou bol identifikovaný 21-ročný páchateľ tragickej streľby v gymnáziu v Grazi, pri ktorej zomrelo deväť osôb
- Muž tvrdil, že bol obeťou šikany a po útoku si siahol na život
- Rakúskou políciou bol identifikovaný 21-ročný páchateľ tragickej streľby v gymnáziu v Grazi, pri ktorej zomrelo deväť osôb
- Muž tvrdil, že bol obeťou šikany a po útoku si siahol na život
Páchateľom streľby v priestoroch gymnázia v rakúskom meste Graz bol 21-ročný Rakúšan, potvrdil na utorkovej tlačovej konferencii štajerský krajinský policajný riaditeľ Gerald Ortner. TASR informuje podľa správ agentúr APA, DPA a denníka Bild.
Doposiaľ netrestaný muž pochádzajúci z okolia Grazu pri útoku použil dve strelné zbrane – dlhú a krátku -, ktoré si zadovážil len nedávno a mal ich v legálnej držbe. Motív jeho činu nebol bezprostredne známy. Podľa nepotvrdených informácií rakúskych médií strelec sám seba považoval za „obeť šikany“.
Rakúsky minister vnútra Gerhard Karner potvrdil, že „išlo o bývalého študenta gymnázia, ktorý však svoje štúdium na tejto škole nedokončil“.
Detaily útoku a vysoký počet obetí
Pri útoku vtrhol do priestorov školy a začal okolo seba strieľať. Útočil v dvoch triedach, z toho jedna bola pravdepodobne tá, ktorú kedysi sám navštevoval, napísal Bild. O život prišlo dovedna deväť osôb. Podľa servera Oe24.at zomreli štyri dievčatá z piateho ročníka, pričom ďalšie páchateľ zastrelil ešte pred budovou školy.
Zomreli aj traja chlapci z ôsmeho ročníka. Zranenia utrpelo 12 ďalších osôb, stav viacerých z nich je vážny. Páchateľ sa po vyčíňaní zamkol na toaletách a spáchal tam samovraždu.
Čítaj viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality
Zdroj: Archív SIU