Hľadaný Slovák sa skrýval v pohovke. Polícia musela volať hasičov
- Slovák sa skrýval v byte vo Varšave
- Pokúsil sa ujsť pred policajtmi
- Čelí obvineniam z hospodárskej trestnej činnosti
- Slovák sa skrýval v byte vo Varšave
- Pokúsil sa ujsť pred policajtmi
- Čelí obvineniam z hospodárskej trestnej činnosti
Poľskí policajti zadržali 42-ročného občana Slovenska, po ktorom bolo vyhlásené pátranie na základe európskeho zatykača. Muž sa skrýval v jednom z bytov vo Varšave, kde sa ho kriminalisti pokúšali zadržať na základe informácie o jeho možnom úkryte.
Muž výzvy na otvorenie dverí ignoroval a preto policajti privolali hasičov, ktorí umožnili vstup do bytu cez balkón. Hľadaný sa pokúsil ukryť v pohovke, no bol rýchlo objavený a zadržaný.
Podrobnosti o zadržaní
Podľa poľskej polície bol Slovák stíhaný na základe príkazov vydaných viacerými prokuratúrami v súvislosti s podozreniami z hospodárskej a finančnej trestnej činnosti. Po zadržaní ho previezli na policajnú stanicu a umiestnili do cely predbežného zadržania.
Súdne konanie a väzba
Nasledujúci deň bol predvedený pred súd, ktorý rozhodol o jeho sedemdňovej väzbe. Po uplynutí tejto lehoty má byť muž odovzdaný slovenským justičným orgánom v rámci konania o európskom zatykači.
Správu budeme aktualizovať.
Čítaj viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality