„A dosť!“ Matovičova manželka Pavlína vystúpila na emotívnej tlačovke

  • Igor Matovič nelení ani deň pred volebným moratóriom a zvolal opäť tlačovku
  • Témou tlačovky je opäť spoluzakladateľ Penty Jaroslav Haščák
igor matovič pavlína matovičová
Startitup
  • Igor Matovič nelení ani deň pred volebným moratóriom a zvolal opäť tlačovku
  • Témou tlačovky je opäť spoluzakladateľ Penty Jaroslav Haščák

Igor Matovič pokračuje v predvolebnom turné zvolávania tlačoviek a tentoraz nelenil ani pár hodín pred moratóriom. Zvolal ju na netradičnom mieste, a to pred novopostavenou nemocnicou Bory. Toto miesto vybral najmä z toho dôvodu, že aj Bory patria do portfólia finančnej skupiny Penta.

Improvizovanú tlačovku zorganizoval netradične po boku manželky Pavlíny. Tlačovku pomenoval veľavravne: „Výzva Jaroslavovi Haščákovi.“ Tlačovku tak opäť venoval spoluzakladateľovi známej finančnej skupiny.

V poradí tak ide v krátkom čase o tretiu tlačovku, na ktorej skloňuje nielen Haščáka, ale aj meno vládneho exkolegu Richarda Sulíka. Startitup ti prináša online prenos priamo z tlačovky lídra Obyčajných ľudí.

Začiatok tlačovej konferencie sa oneskoril o 10 minút. Pôvodne mala prebehnúť pred Nemocnicou Bory, no hnutie OĽANO a priatelia sa ju pokúsila presunúť o pár metrov bližšie k vedľajšiemu obchodnému domu Bory Mall. Zastavil ich zástupca nákupného centra, ktorý ich požiadal, aby súkromný pozemok Bory Mall opustili.

Na priebeh konferencie dozerali aj mestskí policajti, ktorí o to boli podľa našich informácií požiadaní. 

Haščák chorých ľudí okradol o 440 miliónov eur, hovorí

„Symbolom okrádania chorých ľudí je Nemocnica Bory, ktorá je tu za nami,“ hovorí. „Ukradol chorým ľuďom 440 mil. z peňazí určených na liečbu chorých ľudí. Táto operácia bola realizovaná pred viac ako 10 rokmi.“ Zároveň hovorí, že si Haščák za svoje podvody postavil a otvoril spomínanú nemocnicu.

Zdôraznil, že táto nemocnica patrí štátu a ľuďom. „Ak si dnes niekto hovorí, že Haščákovi ten majetok nemôžeme zobrať, my mu ho zobrať musíme, lebo tak káže ústava,“ uviedol.

Súčasťou tlačovej konferencie bol aj netradičný hosť v podobe Matovičovej manželky Pavlíny. „Nemáme normálny život, naše deti sa stretávajú s blbými poznámkami. Obdivujem ich, že to zvládajú,“ povedala.

Následne vyvrátili tvrdenia o tom, že vlastnia pozemky a nehnuteľnosti v Turčianskych Tepliciach a dodali, že ich spoločný biznis bol „čistý“, zamestnanci boli spokojní a nikomu nič nedlžia. 

„Neverte bludom, ktoré sú dnes o nás šírené. Nehnuteľnosti máme v Trnave, nikde inde.“ Zastala si aj svoje ratolesti. „Naše deti nie sú sprosté, dokonca sú nadané, asi na čo? Na matiku. Povedala by som, že majú po kom,“ dodala s úsmevom Pavlína.

igor matovič pavlína matovičová
zdroj: Startitup/Pavel Knapko

Na muške Richard Sulík

Igor Matovič sa venuje spomínanej dvojici v posledných dňoch na svojich tlačovkách a na exministrovi hospodárstva nenechal zatiaľ suchú nitku. V nedeľu odštartoval sériu kritických tlačoviek na adresu Richarda Sulíka. Obvinil ho, že v čase, keď stál na čele rezortu hospodárstva, mal konať na základe pokynov Jaroslava Haščáka.

Z údajnej komunikácie, ktorú zverejnil, vyplýva, že sa dohadoval o postupe, napríklad pri téme dofinancovania Všeobecnej zdravotnej poisťovne, práve so spolumajiteľom Penty.

Podľa Matoviča mala riešiť Haščákovu agendu Jana Bittó Cigániková, ktorá mala dostávať ako protislužbu PR články v periodikách vydavateľstva. Tie má pod palcom práve Penta.

Tri príbehy

Počas včerajšieho dňa zase Matovič vyrukoval na tlačovke s obvineniami, že Sulík počas pôsobenia vo vláde mal „sabotovať“ tri zahraničné megainvestície týkajúce sa Slovenska.

Matovič počas tlačovky avizoval, že predstaví tri tajomné príbehy, ktoré sa skrývali za konaním Richarda Sulíka. Prvý príbeh sa mal odohrať hneď na začiatku Matovičovej vlády a mal súvisieť so spoločnosťou Volkswagen. Malo prebehnúť stretnutie medzi Sulíkom a predstaviteľmi  firmy.

„To stretnutie dopadlo katastrofálne, až tak, že po pár dňoch z vedenia firmy sa nám ozvali s tým, či sa môžu stretnúť s premiérom vlády, pretože zažili niečo, čo ešte nezažili,“ povedal.

Podľa vedenia automobilky sa mal správať arogantne a vedenie firmy bolo rozhodnuté neriešiť biznis práve na Slovensku. „Tak sa k nim arogantne správal, že boli rozhodnutí neurobiť investíciu, šancu,“ opísal expremiér.

Matovič dodal, že automobilka kontaktovala úrad vlády a riešila investíciu tajne, tak, aby sa o obchode nedozvedel Sulík.

Druhý príbeh sa podľa expremiéra taktiež týka veľkého investora a má sa týkať U.S. Steel Košice. Teda veľkej oceliarskej megafirmy, ktorá je podľa Matoviča pre Slovákov kľúčová.

Matovič opisoval, ako sa dozvedel, že U.S. Steel chce fabriku odpredať. Tohto kroku sa vláda obávala. „Pokúsili sme sa s nimi rokovať, a ak mali nejaké požiadavky, chceli sme im vyjsť v ústrety,“ okomentoval Matovič. Vládnym špeciálom predstavitelia vlády leteli do Pittsburghu, kde mali rokovať s vedením americkej firmy. Rokovania viedol aj Matovič.

„Na začiatok boli rokovania ťažké a mal som pocit, že o americkú investíciu na východe prídeme,“ opísal Matovič. Postupne sa ľady prelomili a rokovania sa javili stále v optimistickejšom svetle.

Matovič tvrdí, že rokovali o vrátení fabriky do štátnych rúk, s týmto ale nemal súhlasiť práve minister hospodárstva.

Trestné oznámenia: Matovič aj Haščák

Finančník Jaroslav Haščák bude v súvislosti s obsahom tlačových konferencií lídra hnutia OĽANO a priatelia Igora Matoviča realizovať viacero právnych krokov vrátane trestných oznámení. Haščákovo stanovisko poskytol TASR jeho advokát Martin Škubla.

„V tejto súvislosti bude Jaroslav Haščák realizovať viacero právnych krokov vrátane trestných oznámení, keďže aj vďaka tlačovke Igora Matoviča vyšlo najavo viacero vážnych podozrení z trestnej činnosti,“ uvádza sa v stanovisku.

Zároveň trestné oznámenie podal včera aj expremiér a šéf Obyčajných ľudí Igor Matovič. Urobil tak včera na policajnom prezídiu v Bratislave aj za účasti médií.

Zdroje: TASR, archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá