Absurdné. Opravári chcú 400 eur za rozbitý displej. Slováci platia za opravy smartfónov choré sumy

  • Stať sa to môže hocikomu. Stačí chvíľka nepozornosti či nešikovné ruky a mobil sa môže seriózne poškodiť
  • Najčastejšie ide o rozbitý displej alebo puknutý zadný obal. Oprava môže stáť aj 400 eur
  • Efektívnejším riešením je mať na mobile kryt. Je niekoľko tipov, ako si vybrať ten správny
Dizajn bez názvu-3
  • Stať sa to môže hocikomu. Stačí chvíľka nepozornosti či nešikovné ruky a mobil sa môže seriózne poškodiť
  • Najčastejšie ide o rozbitý displej alebo puknutý zadný obal. Oprava môže stáť aj 400 eur
  • Efektívnejším riešením je mať na mobile kryt. Je niekoľko tipov, ako si vybrať ten správny

Každý majiteľ mobilného telefónu pozná ten pocit, keď mu jeho smartfón spadne na zem a poškodí sa jeho zadná strana či displej. Človek má potom na výber dve možnosti: opraviť si ho, alebo rovno kúpiť nový.

Unsplash/Fili Santillan / Každý majiteľ mobilného telefónu pozná ten pocit, keď mu jeho smartfón padne na zem a poškodí sa.
zdroj: Unsplash/Fili Santillan

Oprava telefónu môže stáť aj stovky eur

Jednou z najčastejších vecí, ktoré sa riešia v servisoch mobilných zariadení, je výmena predného displeja alebo dotykového skla. Potom nasleduje výmena zadného krytu.

Rozhodne nejde o najlacnejšiu záležitosť. Úspornejším riešením je používať na mobil rôzne ochranné príslušenstvo. Cena za kryt vo všetkých prípadoch predstavuje niekoľko násobne nižšiu sumu ako samotná oprava.

Výnimkou nie sú ani smarthodinky, ktoré sú momentálne veľmi populárne aj na Slovensku. V porovnaní s ich opravou pri prípadnom poškodení je zaobstarať si vhodný kryt oveľa lacnejšou záležitosťou.

zdroj: top4mobile / Cena za kryt vo všetkých prípadoch predstavuje niekoľko násobne nižšiu sumu ako samotná oprava.

Ekonomickejším riešením je ochranný obal na mobil

Kým kryt sa zvykne nasadzovať len na zadnú stranu mobilu a na displej treba nalepiť ochranné sklo alebo fóliu, puzdro kryje obe časti. No, pri používaní treba mobil z puzdra vytiahnuť alebo pri flipovom type odklopiť prednú stranu, zároveň kryty sú zvyčajne pevnejšie a lepšie tlmia náraz pri páde mobilu na zem.

Kryty a púzdra sa podľa online prieskumu e-shopových ponúk pohybujú v rôznych cenových reláciách. Napríklad v rámci zliav je možné nájsť kúsky aj za skutočne nízke ceny pár eur, otázkou však zostáva ich kvalita. Ochranné obaly od autorizovaných predajcov sa môžu pohybovať aj okolo 60 eur.

zdroj: top4mobile / Kým kryt sa zvykne nasadzovať len na zadnú stranu mobilu a na displej treba nalepiť ochranné sklo alebo fóliu, puzdro kryje obe časti.

Štýlové doplnky, ktoré šetria životné prostredie

Ďalšou pridanou hodnotou krytov a puzdier je aj ich dizajn. Človek si vyberie dizajn podľa svojho vkusu. Tým vybraný kryt mobilné zariadenie oživí a ak sa niekomu nepáči, ako jeho mobil aktuálne vyzerá, môže to týmto spôsobom bez problémov zmeniť.

Na výber je množstvo farebných prevedení, ich kombinácií, zároveň milých grafík alebo obrázkov. Nie je problém dať si vyrobiť ani kryt s vlastným foto dizajnom či fotografiou zo svojho albumu. Človek tak môže mať napríklad obrázok svojej rodiny alebo partnera neustále pri sebe aj týmto spôsobom.

V dnešnej dobe sa z mobilných krytov stávajú doslova módne doplnky. Nie je nezvyčajné, ak má niekto doma aj niekoľko rôznych ochranných obalov s odlišným dizajnom a strieda ich napríklad podľa svojej aktuálnej nálady. Veľa krytov v sebe zároveň obsahuje vysoké percento recyklovaných materiálov, čím ich výroba prispieva k šetrnejšiemu zaobchádzaniu s prírodnými zdrojmi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Top4Mobile (@top4mobile)

Pri výbere pomôže nová aplikácia

Jedným z dôvodov prečo ochranné obaly nepoužívajú všetci Slováci môže byť problém nájsť správny kus. Často je potrebné detailne porovnávať vhodnosť krytov pre svoj mobil, lebo stačí len malá odchýlka vo veľkosti a kryt nepasuje.

Tento problém môže veľmi efektívne vyriešiť šikovná mobilná appka, ktorá automaticky detekuje model zariadenia a podľa toho vyfiltruje iba vhodné produkty, ktoré so zariadením pasujú. Takúto aplikáciu má k dispozícií na slovenskom trhu napríklad iba Top4mobile.

Ako funguje appka Top4mobile
  1. Prvým krokom je stiahnutie aplikácie do svojho mobilného zariadenia.
  2. V pravom hornom rohu sa objaví detekovaný model zariadenia.
  3. Následne aplikácia automaticky triedi vhodné produkty vo vybraných kategóriách.

Vďaka automatickému detekovaniu modelu zariadenia používateľ ušetrí čas. Nemusí si totiž u kúskov, ktoré by chcel kúpiť, overovať ich kompatibilitu so svojím mobilom, ale aplikácia mu automaticky vytriedi použiteľné produkty zo širokej ponuky.

Nebude strácať čas ani pri prípadnom vracaní tovaru, keď po jeho dodaní zistí, že mu na zariadenie nakoniec vôbec nepasuje. Človek tiež vďaka kvalitným produktom neriskuje, že mu zakúpený kryt zariadenie neochráni a zbytočne minie peniaze naň aj na opravu.

Aplikáciu vyvinul internetový obchod Top4mobile, špecializujúci sa na prémiové doplnky pre mobily, tablety a smarthodinky. Zároveň ponúka aj smart a audio elektroniku.

V neposlednom rade určite svoju rolu zohráva aj zlá skúsenosť s nekvalitnými ochrannými obalmi. Keď sa človek nevyzná v širokej ponuke a zvažuje kúpu za čo najnižšiu cenu, ľahko sa môže stať, že mu na mobile skončí ochranný kryt, ktorý nesplní svoj účel naplno.

Ako si vybrať vhodný kryt a ochranu displeja

  • Najlepšie je vyberať si obaly od autorizovaných predajcov, pri lacnejších neznačkových modeloch nemusia uvedené hodnoty sedieť s realitou.
  • Vyberať iba kryt, ktorý zodpovedá konkrétnemu modelu zariadenia.
  • Určiť si, na aký účel človek obal kupuje – napríklad existujú aj športové alebo univerzálne puzdrá.
  • Ak si dáva človek na prednú stranu mobilu celotvárové ochranné sklo, hrubší kryt ho môže vytlačiť.
  • Pri výbere krytu alebo tvrdeného skla je dobré preveriť, či okrem veľkosti sadne aj voči rozmiestneniu ďalších prvkov mobilu, ako sú ovládacie tlačidlá alebo objektív fotoaparátu.
  • V prípade ochrany displeja pred pádom je vhodnejšie tvrdené sklo, pred poškriabaním je efektívnejšou ochranou fólia.
  • Rozmery tvrdeného skla by mali byť o niekoľko milimetrov menšie, ako sú rozmery prednej strany mobilu.
 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Top4Mobile (@top4mobile)

Oplatí sa mať ochranné obaly aj na iných zariadeniach

Efektivitu používania ochranných doplnkov na mobily potvrdzuje aj instagramový prieskum Startitup, do ktorého sa zapojilo 10 000 respondentov. V rámci neho sa až 80 % ľudí vyjadrilo, že kryty na mobily používa.

Okrem mobilných telefónov však existuje veľa ďalších zariadení, ktoré sa tiež oplatí chrániť vhodným obalom. Ide o tablety, laptopy alebo napríklad aj herné konzoly či drony.

Je určite škoda riskovať poškodenie týchto zariadení za niekoľko stoviek eur napríklad pri transporte, keď – rovnako ako pri krytoch na mobily – ochranné obaly predstavujú niekoľkonásobne nižšiu sumu, než oprava či kúpa nového prístroja.

Zároveň ide o štýlové doplnky, ktoré môžu pridať aj nejakú funkciu, ako napríklad pohodlnejšie pozeranie filmov vďaka nastaviteľnému stojanu. Ochranné obaly, či rôzne iné zariadenia, nájdeš aj na stránke Top4mobile alebo v rámci ich pohodlnej mobilnej aplikácií, ktorú si stiahneš tu:

Zdroje: Digital Portal, Expertreviews

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá