AceON akcelerátor s európskym presahom ti pomôže premeniť nápad na skutočný biznis

Untitled design – 2023-03-14T132852.439
Accace

Vedeli ste, že podľa štatistík Globsec za rok 2022 je Slovensko na chvoste v investovanom kapitáli do startupov? Aj náš český sused nás v týchto číslach mnohonásobne predbehol. Tento rozdiel určite nie je spôsobený tým, že by tu bolo málo šikovných vizionárov a inovátorov, len nemajú podporu, aby sa z idey stala firma s rýchlym rastom a globálnym dosahom. Nový akcelerátor AceON má však ambíciu zmeniť status quo. Dáva šancu zahviezdiť šikovným Slovákom a preraziť vo svete biznisu.

Pilotný program AceON akcelerátora, ktorý začína už túto jar, je otvorený pre slovenské a české tímy, postupne sa program rozšíri aj do ďalších krajín. Skúsenosti a kontakty na profesionálov či ďalšie startupy z tejto medzinárodnej komunity je jedným z benefitov, ktoré startupisti môžu využiť.

Okrem toho sú akceleračné programy intenzívne na biznis vzdelávanie vedené skúsenými ľuďmi z podnikateľského prostredia. Nechýba ani skupinový či individuálny mentoring so známymi menami zo startupového sveta ako Peter Pašek, Patrik Ruman, Andrej Petrus a ďalší. Startupy s najväčším potenciálom majú možnosť získať investíciu.

akcelerator-aceon-startitup (3)-min
zdroj: Accace

Spojenie odborníkov s bohatými skúsenosťami

O tom, že akcelerátor je kvalitný svedčí aj fakt, že vznikol spojením skúseností a tímov poradenskej spoločnosti Accace s rodinným VC officom ZAKA. Obaja partneri majú dlhodobé skúsenosti s podporou startupov, Accace viedol posledné 3 roky vlastný akcelerátor #accacelife, v ktorom pomohli aj dnes už známym firmám ako DNA ERA alebo Glycanostics. ZAKA má v portfóliu niekoľko desiatok investícií po celom svete.

Spoločne vítajú najmä budúcich zakladateľov, ktorí majú nápad alebo rozvíjajú prototyp, ktorý je technologický a škálovateľný, a ktorí majú chuť a odvahu vyskúšať začiatky podnikania a aj vytrvalosť v ňom pokračovať a rozvíjať ho, možno až na miliardový startup.

Peter Pašek, Managing Director & Partner Accace Slovensko hovorí: „Naším cieľom je pomáhať talentovaným ľuďom, vzdelávať ich a poskytnúť im taký rozsah podpory, aby dosiahli úspech. Vytvárame pre nich aj vzdelávaciu platformu s gamifikačnými prvkami a zároveň aj komunikačnú platformu, kde naberú kontakty a ďalšie usmernenie potrebné k rýchlejšiemu rozvoju.“

Podľa slov Jána Kaspera, Co-Foundera & Managing Partnera ZAKA, je ZAKA pripravená pomôcť každému nádejnému startupu či už financovaním, radami a kontaktmi, ktoré má.

„Naša ZAKA investuje v prevažnej miere v DACH regióne (Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko), v Baltických krajinách a na Britských ostrovoch. Máme preto k dispozícii možnosti, ako startupy prepojiť v prípadných ďalších investičných kolách so skúsenými európskymi VC fondami,“ dopĺňa.

akcelerator-aceon-startitup (6)-min
zdroj: Accace

Všetky spomínané benefity budú môcť účastníci AceON akcelerátora využiť v 2 programoch: v jarnom pre-akcelerátore, ktorý sa bude konať od 13. apríla do konca mája, alebo v ešte intenzívnejšom 3-mesačnom akcelerátore, ktorý sa bude konať na jeseň. Na konci každého programu čaká tímy Demo Day, kde odprezentujú svoje pitch decky s cieľom zaujať investorov. Do pre-akcelerátora má každý možnosť prihlásiť sa už len do 31. marca, podmienkou sú však technologické startupy a startupy so softvérovým zameraním. Stačí vyplniť prihlášku.

Projekty a startupy z jarného programu s najväčším potenciálom majú možnosť automaticky dostať miesto aj v jesennom kole, v ktorom môžu najlepšie tímy získať aj  investíciu. Preto sa oplatí každému z nich na svojom nápade tvrdo pracovať už teraz.

akcelerator-aceon-startitup (5)-min
zdroj: Accace

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá