Adrián a Marian prinášajú Slovákom možnosť vidieť vesmír tak, ako nikdy predtým

  • Ak máš pocit, že potrebuješ preskúmať vesmír dôkladnejšie a hlavne sám, máš možnosť
  • Sprievodca vesmírom je súprava, vďaka ktorej získaš ucelenú predstavu o vesmíre a začať môžeš už vo veku 8 rokov
  • Texty sú sprevádzané realistickou 3D vizualizáciou založenou na skutočných vedeckých dátach z NASA
vesmir
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Ak máš pocit, že potrebuješ preskúmať vesmír dôkladnejšie a hlavne sám, máš možnosť
  • Sprievodca vesmírom je súprava, vďaka ktorej získaš ucelenú predstavu o vesmíre a začať môžeš už vo veku 8 rokov
  • Texty sú sprevádzané realistickou 3D vizualizáciou založenou na skutočných vedeckých dátach z NASA

Knižné encyklopédie na prvý pohľad zaujmú málo ľudí. Preto sa grafici, inovátori a vedci rozhodli priblížiť vedu zaujímavou formou. A najmä vesmír, lebo ten už dlho fascinuje mnohých.

Trpaslíčie planéty aj najzaujímavejšie mesiace

Prirodzene informatívnou formou sa dozvieš fakty, ktoré by si si inak určite neprečítal. Celý balík obsahuje ucelenú súpravu všetkého, čo na komplexné pozorovanie a vedomosť o vesmíre veľmi potrebné. Na druhej strane je pridanou hodnotou technologický pokrok a možnosti s ním spojené.

Môžeš preskúmať hviezdy, nočnú oblohu, mesiace či planéty, ktoré nepoznáš. Nájdeš v nej tiež informácie a vizualizácie viac ako 100 000 najviditeľnejších hviezdach a môžete sa ponoriť do detailov ako sú prierezy planét a slnka, či nájsť objekty na oblohe priamo z miesta, kde sa práve nachádzate,“ sľubujú autori sprievodcu vesmírom.

Navštívte Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS

Gepostet von Sprievodca Vesmírom am Mittwoch, 6. November 2019

Adrián je grafik a Marian programátor, no zaujíma sa o matematiku, fyziku a technológie. Spojili sa, aby vzniklo niečo čo všetkých nadšencov vesmíru poteší. Keďže sa vesmír teraz komentuje vo veľkom, ľudia by mali chápať jeho princípy. Sprievodca ťa dostane priamo do centra diania. Dotkneš sa planét a pozrieš sa na našu planétu aj spoza hraníc slnečnej sústavy.

Ten sa ešte stále vyskytuje vo forme crowdfoundingu a ľudia do dnešného dňa zaslali 40 993 eur. Pôvodná potrebná suma bola 5 000 eur. Do konca kampane však stále ostávajú 3 dni a tvoja hra ti ešte stále stihne do Vianoc prísť.

Pred dvomi dňami uviedli autori na svojej sociálnej sieti, že všetkým prispievateľom, ktorí stále pribúdajú, srdečne ďakujú.

Už od roku 2011

Kto by sa nazdával, že Vesmírny sprievodca je novinkou, mýli sa. „V roku 2011 vznikla prvá aplikácia pre webové prehliadače s názvom Solar System Scope. Jej vzniku predchádzala vizualizácia Zeme, ktorou sme sa zaoberali niekoľko rokov. Vytvorili sme ju pre televízne vysielanie o počasí,“ tvrdí Adrián a Marian.

Priestor na zlepšovanie však existoval stále. Tento rok sa z webového prehliadača stala mobilná aplikácia s podporou virtuálnej reality, vďaka ktorej sa môžeš stať kozmonautom a sedieť pritom pohodlne na gauči.

Môžeš si polietať okolo Medzinárodnej vesmírnej stanice, či poprechádzať sa okolo miesta pristátia Apollo 11 alebo Curiosity Rover. Keď napríklad stojíte pri Apollo 11 na mesiaci, vidíte oblohu presne tak, ako ju videl Neil Armstrong. Keď lietate pri ISS, vidíte tú časť Zeme a hviezdnej oblohy ktorú vidia práve teraz astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici,“ vysvetľujú princípy autori a zároveň sľubujú enormný vedecký zážitok.

Encyklopédia, ktorú si chceš prezerať

Je virtuálna, objemná a plná informácií. Po veľkom úspechu prehliadača a vidine kontinuálneho zlepšovania sa, prichádza tento projekt, ktorý je akýmsi popularizátorom vedy.

Preskúmajte podrobne Mars na základe vedecky presnej 3D vizualizácie

Gepostet von Sprievodca Vesmírom am Mittwoch, 6. November 2019

Nie že by ju bolo treba nejak extra zviditeľňovať. O vesmír je stále veľký záujem, akurát doposiaľ nie je uchopený zaujímavo a interaktívne. Preto je máš pre v balíku pre smartfóny aj počítače.

Dostaneš prístupové heslo, ktoré ti umožní aj prístup ku všetkým budúcim inováciám a aktualizáciám. Ďalej vesmírne okuliare, plnofarebnú knihu o vesmíre a vedecký plagát slnečnej sústavy na stenu.

Zdroje: FB_VesmírnySprievodca, startLab

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech