Aerolinky reagujú na koronavírus, rezervácie sa dajú zmeniť zadarmo

  • Niektoré aero linky začali kvôli koronavírusu zmeny svojej rezervačnej politiky
  • Letenky sa dajú zameniť zdarma
BeFunky-collage (1)
TASR
  • Niektoré aero linky začali kvôli koronavírusu zmeny svojej rezervačnej politiky
  • Letenky sa dajú zameniť zdarma

Aerolinky zo skupiny Lufthansa ponúkajú cestujúcim kvôli koronavírusu flexibilnú zmenu rezervácie letenky. Cestujúci Lufthansy s rezerváciou letu do 30. apríla si budú môcť rezerváciu zadarmo zmeniť na neskorší termín, bez ohľadu na to, kam cestujúci letí, uviedla dnes letecká spoločnosť.

Podobnú ponuku majú na svojom webe tiež aerolinky Air France a KLM. Skupina Lufthansa zahŕňa okrem leteckej spoločnosti rovnakého názvu tiež aerolinky SWISS, Austrian, Brussels Airlines a Air Dolomiti.

Zmena rezervácie zdarma platí pre letenky už zakúpené, ale aj pre letenky, ktoré si ľudia kúpia ešte do 31. marca. Na cene letenky nezáleží. Nová rezervácie sa ale musí uskutočniť do 31. decembra a musí byť na rovnaké miesto ako tá pôvodná.

Holandská spoločnosť KLM umožňuje zmeniť zadarmo rezerváciu u leteniek zakúpených do konca marca s termínom letu do konca mája. To isté majú na svojom webe Air France.

Obe aerolinky sú súčasťou francúzsko-holandskej skupiny Air France-KLM. Lufthansa svojim postojom nasleduje konkurentmi v USA. Väčšina popredných amerických aeroliniek totiž poplatky za zmenu rezervácie letenky už dočasne zrušila.

Koronavírus aj na Slovensku

Na Slovensku dnes potvrdili prvý prípad nakazenia koronavírusom. Prvý nakazený pacient je v Bratislave. Informuje SITA. Nakazený je 52-ročný muž, ktorého syn navštívil talianske Benátky.

Čítaj viac>> Ako by vyzerala pandémia na Slovensku? Z hotelov by boli nemocnice, štát by zatvoril obce a mestá

Ako povedal premiér Peter Pellegrini, ide o sekundárne nakazenie, čo znamená, že sa musel niekým nakaziť, keďže dotyčný nevycestoval do epicentier nákazy. Pacient leží na bratislavských Kramároch. Web Úradú verejného zdravotníctva bol nedostupný a pravdepodobne pod nátlakom ľudí padol. Na Slovensku dostane každý občas SMS správu o koronavíruse.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech