AeroMobil na trhu už o dva roky?

  • Na AeroMobil sa však môžeš teraz pozrieť úplne zblízka, keďže práve zažíva svoju premiéru na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Nitre.
am_foto_05
  • Na AeroMobil sa však môžeš teraz pozrieť úplne zblízka, keďže práve zažíva svoju premiéru na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Nitre.

freshNews

Konštruktér a dizajnér AeroMobilu, Štefan Klein, si pochvaľuje prezentovanie práve v rodnej Nitre lietajúceho auta. Kleinovým cieľom je vyhnúť sa scénaru, pri ktorom vznikne komerčne úspešná firma, ktorá však zabudne na svoj vývoj. Preto dnes pracuje spoločnosť na niekoľkých prototypoch, potrebných na naplnenie certifikačného procesu, pričom aeromobil na trhu si spoločnosť predstavuje v roku 2018.

V prípade AeoroMobilu však tento proces trvá o niečo dlhšie, keďže legislatívy musí spĺňať dve, tú pre pozemné vozidlá, ako i pre lietadlá. Klein považuje za najatraktívnejší americký trh, nezabúda však ani na Čínu. Aktuálne potrebuje AeroMobil na integráciu do cestnej dopravy cca 500 metrov trávantej plochy na pristátie a minútu dvadsať sekúnd na transformáciu. Konštruktér však plánuje dostať tento čas pod jednu minútu.

Cena ešte stále nie je nastolená, má byť však obrazom ceny lietadiel a automobilov vyššej triedy. Keď si ale teraz začeš šetriť, v roku 2018 už ale môžeš mať svoj AeroMobil.

am_foto_02

zdroj:aeormobil.com zdroj fotografie:aeromobil.com zdroj prezentačnej fotografie:aeoromobil.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech