Aeromobil oznámil vstup známeho nórskeho investora Martina S. Hauge

  • Jeden z najinovatívnejších slovenských projektov neprestáva prekvapovať. Po vlne noviniek z posledných mesiacov je tu ďalšia. Aeromobil získal nového silného investora.
collageqwd
Aeromobil, archív Martina S. Hauge
  • Jeden z najinovatívnejších slovenských projektov neprestáva prekvapovať. Po vlne noviniek z posledných mesiacov je tu ďalšia. Aeromobil získal nového silného investora.

Po tom, čo z Aeromobilu nadobro odišiel jeden zo zakladateľov a otcov myšlienky Štefan Klein spoločnosť oznámila investíciu podnikateľa Patricka Hessela, generálneho riaditeľa c2i, výrobcu kompozitných dielcov pre letecký a automobilový priemysel. Táto informácia nadobro rozvírila dohady o možných finančných problémoch Aeromobilu a vdýchla projektu nový vietor do plachiet. 

O to väčším prekvapením je vstup ďalšieho silného investora Martina S. Hauge, známeho európskeho Venture kapitalistu Jeho investícia v zatiaľ nezverejnenej sume prichádza v čase, keď o Aeromobil prejavujú záujem viacerí investori, zrejme aj zásluhou „launchu“ novej generácie lietajúceho auta.

Martin S. Hauge má dlhoročné skúsenosti s podnikaním a rizikovým kapitálom, dlhé roky bol partnerom v škandinávskom investičnom fonde Creandum a investoval do niekoľkých dnes úspešných spoločností, ako je iZettle, Spotify či Vivino. V súčasnosti tento pôvodom nórsky biznismen pôsobí ako predseda firmy Frog Capital Ltd v Londýne a v spoločnosti No Isolation AS, pričom naďalej zostáva v predstavenstve Creandum GP.

Foto: Aeromobil

Jeho skúsenosti zasahujú aj do automobilového sektora, v ktorom spolupracoval s viacerými startupmi. Donedávna bol tiež predsedom spoločnosti Automile, ktorá sa zaoberá tzv. fleet managementom, teda vývojom platformy pre správu vozového parku. Sektor vývoja inovatívnych riešení osobnej prepravy preto pre neho nie je až takou neznámou. 

„Príbeh Aeromobilu sledujem už nejaký čas a po tom, čo som videl jeho spustenie, je ten správny čas investovať do vízie a stratégie tejto spoločnosti,“  uviedol Martin S. Hauge v tlačovej správe. „Pracoval som už s mnohými inšpirujúcimi podnikateľmi a keď som stretol tím Aeromobilu, videl som, že majú vášeň, odbornosť a odhodlanie potrebné na narušenie sektora osobnej dopravy,“ dodal s tým, že sa teší, že môže projektu pomôcť posunúť sa vpred.

Aeromobil potvrdzuje svoju líderskú pozíciu vo svojom odbore tým, že už odhalil svoj dizajn pripravený pre výrobu reálneho vozidla. Kým ostatní konkurenti sú prevažne vo fáze počiatočného plánovania, Aeromobil už prijíma prvé predobjednávky pre limitovanú edíciu lietajúceho auta a zákazníkom sľubuje jeho dodanie do roku 2020. 

„Dosiahli sme moment, keď je celkový inžiniersky a technologický dizajn kompletný a zameriavame sa na náš plán spojený s uvedením auta na trh. Tento sektor zažíva vzrušujúce časy, ale sme presvedčení, že máme jedinečnú konkurenčnú výhodu,“ uviedol CEO Aeromobilu Juraj Vaculík. 
Novú generáciu lietajúceho auta Aeromobil najbližšie predstaví na prestížnom salóne Paris Air Show 2017 od 19. do 25. júna. 

Zdroj článku: Aeromobil

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech