Afriku precestoval na Pionieri, spravil 10-tisíc kilometrov. Priznáva, že cestovanie mu otvorilo oči

  • Vypočuj si rozhovor s Marekom Slobodníkom, ktorý precestoval 10-tisíc kilometrov po Afrike
  • To všetko na kultovej motorke
pionier proxy thumb
Archív Marek Slobodník
  • Vypočuj si rozhovor s Marekom Slobodníkom, ktorý precestoval 10-tisíc kilometrov po Afrike
  • To všetko na kultovej motorke

Hosťom podcastu ZmUPované je cestovateľ Marek Slobodník, ktorý sa stal známy svojím projektom Afrika na Pionieri. 

Tento diel ti prinášame v kultovom Jeep Renagade, ktorý sme mali v hybridnom prevedení. Je to vôbec ich prvý model v tejto verzii s elektrifikáciou, ktorý sa predstavil s kombinovaným výkonom 190 koní, a je napájaný 11,4 kWh batériou.

Čisto na elektrický pohon máš dojazd približne 50 km, všetko ale samozrejme záleží od podmienok ako teplota alebo tvoj štýl jazdy. Jeep v tejto verzii zaujme aj spotrebou, tú sa nám podarilo stlačiť na približne 2 l/100 km, čo na SUVčko predstavuje úplne skvelé čísla. 

Každý plug-in hybridný model Jeep je označený logom 4xe. Interiér je prispôsobený modernému užívateľovi – vysoká miera kompatibility, vyše 8-palcový displej, jednoduché nabíjanie.

Príjemným prekvapením je, že jazdné vlastnosti v teréne ani na ceste hybrid nijakým spôsobom neovplyvnil, máš teda stále k dispozícii zážitok z jazdy, ktorý Jeep predstavuje.

Marek Slobodník prešiel na kultovej motorke čiernym kontinentom tisícky kilometrov. Aké najsilnejšie dojmy tam získal? Marek priznáva, že na začiatku chcel vlastniť luxusné auto a žil konzumným životom.

Cestovanie mu však otvorilo oči, a teraz je schopný zbaliť sa do ruksaku a odísť na 2 mesiace preč. Dôležité sú preňho najmä zážitky a dobrodružstvá.

Jeho cesty idú často cez nespevnené trasy, a v tejto špeciálke sme si vyskúšali vynovený Jeep Renegade, ktorý nemá problém ani s náročnejším terénom.

Čo všetko zažil Marek Slobodník v Afrike či pri ceste Ruskom, ako vyzerá vysychajúce Aralské jazero a čo všetko mu cestovanie dalo? To všetko a oveľa viac sa dozvieš v podcaste ZmUPované so Simou. Inšpiruj sa!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech