Agresívnemu útočníkovi z Obchodnej hrozia roky za mrežami. Na polícii sa prihlásil sám

  • Medializovaný prípad z Obchodnej ulice má pokračovanie
  • Útočník sa prišiel k činu priznať sám
  • Môže skončiť za mrežami
polícia obchodná
Ilustračná snímka, TASR/Pavel Neubauer, Jaroslav Novák
  • Medializovaný prípad z Obchodnej ulice má pokračovanie
  • Útočník sa prišiel k činu priznať sám
  • Môže skončiť za mrežami

Bratislavský agresor, ktorý mal brutálne napadnúť muža na Obchodnej ulici v hlavnom v meste, zrejme neostane bez trestu. Polícia Slovenskej republiky o tom informovala na sociálnej sieti.

Môže ho čakať tvrdý trest

Až desaťročný pobyt za mrežami hrozí v prípade preukázania viny pred súdom v zmysle zákona 21-ročnému Tomášovi Ch. z Bratislavy, v súvislosti s incidentom na Obchodnej ulici,“ uviedli muži zákona v príspevku na Facebooku.

Ako ďalej informuje polícia, k incidentu malo dôjsť 26.11. na spomínanej Obchodnej, v blízkosti zastávky MHD Vysoká. Bližšie neobjasnená situácia mala vyústiť až do fyzického konfliktu, počas ktorého mal poškodený muž utŕžiť kopanec do oblasti tváre.

V následku útoku mal ďalej spadnúť na zem. Práve pád mal následne spôsobiť vážnejšie zranenie v oblasti hlavy, ktoré si vyžadovalo aj pozornosť privolanej pohotovostnej záchrannej služby.

Zo strany vyšetrovateľa bol v tejto súvislosti spracovaný aj podnet k väzobnému stíhaniu obvineného muža,“ dodali policajti v príspevku.

K činu sa prihlásil sám

Polícia sa podľa ich vlastných slov začala prípadom skutočne zaoberať až po jeho silnom medializovaní. Skôr než však vyšetrovatelia stihli čokoľvek zistiť, sa muž podozrivý z napadnutia dobrovoľne dostavil na policajnú stanicu.

Do pár hodín od informovania o tejto udalosti sa na policajnom oddelení prihlásil aj muž, podozrivý zo spáchania uvedeného skutku. S ním boli vykonané potrebné procesné úkony, smerujúce k náležitému objasneniu veci,“ uviedla polícia.

Trestné stíhanie bolo začaté vo veci zločinu ublíženia na zdraví.

Násilie je bežným javom

Incident pre TASR potvrdili z bratislavskej mestskej polície, ktorá na mieste zasahovala aj so zdravotnými záchranármi. Agentúra zároveň zisťovala prečo sa prípad začal riešiť až po tom, čo sa mu dostalo pozornosti od médií.

Štátna polícia tvrdí, že mestská polícia jej prípad neoznámila, a preto ho začali riešiť až po novinárskych otázkach a medializovaných informáciách.

obchodná
zdroj: TASR/Dano Veselský

Centrum Bratislavy bolo v uplynulých rokoch dejiskom viacerých násilných incidentov, z ktorých niektoré skončili aj tragicky. Na konci decembra 2019 došlo k napadnutiu mladíka, niekoľko týždňov predtým mali dvaja Srbi nadránom napadnúť a usmrtiť 22-ročného krajana.

V roku 2018 na Obchodnej ulici napadol Juraj Hossu Filipínca Henryho Acordu. Ten na následky poranení neskôr v nemocnici zomrel. Za zabitie Acordu si Hossu odpykáva deväťročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

Agresia a násilie sú na Slovensku čoraz bežnejšími úkazmi. Podľa psychológa a riaditeľa občianskeho združenia IPčko Mareka Madra ide len o zrkadlo spoločnosti ako takej.

„Mrzí nás, že aktuálny spoločenský naratív je taký, že násilie je riešenie a jediná cesta. Žiaľ, vidíme ho v rôznych podobách dennodenne aj od ľudí, ktorí svojím vplyvom formujú spoločensky názor. Normou sa stalo urážanie, osočovanie, zastrašovanie, vyhrážanie, agresia aj útoky,“ uviedol Madro.

Zdroje: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá