Airbnb hľadá dobrovoľníkov na ekologickú expedíciu na Antarktídu

  • Prihlásovanie je možné do 8. októbra
  • Dobrovoľníci budú hľadať mikroplasty v snehu
  • Expedícia bude trvať celý mesiac
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Prihlásovanie je možné do 8. októbra
  • Dobrovoľníci budú hľadať mikroplasty v snehu
  • Expedícia bude trvať celý mesiac

Airbnb ponúka piatim šťastlivcom možnosť zažiť expedíciu snov. Ak sa zaujímaš o ekológiu a nebojíš sa zimy, prihlásiť sa môžeš na 4-týždňovú „dovolenku“ na Antarktíde.

Nepôjde iba o obyčajné spoznávanie mrazivého kontinentu, misia má aj svoj vedecký účel, ktorého súčasťou bude každý účastník. Expedíciu bude viesť ekologička Kirstie Jones-Williams, ktorá sa aktuálne venuje doktorantskému štúdio o dopade mikroplastov na životné prostredie na Univerzite v Exeteri.

Misia má za úlohu vyhľadať mikroplasty na Antarktíde a potom ich následne študovať v laboratóriu. Kirstie chce pomocou tohto programu lepšie pochopiť, ako sa takéto čiastočky dostanú až na sem a zdôrazniť tak našu zodpovednosť voči prírode.

Dobrovoľníci dorazia do Chille, kde sa spoznajú s ostatnými členmi expedície, ako a s jej vedúcou. Spoznajú okolitú prírodu a pripravia sa na náročnú polárnu misiu. Samotný výskum sa uskutoční až v treťom týždni expedície, kedy budú jej účastníci zbierať vzorky snehu na kontinente, v rámci toho preskúmajú zaujímavé miesta južného pólu ako napríklad Drake Icefall, Charles Peak Windscoop či Elephant’s Head. Zozbierané vzorky snehu nakoniec budú študovať v laboratóriu.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Posledný týždeň bude venovaný vypracovávaniu výsledkov a spracovávaniu poznatkov. Celá expedícia vzniká v spolupráci s organizáciu Ocean Conservancy venujúcou sa záchrane oceánov. Organizácia pristúpila k spolupráci s Airbnb aj vďaka tomu, že cestovateľská platforma už dlhodobo podporuje udržateľné cestovanie.

Ak ťa myšlienka zaujala a chcel by sa zúčastniť, máme pre teba však zlú správu. Občania Slovenskej republiky sa expedície zúčastniť nemôžu. Jej súčasťou sa môžeš stať iba, ak máš argentínske, rakúske, austrálske, belgické, brazílske, kanadské, čilské, čínske, dánske, saudské, francúzske, nemecké, japonské, írske, indické, talianske, južno kórejské, malajské, mexické, holandské, novozélandské, taiwanské, thajské, britské či americké občianstvo. Prihlášku môžu uchádzači zasielať v anglickom jazyku do 8. októbra 2019.

Toto pritom nie je prvá podobná zmysluplná „dovolenka“, ktorú Airbnb vytvorilo. V júni tohto roku vybrali piatich uchádzačov z celého sveta, ktorí majú za úlohu vdýchnuť nový život talianskej dedinke Grottole na juhu krajiny. Do programu sa vtedy prihlásilo viac ako 280-tisíc ľudí. Dorbovoľníci sa tu venujú najmä farmárčeniu, pestovaniu plodín, včelárstvu a pekárstvu.

Zdroj: Airbnb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech