Airbnb má novinku. Ponúka luxusné ubytovanie pre náročných cestovateľov

  • 25. júna spustilo Airbnb novú službu, v rámci ktorej ponúka luxusné ubytovanie
  • Nájdeš v ňom chaty, domy aj zámky, ktoré museli splniť viac ako 300 prísnych podmienok
  • Nová služba obsahuje zatiaľ približne 2 000 ubytovaní
Airbnb
Airbnb
  • 25. júna spustilo Airbnb novú službu, v rámci ktorej ponúka luxusné ubytovanie
  • Nájdeš v ňom chaty, domy aj zámky, ktoré museli splniť viac ako 300 prísnych podmienok
  • Nová služba obsahuje zatiaľ približne 2 000 ubytovaní

Pred jedenástimi rokmi rozložili Brian a Joe vo svojej obývačke v San Franciscu tri nafukovacie postele a zrodil sa systém zdieľaného ubytovania, ktorý dnes poznáme pod názvom Airbnb. Ako informoval samotný portál, za viac ako dekádu svojho fungovania prešiel od nafukovacích postelí cez samostatné spálne až po celé apartmány či domy.

Teraz nastal čas, aby sa opäť posunul o krok vpred a ponúkol niečo pre najnáročnejších cestovateľov. Začiatkom tohto týždňa spustilo Airbnb novú službu Luxe, v ktorej ponúka luxusné ubytovanie na celom svete.

Svoju inšpiráciu si zobralo z úspešného projektu z roku 2017, v ktorom vybralo luxusné ubytovanie pre návštevníkov stránky. Novú službu spustili 25. júna s výberom viac ako dvetisíc domov, ktoré boli vybrané ručne a museli spĺňať viac než 300 prísnych kritérií týkajúcich sa dizajnu aj funkčnosti. Do úvahy sa brala originalita dizajnu, prémiové materiály, veľkosť priestorov či počet kúpeľní a spální. Dôležité bolo aj to, v akom prostredí sa ubytovanie nachádza a aké špeciálne funkcie dokáže spĺňať.

Počas celého procesu hľadania a rezervácie vhodného ubytovania je užívateľom Airbnb Luxe 24/7 dostupný aj dizajnér výletov, ktorý sa postará o to, aby zákazník dostal ubytovanie presne na mieru a rezervácia prebehla bez problémov, v lokalite vyhľadá aj vhodné miesta na výlety a bonusové služby ako súkromného kuchára, opatrovateľa detí či osobného trénera a privátne fitko.

zdroj: Ilustračný obrázok unsplash.com

„Dnes si luxusné cestovanie vyžaduje viac než len špičkové ubytovanie, ľudia hľadajú transformáciu a zážitky, vďaka ktorým sa budú cítiť so svojou destináciou viac prepojení. S Airbnb Luxe používame ten istý prístup, s akým sme začali pred jedenástimi rokmi, vytvárame lokálne, autentické a magické cestovateľské momenty, teraz s úžasnými miestami na bývanie. Chceme redefinovať to, ako ľudia vnímajú a prežívajú luxusné cestovanie,“ vyjadril sa spoluzakladateľ služby Brian Chesky na svojej stránke.

Mestský luxus

Nová služba ponúka množstvo ubytovania v chatkách aj na zámkoch, no sústrediť sa chcú aj na mestský luxus. Už teraz majú vybrané miesta ponúkajúce unikátne ubytovanie v Londýne a LA a postupne budú pridávať nové mestá vrátane Milána, Paríža či Austinu.

V Londýne zatiaľ nájdeš napríklad Kensingtonskú oázu v historickej umeleckej chatke neďaleko bývalého kráľovského paláca a záhrad a v Los Angeles zase moderný zámok vo francúzskom štýle s vlastnými bazénmi a desiatimi spálňami.

Hoci veľa z nás vníma Airbnb ako nízkonákladové ubytovanie, podľa štatistík, ktoré uvádza portál v tlačovej správe, až 60 % rezervácií uskutočnených v roku 2018 bolo za ubytovanie od 1 000 dolárov za noc. Práve preto sa zakladatelia webovej služby rozhodli sústrediť aj na takýto typ zákazníka.

Casa Koko, Punta Mita, Mexiko

Luxusnú dovolenku na karibských plážach v Mexiku si môže v Casa Koko vychutnať až 22 hostí. Drevená chatka v palmovej oáze ponúka nekonečný bazén aj vírivku, posilňovňu či terasu takmer priamo na pláži. K dispozícii je súkromný kuchár, šofér aj upratovačky. V blízkosti nájdeš golfové ihrisko a tenisové kurty. Počas letnej sezóny stojí jedna noc v tomto mexickom raji 8 622 eur, teda 392 eur za noc pre jednu osobu.

zdroj: Casa Koko Airbnb
zdroj: Te Kahu Airbnb

Chateau d’Estoublon, Provence, Francúzsko

Historický francúzsky zámok z 18. storočia sa ti postará o skutočne kráľovskú dovolenku. V 10 dizajnérskych spálňach sa budeš cítiť ako príslušník šľachtického rodu a domáce fitko či herná miestnosť prinesú do tvojho pobytu ducha modernej doby. Počas chladných večerov sa môžeš ponoriť do vyhrievaného bazénu či ochutnať víno z miestnej pivnice a po skvelej večeri od súkromného kuchára sa vyber na prechádza po 202-hektárovej záhrade. Cena za jednu noc pre obyvateľov všetkých 10 spální je 15-tisíc eur.

zdroj: Airbnb Chateau d'Estoublon
zdroj: Airbnb Chateau d'Estoublon

Te Kahu, Wanaka, Nový Zéland

Ak si obdivovateľom modernej architektúry a dizajnu, určite si nenechaj ujsť jeden z najväčších architektonických skvostov na brehu jazera Wanaka na Novom Zélande. Vyhrievané podlahy, drevom vykladané stropy, privátna záhrada s miestom na opekanie, teleskop a štyri spálne sú súčasťou komplexu veľkého viac ako 202-tisíc metrov štvorcových, ktorý sa nachádza 11 kilometrov od lyžiarskeho strediska Treble Cone. Za jednu noc tu necháš 2 296 eur.

zdroj: Te Kahu Airbnb
zdroj: Te Kahu Airbnb

Zdroj: Airbnb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech