Airbnb sa rozrastá a toto si pre nás prichystal

  • Prichádza s týmito novými nápadmi.
airbnb
airbnb.com
  • Prichádza s týmito novými nápadmi.

Obľúbenosť služby Airbnb začína celosvetovo narastať, a tak majú niektorí podnikavci pomaly plány na to, ako zarábať aj „na seba“. Keďže bežné hotely strácajú klientov, na trh prichádza nový plán. Airbnb nedávno zahájil spoluprácu s realitným developerom Newgard Development Group. Ten vo floridskom meste Kissimee vybuduje nehnuteľnosť s 324 bytmi, ktoré budú určené práve na prenajímanie cez Airbnb.

Fungovať to bude tak, že si ľudia bežne prenajmú byty, no s tou podmienkou, že by ich mal potom prenajímať ďalej. Ľudia budú mať možnosť byty ponúkať na 180 dní počas roka a využiť služby Nido. Vďaka čomu si budú môcť majitelia objednávať ľudí na upratovanie bytu, čisté obliečky a iné služby.

pexels.com

,,Toto partnerstvo ukazuje, ako môžu majitelia nehnuteľností, realitné kancelárie a Airbnb spolupracovať, aby každý dosiahol zisk a lepšie slúžili nájomcom. Tím ľudí v Newgarde vie, čo robia a my sme nadšení, že s nimi pracujeme. Spoločne uľahčujeme hostiteľom prácu, ako prenajímať svoj byt a poskytujeme tiež lepšie možnosti ľuďom pri cestovaní,“ vyjadril sa Jaja Jackson, riaditeľ Global Multifamily Housing Partnerships.

pexels.com

,,Vzhľadom na rastúce náklady na bývanie sú nájomníci bytov pod silným finančným tlakom,“ povedal Harvey Hernandez, generálny riaditeľ Newgard a dodal, ,,spoločne s Airbnb, unikátnym rodinným modelom zdieľania domácností a spoločnosti Nido, poskytneme výborné riešenie tohto pretrvávajúceho problému. Ľudia budú mať skvelú možnosť si zarobiť na prenajímaní svojich bytov.“ Prenajímanie vlastného bytu/domu je totiž v niktorých krajinách povolené len za špecifických podmienok, a ľudia teda nemôžu prenajímať svoje priestory hocijako sa im zachce.

Zdroj: press.atairbnb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK