Airbnb spúšťa novinku pre milovníkov zvierat. Čaj si vychutnáš s ovcami a spoznáš psov z Černobyľu

  • Airbnb spustilo novinku, ktorá je zameraná na spoznávanie zvierat
  • Po novom si tak môžeš vychutnať rôzne typy zážitkov a stretnúť sa približne s 300 druhmi zvierat
Unsplash
  • Airbnb spustilo novinku, ktorá je zameraná na spoznávanie zvierat
  • Po novom si tak môžeš vychutnať rôzne typy zážitkov a stretnúť sa približne s 300 druhmi zvierat

Spoločnosť Airbnb spustila pre zákazníkov novinku v podobe zážitkov so zvieratami. Koncept je založený na kúpe zážitku prostredníctvom hostiteľov, ktorí vlastnia dané zvieratá. CEO spoločnosti Brian Chesky to oznámil aj na svojom Twitteri.

Airbnb má v ponuke zážitky s takmer 300 druhmi rôznych zvierat po celom svete. Každý zo zážitkov musí spĺňať pokyny organizácie World Animal Protection (Svetová ochrana zvierat).  Zážitky sú rôznorodé.

Môžeš si kúpiť prechádzku s líškami v sprievode prírodovedca, nasledovať sprievodcu slonov či pohrať sa so psami z Černobyľu a pozrieť sa na ich život, ktorý zasiahla katastrofa.

Ak si milovníkom oviec, máš jedinečnú príležitosť stretnúť sa s nimi na rannom čaji. V ponuke je takmer 1000 zážitkov.

„V súčasnej dobe plnej technológií je veľmi ľahké cítiť sa mimo prírody a zvierat. Život je ľahší so zvieratami, ale pre veľa ľudí, ktorí sú zaneprázdnení, je jediná možnosť, ako sa k nim dostať len obrazovka od počítača“ komentuje novinku CEO spoločnosti Brian Chesky.

Prechádzka za šimpanzmi a jóga s kozami

Podľa tlačovej správy, ktorú spoločnosť zverejnila, má nová kategória zážitkov pomôcť priniesť viac poznania o živočíšnej ríši. Zároveň má pomôcť obyvateľom rušných veľkých miest vydať sa za dobrodružstvom so zvieratami do divočiny alebo na „dedinu“.

„Vieme, že ľudia milujú zviertá. Chceme, aby ich videli a zažili ich priamo pri cestovaní,“ hovorí riaditeľka organizácie Svetovej ochrany zvierat Alesia Soltanpanah.

Zážitky sú rozdelené do kategórií Pozoruj, Hraj sa a Staraj sa. Pri zážitkoch v kategórii Pozoruj sa môžeš prostredníctvom sprievodcu alebo miestnych domorodcov dostať do blízkosti žiráf, krokodílov alebo byvolov. Taktiež môžeš navštíviť šimpanzov v úpätí Modrých hôr v Spojených štátoch.

V kategórii Hraj sa si môžeš zacvičíš jogu s kozami alebo vydať sa na prechádzku s tučniakmi v Afrike. Ak máš chuť pomáhať zvieratám, na farme sa naučíš, ako ošetriť rôzne druhy malých zvierat. Na výber je toho naozaj veľa a stačí si len vybrať na základe svojich záujmov.

Spoločnosť Airbnb bola založená v roku 2008 v Kalifornii a zameriava sa na prenajímanie apartmánov, bytov a zážitkov na základe zdieľanej ekonomiky.

V súčasnosti pôsobí v 191 krajinách sveta a má približne 150 miliónov používateľov. Súčasná hodnota spoločnosti je na úrovni 31 miliárd amerických dolárov a pripravuje sa na prvú ponuku vstupu na akciový trh.

V roku 2009 spoločnosť získala investíciu v hodnote 20-tisíc amerických dolárov od Y Combinator a hneď na to 600-tisíc od Sequoia Capital. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosti darilo a získala investície v hodnote miliónov dolárov. V roku 2015 Aairbnb získala 1,5 miliardy dolárov od General Atlantic. Do spoločnosti investoval aj Google Capital v hodnote pol miliardy dolárov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech