Airbnb už nie je len o ubytovaní. Ponúka aj zážitky a koncerty na netradičných miestach

  • Ak ponúkaš alebo hľadáš nocľah, tvoje kliky smerujú v prvom rade na Airbnb
  • Svetoznámy portál však už nie je len o krásnych bytoch a domoch, ale aj o zážitkoch
  • Spoločnosť rozbehla platformu Airbnb Experiences v 25 mestách sveta
airbnbedw
  • Ak ponúkaš alebo hľadáš nocľah, tvoje kliky smerujú v prvom rade na Airbnb
  • Svetoznámy portál však už nie je len o krásnych bytoch a domoch, ale aj o zážitkoch
  • Spoločnosť rozbehla platformu Airbnb Experiences v 25 mestách sveta

Spoločnosť Airbnb si drží stabilnú pozíciu na trhu a pre cestovateľov a poskytovateľov ubytovania je jedným z top portálov. Firma sa preto rozhodla pustiť do nových výziev a najmä rozšíriť pole svojej pôsobnosti. Airbnb dobre vie, že cestovanie je najmä o zážitkoch. Aj preto na jej stránkach nenájdeš nudné hotely či hostely, ale môžeš prespať vo farebnom byte v centre Barcelony, v chate v horách, v jurte, uprostred džungle či na lodi. A ešte k tomu pokecáš aj s domácimi.

Portál sa preto nedávno pustil aj do eventov spustil sekciu Airbnb Experiences, teda Zážitky, s rôznymi podkategóriami, ako Umenie, Nočný život, Jedlo, Zdravie, Šport, Hudba, Spoločenský prospech či Príroda. Môžeš tu nájsť množstvo workshopov a zážitkov všetkého druhu. Môžeš si tak kúpiť kurz varenia na Bali, vybrať sa na lov hľuzoviek v Prahe, absolvovať graffiti workshop v New Yorku, pomôcť pri lovení plastov z mora alebo sa priučiť umeniu kaligrafie v Osake.

Úplnou novinkou je teraz podkategória Koncerty, ktorá prináša možnosť objaviť tie najzaujímavejšie koncertné miesta s intímnou atmosférou a publikom do 100 ľudí. Pri cestovaní si tak môžeš vychutnať jazzové či folkové rytmy v skrytých kluboch, v katedrále, nahrávacom štúdiu či na palube parníku. V porovnaní s halovými koncertmi ide o úplne novú dimenziu zážitkov, vďaka ktorým sa ti pobyt v zahraničnom meste ešte viac vryje do pamäti. Nehovoriac o tom, koľko skvelých ľudí tak môžeš stretnúť.

„Stále viac hudobných fanúšikov na celom svete túži po tomto type formátu a intímnom spojení s umelcami. Myslím si, že za 5 rokov budú ľudia viac zažívať koncerty s komornou atmosférou, než tie v arénach, štadiónoch a na festivaloch. Vidím tu obrovskú príležitosť a dúfam, že budeme jej podstatnou súčasťou,“ povedal k launchu Airbnb Concerts vedúci hudobnej sekcie spoločnosti James Beshara pre Billboard.

Ponuka Airbnb Concerts, ktorá je súčasťou platformy Experiences, sa už rozrástla o 25 svetových metropol vrátane Prahy. Veríme, že časom pribudne aj Bratislava. Do konca roka by malo byť miest až 100. Spoločnosť pred časom spustila aj službu Restaurants, kde mapuje najlepšie gastro podniky, vrátane tých michelinských, a umožňuje ti jednoducho si v nich booknuť stôl. Do rezervačného systému investovala Airbnb 13 miliónov dolárov (viac ako 10,5 milióna eur).

Medzi novinky v ubytovaní patrí služba Airbnb Plus v 13 mestách, ktorá ponúka tie najkrajšie domy s overenou kvalitou, skvelým hodnotením a vysokým komfortom. Portál tiež uľahčil výber unikátnych miest vytvorením tzv. zbierok ubytovaní so „superhostiteľom“ či ubytovania, ktoré je niečím mimoriadne, napríklad sa nachádza v korunách stromov či na hladine rieky. Vyhľadávať môžeš aj podľa toho, či ideš na služobku, na rodinný výlet, a čoskoro aj na svadbu, medové týždne či víkend s kamošmi.

To však stále nie je všetko a spoločnosť pripravuje ďalšie novinky, ako napríklad novú sekciu Beyond pre absolútne jedinečné zážitky alebo členský program a program odmien pre hostí. Je jasné, že už dávno nejde len o portál na hľadanie ubytovania, ale rozrastajúcu sa sociálnu platformu, ktorá sprostredkúva zaujímavé cestovateľské zážitky, podporuje turizmus a v neposlednom rade spája ľudí z celého sveta.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech