Aj malý dobrý skutok dokáže veľa. Zákazníci vyzbierali kúpou nálepiek takmer 80 400 eur na pomoc hospitalizovaným deťom

mcd
McDonald’s

Návštevníci McDonald’s opäť dokázali, že majú veľké srdcia a radi pomáhajú. Každoročná charitatívna zbierka Ručičky sa opäť stretla s veľkou odozvou, ktorá znamená nádej a podporu pre rodiny v ťažkých chvíľach. Celý výťažok poputuje na činnosť neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC), ktorá už viac ako 20 rokov pomáha rodičom a malým pacientom ostať spolu aj počas hospitalizácie. RMHC neúnavne pracuje na modernizácii a rekonštrukcii detských oddelení po celom Slovensku, aby mali malí pacienti a ich blízki pocit domova aj v nemocnici.   

Obľúbená zbierka, ktorá prebiehala v 42 reštauráciách McDonald’s po celom Slovensku od 30. mája do 30. júna, má za sebou ďalší vydarený ročník. Zákazníci si mohli aj tento rok k svojmu obľúbenému jedlu objednať samolepky v tvare detskej ručičky za 1 euro.  Tie mohli nalepiť na určené miesto v reštaurácii McDonald’s alebo si ich ponechať ako symbol pomoci. Spoločne sa im podarilo vyzbierať takmer 80 400 eur.

PF__6068-Nitra
zdroj: McDonald’s

PF__7079-Prievozska
zdroj: McDonald’s

Nový vzhľad samolepiek podporil myšlienku blízkosti

Dizajn samolepiek bol tento rok celkom nový a účelom tejto zmeny bolo zvýrazniť zámer charitatívnej akcie a podporu vzájomnej blízkosti chorých detí a ich rodičov počas hospitalizácie. Zdôrazneniu tejto myšlienky napomáha prvok malej detskej ručičky vo farbách organizácie, ktorú chráni väčšia ručička vytvárajúca pocit pokoja, komfortu a bezpečia. Práve tieto pocity sa snaží nezisková organizácia priniesť do izieb malých pacientov v slovenských nemocniciach.

„Opäť sa ukázalo, že aj naoko malá pomoc môže byť naozaj veľkou podporou. Veľmi nás teší, že sa do tohtoročnej kampane zapojilo veľké množstvo našich zákazníkov, ktorí pomohli prekonať výťažok z minulého roka. Štedrosť návštevníkov a ochota zapojených kolegov prispieva k nášmu cieľu  a cez neziskovú organizáciu RMHC dokážeme  spoločne zlepšovať  podmienky hospitalizovaných detí na Slovensku. Každý dar je cenný, pretože umožňuje organizácii uskutočniť množstvo plánovaných projektov,” uviedla Lucia Poláčeková, PR manažérka spoločnosti  McDonald’s na Slovensku a v Českej republike a predsedníčka Správnej rady RMHC na Slovensku. 

Cieľom organizácie RMHC je vytvárať rodinám „domov ďaleko od domova“ a pomôcť im zmierniť emocionálnu, ale i finančnú záťaž v náročných časoch. V slovenských detských nemocniciach sa podieľa na vytváraní moderného, príjemného a funkčného prostredia, ktoré čo najviac pripomína domov.  Okrem blízkosti rodiny majú esteticky príjemné a dobre vybavené priestory významný pozitívny vplyv na liečbu a rekonvalescenciu detí počas hospitalizácie.

Od roku 2003 sa neziskovej organizácii RMHC podarilo podporiť viac ako 60 projektov v 11 detských nemocniciach naprieč Slovenskom – v Košiciach, Prešove, Liptovskom Mikuláši, Banskej Bystrici, Nitre, Nových Zámkoch, Martine, Žiline, Trnave a v Bratislave. Celková výška pomoci sa už vyšplhala na viac ako 1 milión eur. Sme vďační, že zákazníci reštaurácií  dlhodobo a pravidelne podporujú aktivity RMHC,povedala  Eva Konečná, výkonná riaditeľka RMHC na Slovensku. 

PF__7239-Roznavska
zdroj: McDonald’s

PF__7304-Roznavska
zdroj: McDonald’s

Vaša pomoc je vítaná celoročne

Ak ste nestihli kampaň  Ručičiek, no chceli by ste aj tak podporiť aktivity organizácie RMHC, existuje viacero spôsobov, ako môžete pomáhať po celý rok. Organizácii môžete prispieť  jednorazovou alebo opakovanou platbou na účet neziskovej organizácie, alebo prostredníctvom pokladničiek na pultoch v reštauráciách McDonald’s, či zaokrúhľovania platby na digitálnych kioskoch. Na podporu pripravovaných projektov RMHC putuje aj polovica tržieb z predaja hranolčekov počas McHappy Day či z 2 % daní.

PF__7505-Trencin
zdroj: McDonald’s

PF__5693-Triblavina
zdroj: McDonald’s

Najnovšie videá

Trendové videá