Aj v Bratislave si môžeš užiť leto pod palmami. Vyskúšaj netradičné letné aktivity

  • Vybrali sme pre teba tri akcie, ktoré budú pribiehať počas celého leta
  • Tešiť sa môžeš na kultúru, plavbu po Dunaji či netradičné nákupy
Bratislava (Wikimedia, Marc Ryckaert), Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Bratislava (Wikimedia, Marc Ryckaert), Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Vybrali sme pre teba tri akcie, ktoré budú pribiehať počas celého leta
  • Tešiť sa môžeš na kultúru, plavbu po Dunaji či netradičné nákupy

Čaká ťa tento rok nudné leto v Bratislave a máš pocit, že v hlavnom meste na teba nečíhajú žiadne originálne zážitky? Nezáviď kamošom, ktorí sú na dovolenkách a leto si vychutnaj aj v tejto „betónovej džungli“. Mesto si tento rok pripravilo celkom zaujímavé akcie a okrem už tradičného Kultúrneho leta ťa čakajú aj ďalšie podujatia.

Svoje miesto si letná zábava nájde na Trhovisku Miletičova, v Novej Cvernovke aj na Dunaji. Vybrali sme pre teba tri zaujímavé akcie, ktoré snáď aspoň z časti zaplnia tvoj letný program.

Leto pod palmou, Nová Cvernovka

Asi najväčšiu rozmanitosť programu v jednom priestore tento rok zažiješ v Novej Cvernovke. Tá si počas mesiacov júl a august pripravila niečo na každý jeden deň v týždni. Informovala o tom na svojej facebookovej stránke.

Tešiť sa môžeš na prednášky, literárne čítania, premietania dokumentárnych aj hraných filmov, diskusie, hudobné koncerty či party s DJ-om. Pondelky si môžeš vychutnať dokonalý letný bar, utorky budú v Novej Cvernovke patriť dokumentárnym filmom, stredy prednáškam z rôznych oblastí, štvrtky zase zabodujú najlepšie hrané filmy v letnom kine a piatkový večer už tradične zaháji DJ či živé koncerty a v rovnakom duchu sa bude niesť aj sobota. Náročný víkend potom môžeš ukončiť oddychom v parku.

Už tento piatok na teba čaká koncert chorvátskej all-girl hudobnej skupiny Žen, pre ktorú je charakteristický hlavne indie rock a post-rock, ale neboja sa ani experimentálnej elektroniky. Celý program si môžeš pozrieť tu.

Prázdniny začali a s ním aj Leto pod Palmou! V priebehu mesiacov júl a august pripravujeme pre vás bohatý outdoorový…

Gepostet von Nová Cvernovka am Montag, 1. Juli 2019

Loď zo Starého Mesta do Petržalky

Ako uviedlo Staré Mesto Bratislavy na svojej webovej stránke, aj tento rok budú môcť Bratislavčania či turisti využiť možnosť plavby po Dunaji z brehov Starého Mesta až do najväčšieho sídliska, Petržalky.

Tentokrát však nepôjde o legendárny Propeler, ale premávať bude loď pre 12 osôb.  Lodnú linku finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj. Začínajú v piatok 5. júla, v tento deň budú plavby zdarma. Loď bude premávať cez víkendy a počas sviatkov, vždy v čase od 15.00 hod. do 17.30 hod.pričom loď vypláva každú celú hodinu zo strany Starého Mesta a každú nasledovnú pol hodinu zo strany Petržalky. Frekvencia je zatiaľ nastavená na šesť plavieb denne. Lístky pre dospelých budú stať 4 eurá.

zdroj: Pixabay.com

Burza starožitností, Miletičova

Portál Bratislavadnes24 prišiel so zaujímavou správou. Ak si nadšenec starožitností a už ťa nebaví zbierať staré šálky u babky na povale, príď na Trhovisko Miletičova a zapoj sa do burzy starožitností. Od polovice júla sa tu takáto burza bude organizovať pravidelne a zapojiť sa môže každý ako kupujúci aj predávajúci.

Na burze budú k dispozícii mince, medaily, známky, pohľadnice, odznaky, knihy, obrazy, grafiky, porcelán, sklo, sošky aj šperky. „Ak ste milovníkmi starých, pekných, unikátnych, prípadne kurióznych vecí a vecičiek tešíme sa práve na vás,“ pozývajú na burzu organizátori akcie.

Počas leta sa akcia bude konať celkom trikrát, a to 14.7., 4.8. a 18.8. Prebiehať bude až do 27. októbra. Všetci kupujúci majú vstup zadarmo a ak sa chceš stať aj ty predávajúcim, neváhaj kontaktovať organizátorov na mailovej adrese [email protected] alebo telefónnom čísle 0918 262 319.

zdroj: Ilustračný obrázok (wikimedia, Ing.Mgr.Jozef Kotulič)

Zdroj: Facebook Nova Cvernovka, Staré Mesto , Bratislavadnes24

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech