Ak chceš kávu, na hlavu si daj toto. V kaviarni sedeli ľudia s plávacími pomôckami namiesto klobúkov

  • Cafe und COnditorei Rothe v Nemecku vyriešili dištančné rozostupy medzi zákazníkmi veľmi prezieravo
  • Bol to pokus televízie RTL, či by niečo také fungovalo
swim noodles
Cafe und Conditorei Rothe Facebook
  • Cafe und COnditorei Rothe v Nemecku vyriešili dištančné rozostupy medzi zákazníkmi veľmi prezieravo
  • Bol to pokus televízie RTL, či by niečo také fungovalo

Doplnené o 19:45

Kaviareň Rothe v nemeckom meste Schwerin v sobotu otvorila svoju prevádzku, no snaží sa medzi jednotlivými návštevníkmi dodržať dištančné rozostupy. S nápadom prišla televízia RTL, bol to pokus, či by niečo také fungovalo.

Ľudia dostali pri vstupe plávacie penové slíže, ktoré používajú deti pri svojich plaveckých začiatkoch, píše Insider. Tie majú dĺžku presne 2 metre a tak sa nikto nemusí báť, že nedodržiava pravidlá.

Ochrana alebo koruna?

Bezpečnosť je na prvom mieste a preto si nasaď penovú korunu a povinné štvorcové metre ti viac starosti robiť nemusia. Vyskúšal si to aj personál.

A tak je terasa plná farebných klobúkov a ľudí v bezpečne vzdialených rozostupoch. Módnym zdravotným doplnkom sa nevyhnú mladí ani starí, všetci sú na jednej lodi, keďže je táto pokrývka hlavy povinná.

Okoloidúci sa z novinky, ktorú kaviareň a cukráreň v nemeckom meste vyskúšala, očividne tešia. Svedčia o tom aj komentáre pod fotografiou na Facebooku. 

Heute mal so ,, Abstandsnachvermessung“

Gepostet von Cafe & Konditorei Rothe am Samstag, 9. Mai 2020

Je to inovatívne. Nesie to v sebe dávku humoru a irónie, ktorú dnes tak potrebujeme,“ píšu sledovatelia.

Koniec strachu

Strachu a obáv z toho, čo nastane, bolo už dosť. Treba akceptovať možnosť, že všetko má svoj koniec, napokon aj bezpečnostné obmedzenia a domáce karantény. Nadhľad a úsmev je povinnosť. A Nemci v malom meste ju práve touto vtipnou pomôckou medzi ľudí vniesli.

Niektorí sa ohradzujú, že pri pohľade na dehonestáciu, ktorá sa na terase ich obľúbenej kaviarne deje, si radšej vezmú nápoj so sebou alebo si spravia podobný doma. Nuž, názory sú rôzne. 

Nemecko však nie je podľa slov britského Daily Mail jedinou krajinou, kde sa zákazníkom v rámci bezpečnosti niečo inštaluje na hlavu. Majú to tak údajne aj v Španielsku, no kávychtiví zákazníci si musia na hlavu položiť sombrero, typický prvok ľudového odievania v Mexiku a viacerých španielsky hovoriacich krajinách.

Uvoľňovanie v Nemecku

Pri počte 174 975 doposiaľ potvrdených prípadov a takmer 8-tisícoch mŕtvych je Nemecko krajinou, ktorá si podľa Univerzity Johna Hopkinsa počína veľmi dobre. Pred dvoma týždňami zaviedli po prvý raz povinnosť nosenia ochranného rúška v potravinách, drogériách a lekárňach. Aj to pomohlo k zastaveniu šírenia nového koronavírusu medzi ďalších obyvateľov. 

Postupne však otvárajú galérie, ZOO, detské ihriská či botanické záhrady za podmienok, že sa budú dodržiavať všetky predpísané pravidlá. Vyhlásila to nemecká kancelárka Angela Merkolová na tlačovom briefingu ešte na konci apríla. 

Zdroje: insider.com, dailymail.co.uk, reuters.com, rnd.de

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech