„Ak hľadáš tenkú hranicu medzi životom a smrťou, nájdeš ju.“ Ich každodennou snahou je nezomrieť, no užiť si to

  • V živote sa potýkame s množstvo situácií, ktoré nás môžu stáť život, obzvlášť pri športoch
  • Títo ľudia sa s tenkou hranicou pohrávajú takmer denne, je ich vášňou
  • V živote sa potýkame s množstvo situácií, ktoré nás môžu stáť život, obzvlášť pri športoch
  • Títo ľudia sa s tenkou hranicou pohrávajú takmer denne, je ich vášňou

Alex Honnold je jedným z najúspešnejších lezcov sveta. Žije s adrenalínom, užíva si ho a teší sa z neho denne. „V priebehu rokov som mal veľakrát na mále. Ulomené chyty pod rukami alebo nohami nie sú ničím príjemným. Ťažko odhadnúť, ako blízko k pádu som v niektorých prípadoch bol. Myslím, že som mal šťastie,“ hovorí Alex pre Redbull, ktorému sa podarilo ako prvému lezcovi zdolať El Capitan bez istenia.

Veľa ľudí však nazrelo k smrti ešte bližšie. Možno si povieš, že sú blázni, no ak máš trochu vášne a rád riskuješ, ani ty nevieš, či si tvoje srdce nadobro nezíska nejaká podobná aktivita.

Najmenšia chyba znamená smrť

„Trávim veľa času fyzickou a duševnou prípravou na samotný výstup – trénujem a vizualizujem si pohyby.“ Nejedná sa len o lezenie, ani o športy vo všeobecnosti. Samozrejme, pri adrenalínových športoch riskuješ, a riskuješ o to viac, že sa ti to páči a chceš pocítiť adrenalín.

Liptov nie je len Vlkolínec a Liptovská Mara. Ukrýva slovenské poklady, ktoré by si mal zažiť

Nie je to iné ani v bežnom živote, aj v ňom totiž platí pravidlo šťastia zmiešané s radou nespravím ani viac, ale ani menej“. Ustriehnuť pravú dokonalú mieru je niekedy ťažké v čomkoľvek. Alex sa horu El Capitan pokúsil zdolať už predtým, no nechal zaúradovať rozum, a smrteľnému pádu sa vyhol.

Vrátil sa z výšky takmer 300 m, v ktorej bol bez akéhokoľvek istenia: „Bola veľká zima a už som ďalej nemohol veriť svojim nohám, pretože som si necítil prsty. Dostal som sa do určitej pozície, kedy som pociťoval strach.

Gepostet von Alex Honnold am Samstag, 29. September 2018

Steve-O to nepochopil

Ak poznáš aspoň niektorú z častí Jackass, vieš, že celou ideou je, že sa partia šialencov rozhodla robiť šialene nechutné a nebezpečné veci. Steve-O je člen tímu, ktorý sa dal nahovoriť prakticky na čokoľvek a v každej situácii mal neskutočné šťastie. V skutočnosti mu viackrát šlo o život, prezradil to v relácii Grahama Bensingera In Depth.

Nechal sa zavesiť nad rieku s aligátormi s kusom čerstvého mäsa na páse. Steve sa stále nad týmto činom pousmieva: Mal som pocit, že mojou prácou v ten deň bolo jednoducho do toho ísť a nechať sa pohrýzť aligátorom,“ hovorí s pobaveným výrazom. Tento čin však nebol tou najväčšou hlúposťou. Steve si pri natáčaní druhej časti nechal prepichnúť líce hákom na žraloky a hodil sa do vody ako návnada.

Nebyť šťasteny, dávno by tu nebol, ak tak, možno na vozíku. Steve v poslednej sekunde, kedy ho žralok spozoroval a vyplával k nemu, prudko vyrazil k člnu, a vykopnutím nohy trafil žraloka priamo do hlavy, čo ho paralyzovalo a odklonilo z trasy. Pri natáčaní Jackass 2 však nemal toľko šťastia Ryan, ktorý zišiel so svojím Porsche z cesty a uhorel.

Yesterday was “national tattoo day”, and today is “national hotdog day”. I’m so happy we are finally taking time to celebrate the things that really matter… #ThereIsHopeAfterAll

Gepostet von Steve-O am Mittwoch, 18. Juli 2018

Tubus Jamieho O’Briena

Pri slovách profesionálny surfér z Havaja si, pravdepodobne, predstavíš pekné vlny, modrú vodu, bikiny a zábavu. Samozrejme, surfovanie je nesmierna zábava, pokiaľ sa učíš v malých vlnách, prípadne to už vieš a ostávaš na priemernej hranici. Pri profesionálnom surfovaní tubusov na Havaji občas za pôžitok skutočne riskuješ vlastný život.

Pre Jamieho je to denný chlieb, teda, aspoň tak to bolo, kým ho jedna z vĺn nepredbehla. Jamie nestihol z tubusu vyjsť, a ten ho zmietol so sebou. Taká masa vody je ako mlynček na mäso. Je malá pravdepodobnosť, že z nej vyjdeš bez zranenia. Táto situácia si vyžiadala Jamieho skalp – vlna mu odňala kúsok kože aj s vlasmi z hlavy: Keď chytíš tubus, je to obrovská rýchlosť a ty si vo vytržení, si tam a čelíš všetkým svojim strachom. Potom prídeš naspäť na breh do reality a uvedomíš si, že, vau, prežil som práve najťažšiu vlnu sveta,hovorí vo svojom Vlogu.

Zážitok ostáva naďalej živý a aj profesionálny surfér sa každé leto potĺka so strachom, ktorý reflektuje na zažité udalosti: „ Mojím najväčším strachom je to, že keďže tu žijem, znamená to, že tu môžem aj zomrieť.“

Jeb Corliss v oblakoch

Jeb je výborný profesionálny skydiver a BASE jumper: Mal som nehodu v Južnej Afrike na vodopáde, kde som si trojnásobne zlomil chrbát, nohu, pravé koleno a zvieratá ma jedli za živa tri hodiny, kým po mňa prišla záchranná služba. Strávil som 6 týždňov ležaním v nemocnici. To bol štart mojej kariéry. Tento pád Jeb prežil, a následne aj ďalšie.

Vyššie uvedené slová nájdeš v oficiálnom klipe Take it up od Wilkinsona. O svojom ďalšom úraze, narazil v rýchlosti 180km/hod, rozprával v relácii CANON on TBS: Môj mozog sa v tom momente rozdelil na dve časti. Prvá si bola istá, že som mŕtvy, druhá ma prinútila vytiahnuť sa s polámaným telom a padať znova a znova. Čo je jednoduchšie, naraziť a mať rýchlu a bezbolestnú smrť, alebo sa pokúsiť vytiahnuť hore a padať a lámať sa dokola?

V roku 2003 Jeb s Dwainom Westonom zahajovali úvodné lety Go Fast Games. Dwain mal preletieť cez Royal Gorge Bridge, Jeb popod. Následne sa mali stretnúť. Dwain však do mosta narazil v rýchlosti 190km/hod a bol na mieste mŕtvy. Jeb sa musel vyhnúť, aby sám nespadol.

Napriek prekonaniu hlbokých strát a zotaveniu sa z rôznych pádov, Jeb so skákaním neprestal, a neprestal ani riskovať. Po jednom z úrazov sám povedal: Nemal som dosť. Nikdy. A konštantne som tlačil a tlačil som veľmi. Hľadal som dobrovoľne hranicu medzi životom a smrťou a našiel som ju. Veľa krát. To je na nej vtipné. Ak ju hľadáš, nájdeš ju.

Bonus: Kevin Hart

Kevin je známy americký stand-up komik a herec sa ocitol taktiež na hranici života a smrti, nie však vlastnou vinou, ani v luxusnom aute. Potykal si so smrťou ako dieťa, keď ho jeho otec hodil do vody. „Nik mi nepovedal, ako mám plávať. Iba ma zdvihol a odhodil do vody. Začal som kričať. Jediné, čo povedal bolo: Bolo by fajn ,ak by si sa neutopil,“  hovorí Kevin pre Goalcast.

Jeho otec ho nikdy nešetril a čoskoro od rodiny odišiel. Dokonca svoje činy verejne priznal. Záchranou bola Kevinova mama, ktorá tvrdo pracovala na tom, aby sa nedostal na ulicu, a v časoch, kedy nemal vo vrecku ani cent, zaňho platila nájom. Napriek neľahkému osudu sa z Kevina stal komik, ktorý svojským spôsobom kúzli úsmevy na tvárach.

@fableticsmen All Access Launch is tomorrow people….but I got your EARLY ACCESS HOOKUP TODAY. My link in bio is the…

Gepostet von Kevin Hart am Dienstag, 21. April 2020

Zdroje: Redbull, Youtube

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech