Ak navštíviš tieto slovenské čokoládovne, už nikdy nesiahneš po čokoláde zo supermarketu

  • Nielen že dobre vyzerajú, voňajú a chutia, ešte nás aj reprezentujú vo svete
  • Sú vyrábané špeciálnym procesom a podľahneš im aj ak nepatríš medzi čokoholikov
  • Tieto čokoládové zázraky zo Slovenska by si mal určite ochutnať
Instagram/ cokolateriapoprad, chocomaze
  • Nielen že dobre vyzerajú, voňajú a chutia, ešte nás aj reprezentujú vo svete
  • Sú vyrábané špeciálnym procesom a podľahneš im aj ak nepatríš medzi čokoholikov
  • Tieto čokoládové zázraky zo Slovenska by si mal určite ochutnať

Nie nadarmo sa nazýva jedlom bohov. Okrem toho, že blahodarne pôsobí na pokožku, eliminuje vrásky a prospieva kardiovaskulárnemu systému, obsahuje aj množstvo antioxidantov. Čokoláda funguje ako afrodiziakum, umocňuje pocit šťastia a zaľúbenosti. Samozrejme, ak je kvalitná. 

Na Slovensku sme si zvykli kupovať lacné napodobeniny čokolád. Rozoznať ju môžeš napríklad tak, že na pravej a kvalitnej nebude v zložení nikdy ako prvý uvedený cukor. 

Alebo si môžeš urobiť prehľad slovenských výrobcov pravých čokolád, ktorí ti určite nepodsunú lacnú náhradu. Reprezentujú nás vo svete, no u nás o nich vieme stále málo. 

Čokolatéria BonBon

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Čokolatéria Bon Bon in Poprad (@cokolateriapoprad),

Z malej čokoládovne v Poprade vyrástla úspešná prevádzka, ktorá teší zmysli čokoholikov už viac ako desať rokov. Čokolatéria BonBon ponúka suroviny a výrobky tej najvyššej kvality. 

Pri návšteve Popradu ju určite nemôžeš obísť. Vychutnať si tu môžeš tie najkvalitnejšie druhy čokolád a čokoládových minidezertov. Pralinky sú vyrábané ručne, bez konzervantov a farbív.

Prevádzka sa navyše nachádza v príjemnom prostredí, takže si užiješ príjemný gurmánsky zážitok v tichu a ďaleko od ruchu mesta.

Od 1.mája do 30.septembra si navyše môžeš objednať zo špeciálnej ponuky. Okrem delikátnych praliniek svoju ponuku rozšírili napríklad o rôzne iné dezerty, palacinky, lízatká alebo napríklad čokoládovú fontánu. 

ChocoLoco

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ChocoLoco (@cokoladovna_chocoloco),

Nejeden kávičkár a milovník čokolády ocení túto nenápadnú čokoládovňu v Svätého pasáži v Trnave. Ak k nim patríš aj ty, toto čarovné voňavé miesto musíš navštíviť. 

Možno budeš mať problém vybrať si z ponuky, pretože je naozaj bohatá. Okrem Espressa alebo Cappuccina kaviareň pripravuje 100%-nú Arabicu s kúskami čokolády. 

Ak si skôr čokoholik, môžeš vyskúšať jemné pralinky či bonbóny, z ktorých si môžeš vyskladať bonboniéru a využiť aj ju ako darček. Kaviareň ponúka aj rôzne sladké špeciality, či horúcu belgickú čokoládu

Horúcu kvalitnú belgickú čokoládu si môžete objednať v rôznych variáciách. V tomto období odporúčam ochutnať napríklad čokoládu s gaštanovým pyré. Kaviareň ponúka i špeciality zo zdravého ovocia ACAI, nápoje z čerstvého exotického ovocia, domáce studené a dokonca i teplé limonády.

CHOCOMAZE

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa CHOCOMAZE chocolates (@chocomaze),

CHOCOMAZE vznikla v roku 2012. Jej majiteľka vytvorila firmu, ktorá je odrazom ťažkej práce, no najmä kvality. Priniesla kreativitu, sladkosť a pôžitok do bežného života. 

Okrem kvality produktu kladie veľký dôraz aj na dizajn. Preto spolupracuje s grafickým dizajnérom, ktorý má na starosti originálny vzhľad čokolád. 

Kúpiť môžeš lízatká, čokoládu so sušeným ovocím alebo s fotkou. Svoju sladkú dobrotu si môžeš navrhnúť aj podľa svojich predstáv. Všetky podrobnosti nájdeš na internetovej stránke spolu s gramážou a cenami produktov.

Dôkazom kvalitnej práce sú aj ocenenia, ktoré Kati získala. V súťaži e-Žena roka 2012 skončila na 2.mieste, Ministrom hospodárstva bola ocenená v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ roka 2013, v tom istom roku získala aj Cenu Heureky. V rokoch 2015, 2017 a 2019 obdŕžala CHOCOMAZE národné ocenenie Great Taste Awards. 

Lyra Chocolate

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lyrachocolate (@lyrachocolate),

Lyra prešla už vo svojom začiatku ťažkým obdobím. V roku 2008 sa rozhodla pre dovoz belgických praliniek na Slovensko. Neúspešne. Až neskôr začali vyrábať vlastnú horúcu čokoládu a po úspechu aj iné čokoládové produkty. 

Už o rok neskôr získala firma svojho prvého partnera. Kolumbijskú firmu Casa Luker. Práve vďaka nim sa v Nitre otvoril obrovský svet nezameniteľnej vône a chuti. 

Po rôznych školeniach na výrobu praliniek, absolvovaní čokoládovej akadémie alebo tréningu u jedného z najlepších chocolatierov na svete sa z malej čokoládovne stal pojem svetových rozmerov. 

Lyra začala vyrábať vlastnú čokoládu a predáva takmer 80 produktov. Vďaka niektorým z nich sa zaradili medzi najlepšie čokolády na svete. To, čo ju robí výnimočnou je aj vysokokvalitné kakao, ktoré odoberá od Indiánov z kmeňa Shuarov v Ekvádore. 

Okrem tabuľkovej čokolády si môžeš kúpiť aj čokoládové nátierky, tyčinky, horúcu čokoládu, darčekové pokušenie alebo boxy vytvorené z viacerých produktov. 

Zdroje: zdravieastyl.sk, bonbonin.sj, cokoladovnatrnava.sk, chocomaze.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech