Nevieš, čo so životom? Grécky ostrov ti zaplatí, ak sa tam presťahuješ

  • Maličký grécky ostrov bojuje o obyvateľov
  • Záujemcom ponúka 500 eur mesačne, dom, pozemok a dokonca aj stravu
Antikythera, ilustračná foto (zdroj: Flickr/Nikos Patsiouris)
  • Maličký grécky ostrov bojuje o obyvateľov
  • Záujemcom ponúka 500 eur mesačne, dom, pozemok a dokonca aj stravu

Ak si vždy túžil žiť na ostrove uprostred mora, zváž túto ponuku snov. Výzvu vypracovalo zastupiteľstvo gréckeho ostrova Antikythéra, ktoré na toto miesto túži vrátiť život. Podľa portálu Greek Reporter na ostrove v súčasnosti žije len 24 obyvateľov. 

Mimoriadna výzva

„Cieľom biskupa a miestnych úradníkov je nájsť rodiny s viac ako tromi deťmi, ktoré sú ochotné presťahovať sa a žiť natrvalo na ostrove Antikythera. Úrady poskytnú každej rodine mesačne 500 EUR (572 USD), bezplatné ubytovanie a dokonca aj bezplatné jedlo,“ uvádza sa v článku na Greek Reporter.

Na ostrove sa uživia predovšetkým ľudia, ktorí sú ochotní pracovať ako rybári, poľnohospodári, stavitelia alebo pekári, píše sa na webe Greecehighdefinition.com.

Keďže projekt, ktorý má na ostrov prilákať viac mladých rodín, bol zverejnený už dávnejšie, záujem o bývanie na ostrove prejavilo viac ako 15 rôznych rodín.

Kde nájdeš túto zasľúbenú zem?

Antikythera je malý ostrov v Egejskom mori, ktorý sa nachádza priamo oproti väčšiemu ostrovu Kréta a Peloponézskym ostrovom. Zaujímavé je, že i napriek vzdialenosti patria Kreéta a Antikythéra pod správu hlavného mesta Grécka – Atén.

Oba ostrovy sú totiž súčasťou regiónu Attica. Napriek ich vzdialenému umiestneniu patria Kythera aj Antikythera administratívne do gréckeho hlavného mesta.

Oba ostrovy sú súčasťou regiónu Attica, ktorého stred sa nachádza práve v Aténach. Ostrov má tri osady – Potamos, čo je hlavné mesto ostrova, Galanianá a Charchalianá.

Zdroj: greekhighdefinition.com, greekreporter.com

Zdroje: greekreporter.com, grekhighdefinition.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá