Ak nie si Petržalčan, za parkovanie tu po novom môžeš mesačne zaplatiť takmer 300 eur 

  • Pilotný parkovací projekt Petržalky je oficiálne schválený
  • Po novom budú môcť na sídlisku bezplatne parkovať 24 hodín už len Petržalčania
  • Novinky budú platné od 1. novembra
valko
TASR
  • Pilotný parkovací projekt Petržalky je oficiálne schválený
  • Po novom budú môcť na sídlisku bezplatne parkovať 24 hodín už len Petržalčania
  • Novinky budú platné od 1. novembra

Ak na najväčšom slovenskom sídlisku, teda v Petržalke, nemáš trvalý pobyt, bez poplatku zaparkuješ len medzi 8.00 a 18.00 h a počas víkendov. V noci bude pre mimo Petržalčanov parkovanie spoplatnené sumou 1 euro za každú začatú hodinu, resp. budú musieť parkovať mimo vyhradených parkovacích miest.

Nové pravidlá parkovania začnú platiť v Petržalke od 1. novembra 2019. Za tento mesiac by tak množstvo cezpoľných mohlo na parkovanie minúť až 294 eur, čo vychádza 14 eur na jeden deň alebo presnejšie noc. V tejto súvislosti sa už mnohí obyvatelia Petržalky obávajú, že sa ešte viac rozmohne trend parkovania na chodníkoch.

Petržalka z vtáčej perspektívy

Gepostet von Petržalka am Freitag, 6. September 2019

Petržalčan s právnym vzťahom k autu sa stane rezidentom zaregistrovaním do elektronického informačného systému. Môže to urobiť tak, že osobne vyplní formuláru na webe miestneho úradu, alebo cez mobilnú aplikáciu. Ostatné fyzické osoby zaregistrované do systému na dočasné parkovanie budú klasifikované ako návštevníci. 

Obyvateľom, ktorým ich nájomca nedovolí prihlásiť si trvalý pobyt, umožní Petržalka prihlásiť sa na tzv. administratívny trvalý pobyt.

Gepostet von Petržalka am Donnerstag, 14. März 2019

Suma za dočasné parkovanie budú nerezidenti- návštevníci platiť prostredníctvom mobilnej aplikácie, SMS správy alebo parkovacieho lístka. Jej zaplatenie v prvých dvoch prípadoch bude kontrolované overením evidenčného čísla v elektronickom informačnom systéme, v prípadne parkovacieho lístka fyzickou obhliadkou.

Pilotný parkovací systém zavedú najprv v časti Dvory. Podľa starostu Petržalky Jána Hrčku chcú do prvej polovice budúceho roka zaviesť regulované parkovanie kompletne v celej mestskej časti, najskôr na parkoviskách pribudnú aj kolmé parkovacie miesta a parkovacie miesta pri cestách, informuje SITA.

Gepostet von Petržalka am Donnerstag, 14. März 2019

Medzi najväčšie výzvy Petržalka momentálne považuje vyznačenie 26 000 vyhradených parkovacích miest. Je to však veľmi finančne a časovo náročné a preto nie je jasné, kedy sa mestskej časti podarí všetky parkovacie miesta vyznačiť. V pláne je však vyznačenie čo najväčšieho množstva parkovacích miest. „Lebo čím väčšie množstvo parkovacích miest bude vyznačené, tým výraznejšie budú obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke zvýhodnení,“ doplnil Hrčka.

zdroj: petrzalka.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK