Ak ťa k smrti unudili hotely, toto sú ubytovania, vďaka ktorým na dovolenku nikdy nezabudneš

  • Dovolenka nemusí byť len o bežných hoteloch, na aké si zvyknutý
  • Noc v korunách stromov, vo vagóne či v perníkovej chalúpke
  • Výber netradičných ubytovaní, vďaka ktorým sa stane tvoja dovolenka nezabudnuteľná
Netradičné dovolenkové miesta
penzionkoliba.sk, wildhouse.sk
  • Dovolenka nemusí byť len o bežných hoteloch, na aké si zvyknutý
  • Noc v korunách stromov, vo vagóne či v perníkovej chalúpke
  • Výber netradičných ubytovaní, vďaka ktorým sa stane tvoja dovolenka nezabudnuteľná

Rozprávková dedinka

Ak si milovníkom Hobita, Janka a Marienky či iných filmov, kníh alebo rozprávok, toto ubytovanie je presne pre teba. Stačí prísť na Oravu do mesta Dolný Kubín a čaká tu na teba v jednom areáli spleť rôznych príbehov. Okrem klasického ubytovania, ktoré ponúka Penzión Koliba, sa môžeš ubytovať v rozprávkových domčekoch. Stravovanie je možné v reštaurácii v areáli Koliby.

Všetky domčeky sú vybavené moderným nábytkom, vykurovaním, kuchynkou so spoločenskou miestnosťou, WC, sprchou, TV a wi‑fi. To znamená, že ubytovanie sa takmer ničím nelíši od klasického. Jediný rozdiel je, že každý domček dýcha svojim príbehom. Dolný Kubín je obklopený krásnou prírodou a je na tebe, ako sa rozhodneš svoj čas tu využiť. V okolí sa dá venovať turistike, cyklistike a počas zimných mesiacov aj lyžovaniu. 

Perníková chalúpka s Dpmčekom na stračej nôžke

Posted by Penzion Koliba – Dolný Kubín on Wednesday, December 6, 2017

Noc vo vagóne

Strávil si už niekedy noc vo vlaku? Ísť „nočákom“ nie je pre mnohých zrovna pohodlné. Tento vagón je však iný. Nájdeš ho v obci Hrušov na strednom Slovensku uprostred prírody. Nečakaj mestský komfort, ubytovanie sa nachádza uprostred farmy. So všetkým čo k nej patrí, jej súčasťou sú zvieratá ako Emus, Alpaky, ovce čierneho nosa a podobne.

Nakoľko sa o farmu stará prívetivá rodina, máš postarané aj o raňajky z lokálnych surovín. Pobyt si môžeš ozvláštniť rôznymi aktivitami, ktoré ponúka priamo farma alebo okolie. Okrem turistiky v prírode stredného Slovenska môžeš na farme skúsiť aj jazdu na koni, jeep safari, alebo skombinovať svoj pobyt s teepee, čo je kempingový stan. Ak máš chuť si oddýchnuť, farma ti ponúka aj relax v podobe masáži, bazénu, alebo testovaní vína a syrov.

Noc vo vagóne
zdroj: Airbnb

Ubytovanie na vode

Ak ťa už nebaví spať na pevnine, mal by si vyskúšať toto ubytovanie. Na výber máš hneď z niekoľkých. Tradičný houseboat sa nachádza v Komárne a jedná sa o plne zariadený dom na rieke Váh. Domček na vode je plne zariadený. K dispozícii máš kuchyňu, viac-lôžkovú izbu, spoločenskú miestnosť a kúpeľňu. V blízkosti sa nachádza aj miestna reštaurácia.

Toto miesto je ako stvorené na romantické prechádzky po okolí, pretože sa ti naskytujú nezabudnuteľné východy a západy slnka. Okrem nich máš na terase k dispozícii aj hojdaciu sieť a gril. Na svoje si tu prídu aj milovníci pohybu, nakoľko v okolí môžeš korčuľovať alebo bicyklovať. 

Api house

Apis znamená v latinčine včela. Ale neboj sa, nebudeš spať v úli, skôr na ňom. Nemusíš chodiť za prírodou, pretože Api house sa nachádza priamo uprostred lúky. Síce budeš obklopený bzukotom včiel, no ani jedna ti neublíži. Naopak, tento pobyt môže byť pre tvoj organizmus veľmi prospešný. Ako vlastníci tohto domčeku hovoria, pobytom a dýchaním vzduchu plného peľu, propolisu, jedu a vosku prijíma ľudský organizmus vibrácie, ktoré sú pre človeka priaznivé.

S nápadom tohto netradičného domčeku prišiel manželský pár, ktorý sa presťahoval z Bratislavy a plní si svoj sen o vedomom živote. Dokonca aj tvar domu je konštruovaný na základe sakrálnej geometrie, čo je základná forma vedomého života, ktorý nás obklopuje. Toto miesto síce nie je pre milovníkov luxusu, no zaručene si tu užiješ nezabudnuteľný pohľad na nočnú oblohu, úzke prepojenie s prírodou a oddych.  

Api house
zdroj: Airbnb

Oaktreehouse

V prírode ešte chvíľu ostaneme. Tentoraz priamo na strome. Na Slovensku sa nachádza niekoľko domov na strome a jedným z nich je aj tento, postavený na štyroch duboch. Domček nájdeš v Modre, neďaleko Bratislavy. Vo vnútri sa nachádza kuchyňa so základným vybavením a rozkladacia pohovka. Na spanie je vyhradené podkrovie, kde sa vyspia dve osoby.

Síce je dom napojený na elektrickú sieť, voda sa dodáva v nádobách. Toaleta sa nachádza 15 metrov od domu a pri dome nájdeš aj záhradnú sprchu. Ak si milovníkom prírody, toto miesto sa ti určite bude páčiť. Drevený most vedie z domčeku priamo na terasu, kde si môžeš užiť výhľad na okolitý les Malých Karpát

Wild house  

Ďalšie ubytovanie v stromoch sa nachádza na Donovaloch. A je to rovno séria troch domčekov, pričom každý nesie inú myšlienku. Všetky domy sú bez elektriny a tečúcej vody. Raňajky si užiješ v podobe piknikového koša, ktorý ti personál donesie

Domček Helios vznikol na sklonku sezóny 2020 a je teda najnovším unikátom. Pomenovaný je podľa starogréckeho boha Slnka, vzhľadom na jeho orientáciu do slnečných lúčov. Od ostatných domčekov sa odlišuje tým, že je zateplený a má hliníkové okná.

Ďalší domček nesie názov Flora. Ako ti už pomenovanie napovedá, je zriadený v zmysle prepojenia s prírodou. To je aj dôvod, prečo boli pri zriaďovaní využité hlavne prírodné materiály. Ako relax ti poslúži lesná hojdačka a húpacia sieť na strome v tesnej blízkosti domu.

Tretím a zároveň posledným domčekom je Fauna. Aj pri stavbe tohto domčeku boli využité predovšetkým prírodné materiály. Domček Fauna je veľmi podobný Flore. Rovnako tu nájdeš lesnú hojdačku, sieť na hojdanie a základné vybavenie.

Karavan

Miesto ideálne pre milovníkov karavanov. Ak si si niekedy chcel prenajať karavan a cestovať, určite vieš, že to nie je lacná záležitosť. Tento pobyt ťa však vyjde lacno a dobrodružstvo zažiješ aj bez cestovania. Tu sa totižto žije mimo sieť a ekologicky, jednoducho – v súlade s prírodou. Okrem prírody môžeš navštíviť aj Banskú Štiavnicu, od ktorej sa karavan nachádza 30 minút chôdze.

Počas pobytu v karavane zistíš, aké je to žiť ekologicky. Na tomto pozemku fungujú vďaka slnečnej energii, dažďová voda sa zbiera a znovu využíva. K dispozícii je základné vybavenie na varenie, príbory, kávovar a čaj. Za dobrovoľný poplatok ti domáci pripravia raňajky. Pred karavanom je terasa, kde si môžeš vychutnať pohár vína. Čo sa týka toalety, nachádza sa asi 25 metrov od karavanu, kde je aj jednoduchá stanica na umytie.

Karavan
zdroj: Airbnb

V skleníku

Posledné ubytovanie sa nachádza v Bratislave. Zimná záhrada, ktorá slúži na prezimovanie subtropických rastlín sa od začiatku jari do polovice jesene premieňa na špeciálnu slnečnú a vzdušnú spálňu. Spať môžeš na matraci umiestnenom na vyvýšenej plošine alebo v priestore pod ním, tiež na matraci. V „skleníku“ sú záclony, ktoré zabránia možným výhľadom z bočných okien.

Kúpelňa je zariadená klasickým štýlom. Na oddych ti poslúži hojdačka na snowboarde a tri kreslá. Počas leta môžeš v neďalekej záhrade využiť záhradnú sprchu a vaňu. Síce budeš takmer v centre Bratislavy, no vďaka subtropickým rastlinám sa budeš cítiť ako v exotike. 

Skleník
zdroj: Airbnb
Zdroje: Travelhacker.blog, Airbnb.sk, Wildhouse.sk, Penzionkoliba.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK