Ak ťa k smrti unudili hotely, toto sú ubytovania, vďaka ktorým na dovolenku nikdy nezabudneš

  • Dovolenka nemusí byť len o bežných hoteloch, na aké si zvyknutý
  • Noc v korunách stromov, vo vagóne či v perníkovej chalúpke
  • Výber netradičných ubytovaní, vďaka ktorým sa stane tvoja dovolenka nezabudnuteľná
cc
penzionkoliba.sk, Unsplash/Persnickety Prints
  • Dovolenka nemusí byť len o bežných hoteloch, na aké si zvyknutý
  • Noc v korunách stromov, vo vagóne či v perníkovej chalúpke
  • Výber netradičných ubytovaní, vďaka ktorým sa stane tvoja dovolenka nezabudnuteľná

Rozprávková dedinka

Ak si milovníkom Hobita, Janka a Marienky či iných filmov, kníh alebo rozprávok, toto ubytovanie je presne pre teba. Stačí prísť na Oravu do mesta Dolný Kubín a čaká tu na teba v jednom areáli spleť rôznych príbehov. Okrem klasického ubytovania, ktoré ponúka Penzión Koliba, sa môžeš ubytovať v rozprávkových domčekoch. Stravovanie je možné v reštaurácii v areáli Koliby.

Všetky domčeky sú vybavené moderným nábytkom, vykurovaním, kuchynkou so spoločenskou miestnosťou, WC, sprchou, TV a wi‑fi. To znamená, že ubytovanie sa takmer ničím nelíši od klasického. Jediný rozdiel je, že každý domček dýcha svojim príbehom. Dolný Kubín je obklopený krásnou prírodou a je na tebe, ako sa rozhodneš svoj čas tu využiť. V okolí sa dá venovať turistike, cyklistike a počas zimných mesiacov aj lyžovaniu. 

Perníková chalúpka s Dpmčekom na stračej nôžke

Posted by Penzion Koliba – Dolný Kubín on Wednesday, December 6, 2017

Noc vo vagóne

Strávil si už niekedy noc vo vlaku? Ísť „nočákom“ nie je pre mnohých zrovna pohodlné. Tento vagón je však iný. Nájdeš ho v obci Hrušov na strednom Slovensku uprostred prírody. Nečakaj mestský komfort, ubytovanie sa nachádza uprostred farmy. So všetkým čo k nej patrí, jej súčasťou sú zvieratá ako Emus, Alpaky, ovce čierneho nosa a podobne.

Nakoľko sa o farmu stará prívetivá rodina, máš postarané aj o raňajky z lokálnych surovín. Pobyt si môžeš ozvláštniť rôznymi aktivitami, ktoré ponúka priamo farma alebo okolie. Okrem turistiky v prírode stredného Slovenska môžeš na farme skúsiť aj jazdu na koni, jeep safari, alebo skombinovať svoj pobyt s teepee, čo je kempingový stan. Ak máš chuť si oddýchnuť, farma ti ponúka aj relax v podobe masáži, bazénu, alebo testovaní vína a syrov.

Noc vo vagóne
zdroj: Airbnb

Ubytovanie na vode

Ak ťa už nebaví spať na pevnine, mal by si vyskúšať toto ubytovanie. Na výber máš hneď z niekoľkých. Tradičný houseboat sa nachádza v Komárne a jedná sa o plne zariadený dom na rieke Váh. Domček na vode je plne zariadený. K dispozícii máš kuchyňu, viac-lôžkovú izbu, spoločenskú miestnosť a kúpeľňu. V blízkosti sa nachádza aj miestna reštaurácia.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Travelhacker.blog, Airbnb.sk, Wildhouse.sk, Penzionkoliba.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech