Ak ťa nebavia hotely a túžiš po dobrodružstve, kempuj. Slovensko je na to ako stvorené

  • Dovolenky v hoteloch môžu byť niekedy nudné a prvoplánové
  • Kempovanie je dobrodružné, vzrušujúce a nemusíš kvôli nemu cestovať ďaleko
  • Toto leto ti ponúka jedinečnú príležitosť skúsiť to na Slovensku
  • Dovolenky v hoteloch môžu byť niekedy nudné a prvoplánové
  • Kempovanie je dobrodružné, vzrušujúce a nemusíš kvôli nemu cestovať ďaleko
  • Toto leto ti ponúka jedinečnú príležitosť skúsiť to na Slovensku

Na to, aby si mohol plnohodnotne kempovať, potrebuješ základné vybavenie. Stan, spacák, karimatku, varič, veci na základnú hygienu a repelent. Ak sa zajtra rozhodneš, že si chceš užiť dovolenku, kúpa týchto vecí a ich zbalenie ti zaberie minimum času. A potom sa už iba stačí rozhodnúť, ktorou cestou sa vydať. 

Možností, kam ísť na Slovensku kempovať, je naozaj mnoho. Je len na tebe, či sa rozhodneš ísť na západ, sever, juh alebo východ, do hôr alebo k vode. 

Domaša – Dobrá

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Vranovské NOVINKY (@vranovske_novinky),

Kemp je vsadený do okolia lesov a leží priamo v juhovýchodnej časti nádrže Domaša. Okrem toho, že je tu najteplejšia voda, ohúri ťa aj nádherné pokojné okolie. 

Areál kempu je pravidelne udržiavaný, tráva pokosená a vhodná aj na opaľovanie. Sú tu sprístupnené sprchy, WC aj tečúca úžitková voda. Kemping je tu zadarmo, zaplatíš iba za sprchy a toaletu. 

Nachádza sa tu aj množstvo reštaurácií a stánkov s občerstvením. Pre milovníkov športov sú k dispozícii športové ihriská, tenisový kurt, vodné športy a vodné bicykle.

Čas si môžeš vyplniť aj cyklistikou alebo turistikou na Ivanov vrch, Praporec alebo Hermanovské skaly. Za návštevu v okolí určite stoja opálové bane v Červenici, zatopený lom v Skrabskom alebo živý archeopark. 

Dedinky

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @alex.ppdc,

Dedinky netreba zrejme nikomu predstavovať. Autokemp ti ponúka ubytovanie uprostred prírody jedného z najkrajších národných parkov Slovenska. Ak potrebuješ vypnúť, toto je to pravé prostredie. 

Areál ponúka reštaurácie, obchod, teplú sprchu aj WC. Nudiť sa tu rozhodne nebudeš, k dispozícii sú futbalové ihriská, tenisové kurty, basketbalová hala, volejbalové ihrisko, stolnotenisová hala aj zápasnícka-box hala. 

Keď už tu budeš, rozhodne musíš ísť na turistiku. Slovenský raj je skutočným rajom a nevidieť jeho krásy zas a zas by bolo obrovskou škodou. Určite musíš navštíviť divokú Sokoliu dolinu, najromantickejšie Misové vodopády, Kláštorskú roklinu a Dúhový vodopád alebo Prielom Hornádu. 

V blízkosti dediniek sa nachádzajú aj rôzne atrakcie, kvôli ktorým si nemusíš obúvať turistické topánky. Ak sa chceš okúpať, priamo v Dedinkách je vodná nádrž Palcmanská Maša. Neďaleko stojí Dobšinská ľadová jaskyňa, Grófska ľadovňa vo Vlachove alebo Chmarošský viadukt. 

Slanická osada

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Niki Kuchtíčková (@__nikolkaa____),

Sen mnohých dovolenkárov je zobudiť sa ráno priamo na pláži. A presne to ti ponúka kemp v Slanickej osade. Ubytuješ sa v stane alebo karavane priamo na brehu Oravskej Priehrady. 

V kempe nájdeš obchod aj stánky s rýchlym občerstvením, kuchyňu aj sprchy a WC. Ak patríš k športovo založeným, poteší ťa volejbalové ihrisko, možnosť vodných športov, cyklistiky aj turistiky. 

Oravská priehrada patrí k najväčším na Slovensku a aj preto je rajom pre turistov. Kúsok od kempu si môžeš požičať jachtu, vodné bicykle, skúsiť môžeš aj člnkovanie alebo surfing. Po priehrade sa plaví aj vyhliadková loď.

Ak zatúžiš po niečom živšom, môžeš sa vydať na turistiku po Náučnom chodníku Juráňova dolina alebo na Bielsku skalu. Vynechať nesmieš ani jeden z našich najkrajších hradov Oravský hrad, pod ktorým sa plavia plte, ktoré ti ponúknu ďalší nezabudnuteľný zážitok. 

Tatranská Štrba 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Kamenov (@andreakamenov),

Iba osem kilometrov od Štrbského plesa stojí areál autocampingu v Tatranskej Štrbe. Ideálne miesto na relax medzi horami, v lese aj v blízkosti turistických atrakcií. 

V areáli sa nachádza pravá slovenská reštaurácia, obchod, WC aj sprcha. Pokiaľ patríš k tým, ktorí sa nemôžu odtrhnúť od okolitého sveta, bez problémov sa tu pripojíš na Wi-Fi. Ceny sú naozaj symbolické, za stan počas letnej sezóny zaplatíš  3,40 € na deň. 

Okrem Štrbského plesa, Popradského plesa alebo Veľkého Hincovho plesa je toto okolie rajom pre turistov, či už chceš liezť po skalách, alebo vidieť unikátne vodopády. 

Červený Kláštor

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Červený Kláštor Pieniny🇸🇰 (@lifeinpieniny),

Neďaleko rieky Dunajec v srdci Pieninského národného parku sa nachádza kemp Pod Troma Korunami. Vyhľadávaný je najmä milovníkmi turistiky, prírody a relaxu. 

Tak ako aj v predošlých kempoch, aj tu nájdeš obchod, reštauráciu aj teplú vodu. Za stan zaplatíš smiešnu sumu, iba 2 € na deň. Mínusom kempu sú chýbajúce toalety. 

Okrem splavu Dunajca alebo možnosti lovenia rýb si môžeš vychutnať aj cyklistiku. Pieninský národný park je rajom pre milovníkov turistiky, za zmienku stojí Veterný vrch alebo Veľká Svišťovka. Vidieť musíš určite aj očarujúce Biele pleso, Dlhý vodopád aj Batizovské pleso, ktoré pripomína maličké jadranské more.

Divín

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Photo by Michal (@majkl.mn),

Za spomenutie jednoznačne stojí aj kemp Divín neďaleko vodnej nádrže Ružiná, ktorá je momentálne vypustená. 

V areáli sa nachádza reštaurácia, WC, sprcha aj Wifi.

Možností, ako tam tráviť čas, je mnoho. Určite nesmieš vynechať zrúcaninu hradu Divín. Blízko kempu sa nachádza Budinská skala, Hradisko na Striebornej alebo Detvianska Poľana.

Navštíviť musíš aspoň jednu z viacerých rozhľadní stojacich v blízkom okolí. Najvyššou z nich je rozhľadňa na Maginhrade, ktorá je zároveň aj najnovšou. Keďže budeš v blízkosti Poľany, ktorá je rajom pre cyklistov, nezabudni si bicykel a vyhraď si aspoň jeden deň na túto dobrodružnú jazdu okolo vulkánu Poľana až do Detvy.

Zdroje: dokempu.cz, ekempy.sk, kamnavylet.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK