Aká korona? Česi mali party so stovkami ľudí, keď ich v tom prepadla razia policajtov
- Prítomných hostí pravdepodobne neminú niekoľkotisícové pokuty, usporiadateľom dokonca hrozia až miliónové sankcie
- Jedná sa už o druhý prípad. Štvrtok otvorila brány pre zákazníkov pražská reštaurácia, ani tá sa neobišla bez pokuty
- Prítomných hostí pravdepodobne neminú niekoľkotisícové pokuty, usporiadateľom dokonca hrozia až miliónové sankcie
- Jedná sa už o druhý prípad. Štvrtok otvorila brány pre zákazníkov pražská reštaurácia, ani tá sa neobišla bez pokuty
Pražskí policajti v noci na sobotu obsadili v centre českej metropoly tajne otvorený klub, v ktorom sa napriek pandemickým obmedzeniam zabávali stovky ľudí. Ako uviedol web TV Nova, počas razie zadržali približne 10 ľudí.
Nelegálna akcia na Anenskej ulici sa začala okolo 22:00, záujemcovia sa o jej konaní dozvedeli prostredníctvom súkromného profilu na sociálnej sieti. Tam dostali inštrukcie v angličtine a heslo, ktorým sa museli preukázať pri vstupe. Priamo ku vchodu, kde zaplatili vstupné od 100 do 300 korún, mohli prísť maximálne v štvorčlennej skupinke, aby nepútali pozornosť okolia.
„Popíjali sme a bavili sa. Kto mal rúško, mal ho stiahnuté pod bradu. Predsa na tajnej párty nebudete nosiť rúško,“ uviedla nemenovaná návštevníčka. Podľa nej sa v klube nachádzalo 200 až 300 hostí, prevažne cudzincov.
Približne o polnoci prišli pred klub desiatky policajtov. Prevádzka klubu ich nechcela pustiť dnu, a tak vyrazili vstupné dvere pomocou baranidla. Prítomných hostí pravdepodobne neminú niekoľkotisícové pokuty, usporiadateľom dokonca hrozia až miliónové sankcie.
V štvrtok otvorila svoje bráni aj pražská reštaurácia
Podľa informácii iDNES.cz svoje brány vo štvrtok otvorila aj pražská reštaurácia Šeberák, tiež navzdory zákazu. Policajti preto prítomným rozdali pokuty za 4 000 českých korún. V reštaurácii sa malo nachádzať 15 zákazníkov. „Doviedli ma k tomu chybné kroky vlády a našich predstaviteľov. V stredu alebo vo štvrtok nám oznámili, že v nedeľu nám povedia, či budeme v pondelok otvárať. Takto prevádzky nefungujú. Zúfalí ľudia robia zúfalé činy,“ povedal majiteľ reštarácie Olbert pre iDNES.tv.
Video: iDNES.tv
Zdroje: SITA, TV Nova, iDNES