Aká krajina, taký Suezský prieplav. Vodné dielo Gabčíkovo blokuje vzpriečená nákladná loď

  • Vodné dielo v Gabčíkove blokuje nákladná loď
  • K porušeniu či protiprávnemu konaniu nedošlo
VD Gabčíkovo
TASR/Štefan Puškáš TASR/Michal Svítok
  • Vodné dielo v Gabčíkove blokuje nákladná loď
  • K porušeniu či protiprávnemu konaniu nedošlo

V marci 2021 uviazla v Suezskom prieplave nákladná loď, ktorá blokovala najmenej 150 ďalších plavidiel. Prvotná správa naznačovala, že loď mala pred incidentom výpadok prúdu. Správcovská spoločnosť Bernhard Schulte Shipmanagement, ktorá má na starosti MV Ever Given, to však poprela. Trvalo niekoľko týždňov, kým sa loď pohla.

Dopravu na vodnom diele Gabčíkovo blokuje nákladná loď. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Krajskej polície v Trnave Mária Linkešová, polícia v súvislosti s touto udalosťou poskytuje maximálnu súčinnosť a asistenciu dopravnému podniku, ktorý tam vykonáva úkony.

Podľa informácií TV Markíza ide o holandskú loď, ktorá sa vzpriečila v plavebnej komore. Kapitán ju údajne odmieta posunúť a vznikli aj špekulácie, že to urobil naschvál. Alkohol uňho nezistili.

Situáciu na mieste polícia preverila. Z trestnoprávneho pohľadu tam nedošlo k porušeniu či protiprávnemu konaniu,“ dodala.

Situácia je podľa jej slov plne v kompetencii Dopravného úradu. Nie je jasné, z akého dôvodu loď uviazla, dopravu sa zatiaľ nepodarilo odblokovať.

 
Zdroje: TASR, Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie