Akceleračný program Rozbiehátor učí Slovákov ako otestovať nápad za 100 € a 100 hodín času. Aké priniesol výsledky tento rok?

  • Koniec júna priniesol zároveň aj koniec akceleračného programu Rozbiehátor 2020, ktorý počas takmer štyroch mesiacov pomohol viacerým začínajúcim podnikateľom otestovať ich ideu a dokonca získať svoje prvé biznis zákazky.
  • Koniec júna priniesol zároveň aj koniec akceleračného programu Rozbiehátor 2020, ktorý počas takmer štyroch mesiacov pomohol viacerým začínajúcim podnikateľom otestovať ich ideu a dokonca získať svoje prvé biznis zákazky.

Teraz nastáva tá zábavnejšia časť biznisu, a síce reálny život a podnikanie. Tímy dostali základy, naučili sa ako otestovať nápad a získať prvých zákazníkov. Vytvorili biznis model a základné finančné kalkulácie, získali kritickú spätnú väzbu od zákazníkov, vytvorili predajné webstránky a prešli si jednoduchými kampaňami na sociálnych sietiach. Všetko vďaka programu, ktorý nadizajnoval otec myšlienky Rozbehni sa, Juraj Kováč. 

zdroj: Rozbiehator

Program Rozbehni sa! trvá siedmy rok a akceleračný program Rozbiehator má za sebou svoje tretie vydanie.  Absolvovalo ho viac ako 30 nápadov, ktorých profily si môžete pozrieť na Rozbehni sa webe.

zdroj: Rozbiehator

Tento ročník bol prvý krát „otvorený“ aj pre tímy mimo školských lavíc. Myšlienka otvoriť program pre “všetkých” prišla vďaka skúsenostiam Juraja z minulých ročníkov. Tento rok sa program rozrástol aj o mentorský program, od spoluoragnizačného tímu Zero2Hero a odborníkov z Campus coworking. Práve Zero2Hero & Campus duo preberá ďalšiu, nadstavbovú časť programu, nazvanú Letný mentoring. Vďaka expertným workshopom získajú najlepšie tímy Rozbiehátora základnú predstavu o UX dizajne, právnych a účtovných špecifikách podnikania, pokročilejšom content či performance marketingu a riadeniu firmy.

Po absolvovaní letného mentoringu, stretnutí s expertami, nasleduje mini finále nadstavbovej časti, v hokejovej terminológii playoff, kde sa vybrané tímy predstavia pred porotou, zloženou s investorov z Campus networku. Takzvaný „demo day“ otestuje pripravenosť tímov a dá im šancu zabojovať o peniaze zo ZeroGravity fondu, novovzniknutého fondu na podporu startupov a začínajúcich firiem na Slovensku. Členmi fondu sú izraelský podnikateľ a investor Roy Ramon, partia z Limerock Advisory a tím okolo 0100 Ventures.

zdroj: Rozbiehator

Už teraz sme zvedavý, aké biznis nápady prinesie ročník 2021.

Rozbiehátor v číslach:

250+ prihlásených projektov

86 tímov zvládlo úvodné zadanie

30+ tímov zvládlo otestovať vlastný nápad

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK