Akcia NAKA v Bratislave: Policajti našli v autách zbrane aj policajné uniformy

  • Elitní policajti NAKA zasahovali od skorého rána v známom bratislavskom hoteli 
  • Z útrob hotela vyviedli muža v putách
  • Na mieste zaistili samopal aj uniformy 
NAKA, zbrane, uniformy
Zásah NAKA v bratislavskom Ružinove. , SIU/Barbora Plávalová
  • Elitní policajti NAKA zasahovali od skorého rána v známom bratislavskom hoteli 
  • Z útrob hotela vyviedli muža v putách
  • Na mieste zaistili samopal aj uniformy 

Elitní policajti Národnej kriminálnej agentúry zasahovali od tretej hodiny ráno v známom hoteli v bratislavskom Ružinove. Na mieste boli desiatky príslušníkov zboru so zbraňami. Z útrob hotela okolo desiatej hodiny doobeda vyviedli jedného muža v putách.

Podľa najnovších informácií Startitup skončili v putách elitných príslušníkov NAKA dokopy traja muži a jedna žena. Muži hovoria po maďarsky a podľa našich informácií pochádzajú z okolia Komárna. Žena vie plynule po slovensky. 

Zadržaní neboli v hoteli ubytovaní. Dovnútra chodili len do hotelovej reštaurácie a na toalety. V redakcii máme dokonca ich podobizeň. Na záberoch je vidieť, ako sa niečo pýtali recepčnej. 

Akcia NAKA v Bratislave: Z hotela vynášajú policajné uniformy aj zbrane

Muži zákona a desiatky vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry z dvoch áut, a to konkrétne modrého Renaultu a bieleho Mercedesu, na ktorých zrejme podozriví prišli, od skorého rána vyťahovali zbrane, samopaly, policajné uniformy, pásky na rameno, taktické rukavice, prilby aj odznaky Národnej kriminálnej agentúry.

Všetko nasvedčovalo tomu, že podozriví sa pripravovali na nejakú krádež alebo lúpežné prepadnutie, tieto informácie neskôr potvrdil aj policajný hovorca Michal Slivka: „Národná kriminálna agentúra zadržala členov organizovanej skupiny z regiónu južného Slovenska. Mali pripravovať lúpežné prepadnutie na území Bratislavského kraja. Prezlečení za policajtov.“

„Pri prehliadkach sme zaistili zbrane, policajné uniformy, nepriestrelné vesty, balistické prilby, označenia Národnej kriminálnej agentúry, polície ako takej a zásahovej jednotky. Aktuálne so zadržanými osobami vykonávame procesné úkony. Viac informácií poskytneme neskôr,“ uviedol.

Podľa našich zistení sa mali policajti na zásah dlhší čas pripravovať a zadržaných sledovali. Zbrane podľa svedka udalosti, ktorý nechce byť menovaný, vyzerali ako pravé. Národná kriminálna agentúra v súvislosti s touto akciou zasahovala aj na iných miestach Slovenska. 

Akcia NAKA v hoteli Bratislava: Zadržaní sa zrejme pripravovali na lúpež

Svedok pre Startitup zároveň prezradil, že súvisiaca akcia mala prebiehať napríklad aj v Petržalke. Na parkovisku pred hotelom sú autá zadržaných stále zaparkované.

Cez okno je vidieť, že v Renaulte sa nachádzajú taktické rukavice, prilby, ale aj igelitka s logom firmy Pyra. Tá má na svojej stránke napísané, že sa špecializuje na predaj ochranných prostriedkov, výbušnín, iniciátorov, trhacej techniky, špeciálnej a zábavnej pyrotechniky. 

Vyšetrovatelia sa dlho pohybovali aj v samotnom hoteli, pričom chodili na poschodie. Krátko pred obedom, však z neho desiatky mužov a žien z Národnej kriminálnej agentúry odišli. 

Otázky sme poslali aj hovorcovi Prezídia policajného zboru. Na odpovede stále čakáme. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá