Akcia NAKA: V putách skončil známy vrah z Považia Rudolf Zúbek a ďalší muži

  • Známa postava podsvetia skončila opäť v putách
  • Rudolf Zúbek bol v minulosti odsúdený za mafiánsku vraždu
  • NAKA zadržala spolu s ním aj ďalších mužov
NAKA zasahuje na mestskej polícii
Reprofoto: Facebook/Polícia SR
  • Známa postava podsvetia skončila opäť v putách
  • Rudolf Zúbek bol v minulosti odsúdený za mafiánsku vraždu
  • NAKA zadržala spolu s ním aj ďalších mužov

Na Považí je známou postavou podsvetia deväťdesiatych rokov. Rudolf Zúbek dostal za vraždu trest dvanásť rokov väzenia. Bolo to v roku 2013. Po zhruba troch rokoch ho však podmienečne prepustili na slobodu.  

Podľa informácií televízie Markíza ho však opäť zadržali. Rudolf Zúbek a ďalší muži skončili po akcii NAKA v putách. Dôvodom akcie ma byť kupliarstvo, ale aj obchodovanie s drogami a iné závažné trestné činy.  Skupina mala pôsobiť na Považí.

Elitní policajti zasahovali v regióne miest Považská Bystrica, Trenčín a Bánovce nad Bebravou. Policajná akcia bola zameraná predovšetkým na rozloženie organizovanej skupiny dopúšťajúcej sa drogovej trestnej činnosti, ako aj rozsiahlej trestnej činnosti súvisiacej s kupliarstvom.

„Počas akcie policajti vykonali 15 domových prehliadok, 14 prehliadok iných priestorov a pozemkov. Zadržali 14 osôb,“ povedala o zásahu hovorkyňa Prezídia PZ, Denisa Bárdyová.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry následne obvinil 13 osôb pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a pre zločin kupliarstva.

Bárdyová dodala, že „vyšetrovateľ podal prokurátorovi podnet návrhu na vzatie do väzby na 12 obvinených. Po dokázaní viny hrozí pre drogovú trestnú činnosť trest odňatia slobody v rozsahu 10 až 15 rokov a pre zločin kupliarstva sedem až 12 rokov.“

Mafiánska vražda

Obeťou Rudolfa Zubeka sa stal Karol Chlebana. Najskôr ho dobili a keď kľačal na kolenách, pristúpil k nemu vrah a strelil ho do hlavy.

Karol Chlebana zomrel na mieste. Jeho vrahom bol podľa rozsudku práve obávaný Rudolf Zúbek, ktorý sa živil tým, že vyberal od podnikateľov peniaze „za ochranu“, teda výpalné. Jeho šéfom bol boss dubnického podsvetia Jozef Kucmerka prezývaný „Ošo“. Ten mal byť aj objednávateľom Chlebanovej vraždy.

Fotografia Rudolfa Zúbeka sa objavila aj v takzvaných mafiánskych zoznamoch v skupine sýkorovcov.
zdroj: Polícia SR: Fotografia Rudolfa Zúbeka sa objavila aj v takzvaných mafiánskych zoznamoch v skupine sýkorovcov.

Za vraždu Chlebanu odsúdili Zúbeka v roku 2013. Dostal vtedy dvanásť rokov väzenia. Po zhruba troch rokoch ho podmienečne prepustili na slobodu. Sudkyňa vtedy argumentovala, že mu započítala aj väzbu v rokoch 1993 až 1995. Celkovo tak Zúbek strávil za mrežami podľa sudkyne viac ako deväť rokov. Lehota na podmienečné prepustenie tak bola podľa nej splnená.

Meno Rudolfa Zúbeka sa objavilo aj v kauze Fatima. Ondrej Janíček ho obvinil z vyhrážania. Zúbek mal mať podľa Janíčka blízko k Monike Jankovskej.

Zdroj: tvnoviny.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá