Akcia NAKA „Vybavovač“: Prominentný advokát a generálny riaditeľ Slovenskej inšpekcie životného prostredia

  • Korupcia pre firmu obchodujúcu s odpadom
  • Z generálneho riaditeľa agent NAKA
  • Advokátovi Mariánovi Bošanskému hrozí 5 rokov väzenia
Právnická kancelária
Startitup/Ivan Mego
  • Korupcia pre firmu obchodujúcu s odpadom
  • Z generálneho riaditeľa agent NAKA
  • Advokátovi Mariánovi Bošanskému hrozí 5 rokov väzenia

V utorok dopoludnia preletela Slovenskom správa o zásahu NAKA v priestoroch advokátskej kancelárie USGB, ktorá zastupovala napríklad niekdajšie šéfa SIS Vladimíra Pčolinského. Prehliadka priestorov ale nesúvisela so známou kauzou.

Elitní policajti prišli do renomovanej advokátskej kancelárie s obvinením pre jedného z majiteľov, prominentného advokáta Mariána Bošanského, ako aj pre samotnú advokátsku kanceláriu USGB. Dôvodom je obvinenie z pokračovacieho prečinu podplácania.

Úplatky mali smerovať do rúk Jána Jenča, generálneho riaditeľa Slovenskej inšpekcie životného prostredia. To, čo po oslovení „vybavovačom“ nasledovalo, je ukážka ozajstného boja proti korupcii na Slovensku.

NAKA zasahuje
zdroj: SIU

Všetko sa to podľa informácií Startitup začalo v novembri 2021. Advokátska kancelária USGB a konkrétne jeden z jej majiteľov Marián Bošanský, ktorý zastupuje istú firmu obchodujúcu s odpadom, sa podľa obvinenia rozhodol pomôcť spoločnosti nelegálnym spôsobom.

Bošanský mal osloviť istého podnikateľa s nehnuteľnosťami, ktorý v minulosti pracoval na ministerstve životného prostredia, aby kontaktoval generálneho riaditeľa Slovenskej inšpekcie životného prostredia Jána Jenča.

Nasledovala výzva na stretnutie v bratislavskej kaviarni, kde vytiahol papier s hlavičkou advokátskej kancelárie USGB a na ňom poznámky napísane v troch bodoch.

Startitup PREMIUM logo
Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá