Aké vlastnosti by mal mať ideálny smartfón podľa Slovákov?

Milan

Telekomunikačný gigant Huawei si dal urobiť prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť, ako by mal podľa Slovákov vyzerať namakaný smartfón. Čo ukázali výsledky?

Na čom Slovákom najviac záleží?

Podľa prieskumu (N = 1043), ktorý si Huawei na Slovensku nechal vypracovať spoločnosťou NMS, Slováci najčastejšie siahajú po smartfónoch, ktoré majú špecifické parametre. Tým najdôležitejším je adekvátna cena (67 % opýtaných), dostatočná výdrž batérie (51 %) či kvalita fotoaparátu (44 %). Muži si vyberajú nový model predovšetkým na základe výkonu, značky, kvality displeja, pričom mobil využívajú okrem komunikovania najmä na fotografovanie širokouhlých záberov, počúvanie hudby, navigovanie či hranie hier.

Z opýtaných žien sa väčšina vyjadrila, že je mimoriadne dôležité mať vo svojom smartfóne kvalitný fotoaparát s dobrou selfie kamerou, možnosťami využívať rôzne filtre či tiež dostatočne veľkú pamäť na ukladanie množstva fotografií a videí. Svoje smartfóny pritom najčastejšie využívajú na fotografovanie či prezeranie sociálnych sietí.

zdroj: Huawei

Ako smartfón najčastejšie využívame? 

Až 54 % respondentov uviedlo, že okrem základnej komunikácie ako je telefonovanie, či esemeskovanie sa väčšina venuje najčastejšie surfovaniu na internete a viac než polovica (51 %) pravidelne prezerá obsah sociálnych sietí. Medzi ďalšie časté činnosti na smartfónoch patrí fotografovanie (49 %), mobilné bankovníctvo či platby prostredníctvom mobilu (40 %), počúvanie hudby či sledovanie filmov (28 %), ale aj hranie hier (17 %).

Práve na základe tohto prieskumu prišiel Huawei s možnosťou bezkontaktnej platby prostredníctvom aplikácie Curve a neustále pracuje na tom, aby sa v obchode s aplikáciami Huawei AppGallery nachádzali všetky potrebné aplikácie lokálnych developerov.

zdroj: Huawei

Veľa požiadaviek, jedno riešenie

Začiatkom tohto mesiaca uviedla firma na trh svoj úplne nový smartfón Huawei nova 9, ktorý ponúka všetky vlastnosti vlajkovej lode za polovičnú cenu, a zároveň dokonale vystihuje všetky požiadavky na smartfón, ktorý by si kúpil priemerný Slovák.

Veľký 6,6-palcový displej nedávno s jemným rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz dostatok miesta na plnohodnotný zážitok zo sledovania sociálnych sietí či hrania mobilných hier. Základom série Huawei nova je inovácia. Už od uvedenia na trh v roku 2016 predstavuje rad nova stelesnenie inovatívnych technológií Huawei v štýlovom kabáte. Je to špičkový osobný asistent určený pre zaneprázdnených, nezávislých a kreatívnych ľudí, ktorí sú neustále v pohybe.

zdroj: Huawei

Fotoaparát, na ktorý je spoľah

Novinka prináša kamerový systém Ultra Vision, ktorý sa skladá z 50-megapixelového hlavného fotoaparátu RYYB Ultra Vision, 8-megapixelového ultraširokouhlého objektívu, 2-megapixelového snímača hĺbky obrazu a makro objektívu, schopného snímať už od vzdialenosti 4 centimetrov. Vďaka tomuto kvartetu budete môcť fotografovať výnimočné portréty, panorámy, mestské fotografie, či priblížené zábery s dokonalou presnosťou detailov. Navyše, s využitím špeciálnych režimov pre nočné fotografie, ako sú Extreme Night Shoot a Night Portrait, môžete vytvárať jasné a mimoriadne detailné snímky aj pri slabom osvetlení. 

zdroj: Huawei

Rýchle nabíjanie pre nedočkavých

V dnešnej dobe sú ľudia v neustálom pohybe a očakávajú, že aj ich zariadenia budú s nimi držať krok. Výdrž batérie je jednou z najväčších starostí, ktoré pri každodennom používaní trápi až 51% opýtaných Slovákov. Rovnako ako predchádzajúce smartfóny Huawei, aj nova 9 vyniká veľkou batériou – má kapacitu až 4300 mAh, vďaka ktorej sa s prehľadom postará o celodennú výdrž, bez ohľadu na záťaž a frekvenciu používania. Extrémne rýchla 66W nabíjačka Huawei SuperCharge zaručí, že nabitie telefónu z nuly na polovicu 53 percent potrvá len 15 minút a pre úplné nabitie stačí počkať 38 minút

Huawei nova 9 poháňa mobilný čipset Snapdragon 778G 4G, vyrobený 6nm technológiou. Vysoký výkon umožňuje smartfónu s prehľadom zvládne všetky každodenné úlohy či multimediálny obsah. Huawei nova 9 navyše prichádza s ďalšími inovatívnymi vlastnosťami ako sú chladiace fólie VC Liquid Cooling & Graphene, ktoré inteligentne snímajú teplotu smartfónu a upravujú jeho výkon tak, aby zariadenie zostalo chladné a fungovalo bezchybne po celú dobu používania. Huawei nova 9 je na Slovensku v vo farbách Black a Starry Blue za odporúčanú cenu 499 eur.

zdroj: Huawei

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie