Ako bude fungovať očkovacia lotéria? Matovičove ministerstvo konečne poskytlo detaily, takto sa dostaneš k bonusu

  • S očkovacou lotériou sa vynorilo mnoho otázok, na ktoré hľadali Slováci odpovede
  • Ministerstvo financií konečne poskytlo viac detailov
pjimage - 2021-07-09T125425.678
Unsplash/CDC Unsplash/Dylan Nolte
  • S očkovacou lotériou sa vynorilo mnoho otázok, na ktoré hľadali Slováci odpovede
  • Ministerstvo financií konečne poskytlo viac detailov

Už je to niekoľko dní, čo sme ťa informovali o očkovacej lotérii. Ide o to, že štát bude finančne odškodňovať ľudí za to, že sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Uviedol to vicepremiér a minister financií Igor Matovič. Má sa tak diať cez očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus.

Očkovacia prémia by mala podľa neho spočívať v týždennom žrebovaní o finančné sumy v celkovej hodnote maximálne 2 milióny eur týždenne. O sume vyčlenenej na žrebovanie by však podľa neho mala rozhodovať vláda až po uzákonení tejto schémy.

Očkovanie
zdroj: TASR/AP Photo/Matt Rourke

Podľa portálu Aktuality.sk sa do lotérie bude môcť prihlásiť každý zaočkovaný bez ohľadu na to, kedy vakcínu dostal. Nárok na sprostredkovateľský bonus budú mať všetci tí, ktorí odporučia očkovanie inej osobe, a tá absolvuje prvú dávku po 1. 7. a druhú dávku do 31. 10. 2021.

Stránka, prostredníctvom ktorej sa budeš môcť prihlásiť do lotérie zatiaľ nie je spustená. Ministerstvo financií však zdôrazňuje, že nie je nutné, aby si na svoj termín očkovania nešiel alebo ho presunul na neskôr. Nápad bol schválený už skôr a v súčasnosti sa čaká len na podpis prezidentky Zuzany Čaputovej. 

Premiér Heger prezradil, koľko peňazí sme už minuli na riešenie pandémie. Padla na to „závratná suma“

„Do očkovacej prémie sa budú môcť zaočkovaní prihlásiť kedykoľvek. O presnom termíne spustenia registrácie budeme verejnosť včas informovať,“ dopĺňa ministerstvo financií. Svoj sprostredkovateľský bonus si budeš môcť uplatniť do 7 dní od spustenia prihlasovania a po spustení systému budeš môcť svojho sprostredkovateľa prihlásiť na bonus. Samozrejme, že budeš musieť byť plne zaočkovaný. 

Igor Matovič
zdroj: Facebook/Igor Matovič

Veľké prachy

Ak by osoba presvedčila ísť sa zaočkovať človeka vo veku do 50 rokov, dostala by za to od štátu 30 eur, ak by išlo o osobu vo veku od 50 do 60 rokov, bonus by predstavoval 60 eur. Pri presvedčení niekoho, kto by mal nad 60 rokov, by sprostredkovateľský bonus dosiahol 90 eur.

„Ideme do toho investovať obrovské financie,“ povedal Matovič. Podľa neho radšej teraz vynaložiť na podporu očkovania možno 100 miliónov eur, ako mať neskôr vysoké ekonomické straty spôsobené treťou vlnou pandémie. Tieto návrhy podľa neho podporila aj koaličná rada.

Zdroje: Aktuality, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK