Ako darček ti dajú toaletný papier a v obchodoch môžeš jesť zadarmo. 10 faktov o Južnej Kórei, ktoré ťa presvedčia, že podobná krajina na svete neexistuje

  • Južná Kórea je krajinou kontrastov, v ktorej sa spájajú moderné technológie a dodržiavanie starých ázijských tradícií
  • Prečítaj si 10 príkladov, ktoré ťa presvedčia o tom, že podobná krajina na svete neexistuje
chuttersnap-387761-unsplashb
Pixabay/Instagram.com
  • Južná Kórea je krajinou kontrastov, v ktorej sa spájajú moderné technológie a dodržiavanie starých ázijských tradícií
  • Prečítaj si 10 príkladov, ktoré ťa presvedčia o tom, že podobná krajina na svete neexistuje

Nezvyčajná pomoc tehotným ženám

Všetky tehotné ženy dostávajú od vlády kartu, na ktorej je im k dispozícii v prepočte približne 415 eur. Môžu byť vynaložené na lekárske ošetrenie alebo na lieky v súvislosti s tehotenstvom. Ženy navyše majú v dopravných prostriedkoch vyhradené miesto na sedenie. A pre budúce mamičky, ktoré sa presúvajú autom, sú tiež vyhradené aj parkovacie miesta, ktoré ľahko spoznajú, keďže sú vyznačené ružovou farbou.

V supermarketoch môžete jesť jedlo zadarmo


Vo väčšine obchodov je ochutnávka predávaného jedla, najčastejšie ovocia, úplnou samozrejmosťou. Nikto na vás nebude škaredo pozerať, ak ochutnáte nejaké ovocie, a potom sa ho rozhodnete nekúpiť.

Milujú praktické darčeky

Jedným z tradičných darčekov pre domácnosť je rolka toaletného papiera. Podľa Kórejcov to totiž symbolizuje dlhý život. Vo všeobecnosti ale Kórejčania majú veľmi radi darčeky a to najmä tie, ktoré sa dajú jesť. Bežné sú potravinové darčekové súpravy. Často sa takéto súpravy predávajú pred sviatkami.

Na Nový rok sa obliekajú televízni moderátori do národných krojov

Tradíciou je, že Kórejčania si Nový rok uctia aj tak, že sa obliekajú do ich tradičného odevu. A výnimkou nie sú ani moderátori

Každá materská škola má vlastnú uniformu vo svojej farbe, aby sa deti počas prechádzky po meste nestratili v dave

Študenti sa tu učia až do neskorých hodín

Deti v Kórei sa veľa učia. Na základnej škole sa učia od 9:00 až do 18:00 hod. Na strednej škole je to ale až do 22:00 a v extrémnych prípadoch študujú ešte dlhšie. Asi nikoho teda neprekvapí, že knižnice tu bývajú mnohokrát otvorené nonstop.

Zaľúbené páry nosia rovnaké oblečenie

Každý zaľúbený pár chce dať ostatným vedieť, svoju láska najavo. A robia to často aj spoločným oblečením. V obchodoch sa dá nájsť kolekcia oblečení, ktoré sú určené práve pre zamilované páry.

Južná Kórea nepozná zvyky iných národov

#BTS #YOU_NEVER_WALK_ALONE Concept Photo 2

Príspevok, ktorý zdieľa BTS official (@bts.bighitofficial),

Mladí Juhokórejčania toho veľa o iných krajinách a zvykoch v nich, nepoznajú. Nepozerajú západné filmy ani nepočúvajú západnú hudbu. Dokonale však poznajú svoju hudobnú scénu a filmy. Najobľúbenejšou hudobnou skupinou juhokórejskej mládeže je kapela BTS.

Nejedia psov

_ 던져지기 삼초전 #양봉꾼아님 #개장수아님

Príspevok, ktorý zdieľa 지는 부평사는 감잔데유🥔 (@popopotato.__),

Mnohí mladí ľudia psa nikdy nejedli. Je pravdou ale, že sa tu dá zohnať. Oveľa viac ale jedia tradičné kórejské jedlá, ktoré sú mimoriadne zdravé. Majú radi veľa zeleniny, plody mora a ryžu.

Rozšírený workoholizmus

 

Vláda dokonca vyhlásila vojnu workoholizmu, ktorý je tu vo veľkom rozšírený. V piatok dokonca automaticky vypínajú zamestnancom počítače, aby nerobili nad stanovenú normu. To sa ale niektorým nepáči a žiadajú, aby na nich nebolo toto pravidlo uplatňované.

Je jasné, že Južná Kórea je krajina, ktorá je pre našinca skutočne exotickou. A čo vy? Išli by ste sa tam pozrieť?

Zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech