Ako kráľ NBA LeBron James míňa svoje ťažko zarobené milióny z basketbalových paluboviek?

  • LeBron James vyhral štyri ceny za najužitočnejšieho hráča NBA
  • Trikrát vyhral finále NBA
  • Je šiestym najlepšie plateným hráčom v ligovej histórii
30261174_10156423307933944_6202170407374553088_n
Lebron James
  • LeBron James vyhral štyri ceny za najužitočnejšieho hráča NBA
  • Trikrát vyhral finále NBA
  • Je šiestym najlepšie plateným hráčom v ligovej histórii

LeBron James je aktuálne najnovšou posilou Los Angeles Lakers, kde podpísal štvorročný kontrakt vo výške 154 miliónov dolárov (132 miliónov eur). Mimo ihriska je James rovnako neúprosný. Koncom roka 2015 podpísal celoživotnú sponzorskú zmluvu s Nike v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov (860 miliónov eur), čo je finančná transakcia, ktorá je porovnateľná so zlúčením dvoch spoločností.

James si vďaka svojmu úspechu na ihrisku aj mimo ihriska nahromadil úžasné autá a domy, no stále má čas na svoju prekvapivo bežnú rodinu. Kráľ James je stále na ceste k svojmu cieľu stať sa miliardovým atlétom. LeBron, vďaka zmluve s LA Lakers, ktorá ho udrží na ihrisku do jeho 37. rokov zarobí 387 miliónov dolárov (332 miliónov eur), čo je najviac v histórii NBA.

LeBron tiež vďaka sponzorských zmluvám zarobí 55 miliónov dolárov (47 miliónov eur) ročne a po Cristianovi Ronaldovi je druhým najlepšie zarábajúcim atlétom sveta. Sponzorské zmluvy má okrem Nike uzavreté aj so značkami Beats, Intel, Sprite( Coca-Cola) a Kia. James sa rozhodol neobnoviť svoju sponzorskú zmluvu s McDonald´s, ale radšej sa stal tvárou Blaze Pizza, spoločnosti, v ktorej figuruje ako zakladajúci investor.

James je tak trochu biznismenom, vlastní podiel vo futbalovom klube Liverpool FC vo výške 2%, ktorý kúpil za 6,6 milióna dolárov. Aktuálne má tento podiel hodnotu 32 miliónov dolárov (27,5 milióna eur).

Warren Buffet sa o ňom vyjadril, že je šikovný, čo sa finančných záležitostí týka. Chystá sa natočiť Space Jam 2 ako sequel populárneho filmu o basketbale, v ktorom hral Michael Jordan a postavičky z Loony Tunes. On a Arnold Schwarzenegger sú súčasťou investorskej skupiny, ktorá investovala do výstavby kancelárskej budovy Hell´s Kitchen  realizovanej spoločnosťou Billa Ackmana.

Jeho bohatstvo mu umožňuje kupovať si luxusné automobily. Má slabosť pre Porsche, ale taktiež vlastní Rolls-Royce Phantom so zabudovanými obrazovkami v sedadlách. Mame kúpil na narodeniny Porsche. A Ferrari Testarossa svojej žene. On však pravidelne jazdí na Kii, aj za pracovnými záležitosťami. Ale úprimne, jeho luxusný K900 sedan na zákazku nie je tvoja typická Kia. Dokonca má svoje logo na diskoch.

Zajazdí si však aj na Ferrari, v ktorom ma veľkú obrazovku, na ktorej pozerá Tom&Jerry. Keď hral za Miami Heats, kúpil dom za 9 miliónov dolárov (7,7 milióna eur). Predal ho so 4 miliónovým ziskom. Minulý rok kúpil sídlo v Los Angeles za 23 miliónov dolárov (19,7 milióna eur), ktorý má desať izieb.

Sám priznal, že ročná údržba jeho tela stojí 1,5 milióna dolárov ročne (1,29 milióna eur). Je to veľká suma, ale práve to mu umožňuje zarábať viac peňazí čo najdlhšie to pôjde.

Zdroj: Business Insider

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech