Ako odhadujú voľby stávkové kancelárie? Smer môže skončiť druhý, Kotleba je na vrchole

  • Ako sa pozerajú stávkové kancelárie na voľby 2020?
  • Pozreli sme sa na tri spoločnosti a ich kurzy pre strany, ktoré favorizujú najviac
  • Často však len kalkulujú totožne s prieskumami verejnej mienky
TASR
  • Ako sa pozerajú stávkové kancelárie na voľby 2020?
  • Pozreli sme sa na tri spoločnosti a ich kurzy pre strany, ktoré favorizujú najviac
  • Často však len kalkulujú totožne s prieskumami verejnej mienky

Parlamentné voľby sa blížia a stávkové kancelárie už predstavili svoje kurzy na možných víťazov. Pozreli sme sa na tri kancelárie u nás.

V skutočnosti však veľa peňazí stávkovaním na voľby asi nezarobíš. Ak by si chcel vyťažiť čo najviac, na celkového víťaza by si musel tipovať stranu Vlasť alebo Máme toho dosť!

Kurzy sú pri týchto stranách vysoké, ale ich reálna pravdepodobnosť vyhrať voľby je takmer nulová.

V skutočnosti stávkové kancelárie veľmi jasne kopírujú predvolebné prieskumy, ktoré naznačujú, že na prvom mieste sa umiestní strana SMER-SD. Druhé miesto je však stále otázne a teoreticky sa o túto pozíciu môže pobiť extrémistická ĽSNS alebo strana bývalého prezidenta Kisku Za ľudí.

Celkové výherné sumy sme prepočítali na základe 10 eur, ktoré by stávkujúci vložil.

Niké

Stávková kancelária Niké predpokladá, že jasným víťazom bude SMER-SD, na ktorého dala kurz 1,12. V prípade výhry SMER-u by si za 10 eur získal len 11,2 eura. Na druhom mieste sa s kurzom 5.25 umiestnila strana ĽSNS a na treťom strana Za ľudí s kurzom 8.5.

Spoločnosť Niké verí vo výhru viac strane Za ľudí ako koalícii PS/Spolu. Tá dostala pre možné víťazstvo kurz 19, čo je výrazne viac ako pri Kiskovej strane. Niké najmenej verí strane DS, pre ktorú stanovila kurz 500.

Znamená to, že z vložených 10 eur by si v prípade výhry tejto strany získal až 5-tisíc eur.

Na druhé miesto výslednej listine víťazov zaradila Niké aj SMER s kurzom 1,01, takže predpokladá aj fakt, že by SMER nemusel vyhrať voľby. Na druhom mieste je aj strana ĽSNS s kurzom 1.83.

zdroj: TASR - Martin Baumann

Fortuna

Stávková kancelária Fortuna predpokladá víťaztvo vo voľbách pre stranu Smer-SD. Fortuna mu dala kurz nižší ako Niké, a to 1.07. Fortuna nepripúšťa, že Smer by skončil do druhého alebo tretieho miesta a kurzy na tieto pozície sú uzamknuté.

Ak stavíš na víťaztvo SMER-u 10 eur, bude to pre teba znamenať v prípade výhry 70 centov.

Na druhé miesto Fortuna favorizuje ĽSNS tesne pred stranou Za ľudí. Pre extrémistov je nastavený kurz na 1.85 a pre stranu Za ľudí 1.95. Stávkové kancelárie zrejme predpokladajú, že súboj o druhé miesto bude práve medzi týmito stranami.

Víťazstvu vo voľbách verí Fortuna najmenej strane Štefana Harabina, Vlasť, na ktorú dala kurz 200. Prvé a druhé miesto si tak podľa Fortuny rozdelia strany SMER, ĽSNS a Za ľudí, kde sú veľmi podobné kurzy.

Na ďalších miestach je kurz pre zvyšené strany omnoho vyšší a začína od 20 do 200. 

zdroj: Štefan Harabin (TASR)

Tipsport

Kancelária Tipsport verí tak isto ako prvé dve stávkové kancelárie SMER-u a favorizuje ho na prvé miesto s kurzom 1.09.

Zaujímavejší kurz je v prípade, že SMER nezíska prvé miesto a skončí aspoň druhý. Tu Tipsport nastavil kurz 5.60. Ako druhého favorizuje na víťaza stranu ĽSNS s kurzom 8.10. 

Tipsport nenastavil kurz pre stranu SMER v prípade umiestnenia do druhého miesta. Staviť však môžeš na to, že Smer sa neumiestni ani na prvom a druhom mieste.

V tomto prípade by musel SMER skončiť na aspoň treťom mieste. Kurz je nastavený na 13, takže za 10 eur by si mohol vyhrať 130 eur. Fortuna verí najmenej strane Vlasť a nefavorizuje ju ani do 5. miesta. Ak by strana Vlasť mala skončiť do piateho miesta, kurz je nastavený na rovných 19.5.

Druhá strana, ktorá je najmenej favorizovaná, je strana Máme toho dosť!

Keď sa pozrieme na zhrnutie týchto stávkových kancelárii tak môžeme povedať, že Smer je podľa nich jednoznačne na prvom mieste, ale nie je vylúčené, že môže skončiť druhý. O druhé miesto sa majú pobiť strana ĽSNS a strana Za ľudí, hneď za nimi má nasledovať strana PS/Spolu. Najmenej veria kancelárie strane Vlasť alebo Máme toho dosť!

Čo sa týka jednotlivých kandidátov na získanie najviac hlasov spomedzi všetkých kandidátov, tak lídri strán sú favorizovaní najviac. Pre Richarda Sulíka zo SaS je kurz nastavený na 8, to znamená, že ak Sulík získa najviac krúžkov zo všetkých kandidátov, tak tvojich 10 eur môže vyhrať rovných 80. Nižšie kurzy sú na Petra Pellegriniho (1.4), Mariana Kotlebu (3.0) alebo Roberta Fica (4.5).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK