Ako počas pandémie získať dáta zadarmo? Orange ponúka 10 GB a neobmedzené chatovanie

Snímka obrazovky 2020-05-04 o 12.08.43
Orange

Slovensko sa ocitlo v situácii, akú ešte nikto z nás nezažil. Toto obdobie však ľudí spojilo a tí silnejší sa rozhodli pomôcť tým slabším. Množstvo bezplatných benefitov pre ľudí pripravil aj najväčší slovenský mobilný operátor Orange. Práca či štúdium z domu, zábava, ale aj kontaktovanie s rodinou a priateľmi sa tak stalo ešte jednoduchšie.

Súčasná pandémia v nás prebudila solidárnosť a empatiu. Na aktuálnu situáciu reaguje aj líder v poskytovaní komplexných telekomunikačných služieb Orange. Jeho spoločensky zodpovedný prístup, ktorý dlhodobo presadzuje, sa prejavil vo veľmi rýchlom zavedení viacerých dôležitých opatrení, ktoré pomáhajú a výrazne uľahčujú zákazníkom čas strávený doma.

Kľúčovým rozmerom je zachovanie konektivity a ľuďom zabezpečiť prístup ku komunikačným možnostiam v čo najväčšej možnej miere.

Výučba a práca z domu sa stali štandardom

Rodiny, ktoré doma trápi problém s nedostatočným pripojením, môžu využiť benefit v podobe 10 GB dát zadarmo. Ak ste zákazníkom Orangeu, získate ich veľmi jednoducho, stačí zaslať SMS v tvare DATA na číslo 317.

V tomto prípade však treba zodpovedne zhodnotiť, či tento benefit skutočne potrebujete, nakoľko služba je určená pre tých, ktorí pracujú alebo študujú z domu.

Spoločne aj v časoch pandémie

To najlepšie, čo môžeme urobiť je to, že ostávame doma. Mnohí ľudia tak zrazu nemôžu byť so svojimi najbližšími. Kontakt s nimi im uľahčuje neobmedzená ponuka SMS a MMS správ a tiež Nonstop dátový balík Čet, vďaka ktorému môžete využívať obľúbené služby ako Whatsapp, Messenger, Skype alebo Viber bez toho, aby ste míňali svoje vlastné predplatené dáta.

Pre aktiváciu tohto benefitu nemusíte nikam chodiť, stačí ak pošlete SMS v tvare CET na číslo 716. V prípade, že chcete využívať neobmedzené SMS/MMS, aktivujete ich správou v tvare SMS na čísle 316.

zdroj: Orange

Naučme deti používať internet správne

Školy ostali zatvorené a detské aktivity sa presunuli do online prostredia. Aj tí najmenší v súčasnosti používajú počítač, mobil či tablet viac než zvyčajne. Orange sa dlhodobo angažuje v téme naučiť deti zodpovedne a bezpečne využívať technológie. Užitočné rady a informácie ponúka stránka programu detinanete.sk, ktorý operátor realizuje v spolupráci s detskou psychologičkou Máriou Tóthovou Šimčákovou. 

Ponuka aj pre športových fanúšikov

Orange aj naďalej umožňuje sledovať zaujímavé športové podujatia z pohodlia domova. Na stanici Orange Sport si športoví nadšenci môžu vychutnať reprízy futbalových zápasov Ligy majstrov UEFA, ako aj nové typy zaujímavých programov.

Pre tých, ktorí chcú zostať fit, je v ponuke pravidelné domáce cvičenie s  majsterkou sveta v aerobiku Veronikou Šindelářovou. Orange priniesol aj absolútnu novinku – televízny prenos e-športových zápasov.

Myslíme na tých najzraniteľnejších

Mimoriadna situácia nie je cudzia ani mimovládnym organizáciám či  zdravotníckym zariadeniam. Nadácia Orange v polovici marca zriadila Fond pomoci. V prvej fáze sa vyčlenila suma 100 000 eur pre takmer 180 000 klientov. Nadácia následne navýšila Fond o ďalších 100 000 eur.

Pomáhajú aj zamestnanci Orangeu

Orange túto situáciu uľahčil aj zriadením Zamestnaneckého fondu pomoci. Celkovo sa vyzbierala suma 8 712 eur, ktorá sa použije na ochranu ľudí, prevenciu, zamedzeniu ďalšieho šírenia nákazy a eliminácie dôsledkov ohrozujúcich sociálne a ekonomické istoty. Spoločne tak zamestnanci pomohli ďalším takmer 6 000 jednotlivcom. Viac informácií nájdete na nadaciaorange.sk

Bezplatná krízová linka pomoci

Na Slovensku sa lieči na psychiatrické diagnózy 350 000 ľudí. Ďalších 750 000 ľudí s príznakmi je bez liečby. Nadácia Orange a Orange sa preto rozhodli podporiť Krízovú linku pomoci, o ktorej viac informácií nájdete na krizovalinkapomoci.sk. V prípade potreby môžete využiť bezplatnú nonstop linku na čísle 0800 500 333.

Spolu a zodpovedne na jednom mieste

Benefity pre zákazníkov, ktoré im umožnia zostať v spojení s blízkymi, odporúčania a tipy na zodpovednosť aj vo využívaní telekomunikačnej siete a všetky opatrenia a formy pomoci Orangeu a Nadácie Orange v súvislosti s aktuálnou situáciou nájdete na www.orange.sk/spoluazodpovedne. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech