Ako sa Hope Hicks stala najmladšou riaditeľkou komunikačného odboru v histórii Bieleho domu

  • Hoci má len 29 rokov, patrí medzi najdlhšie pôsobiace osoby po boku Donalda Trumpa
  • Počas jeho prezidentskej kampane v roku 2016 pôsobila ako hovorkyňa
  • Z pôvodne dočasnej funkcie sa vypracovala na riaditeľku komunikačného odboru na plný úväzok
collage
pinterest.com
  • Hoci má len 29 rokov, patrí medzi najdlhšie pôsobiace osoby po boku Donalda Trumpa
  • Počas jeho prezidentskej kampane v roku 2016 pôsobila ako hovorkyňa
  • Z pôvodne dočasnej funkcie sa vypracovala na riaditeľku komunikačného odboru na plný úväzok

Nie je žiadnym tajomstvom, že americký prezident Donald Trump sa vo svojom tíme rád obklopuje ženskými posilami. Okrem jeho manželky Melanie a dcéry Ivanky sa už nejaký ten čas po jeho boku objavuje ďalšia ženská postava. Hope Hicks, 29-ročná Američanka, aktuálne pôsobí ako riaditeľka komunikačného odboru Bieleho domu. Ide tak o doteraz najmladšiu osobu, ktorá zastáva túto funkciu zriadenú ešte za čias prezidenta Nixona v roku 1969.

Je pochopiteľné, že o jej osobu sa médiá začali zaujímať stále viac a viac. Tu je pár zaujímavých faktov a jej cesta k terajšej funkcii:

  • Hicks a jej sestra Mary Grace boli úspešnými dospievajúcimi modelkami. Hicks predvádzala pre módneho návrhára Ralpha Laurena a objavila sa aj na obálke „The It Girl“, ktorá bola predlohou úspešného televízneho seriálu „Gossip Girl“.
  • Jej prvý stret s rodinou Trumpovcov prišiel v roku 2012, kedy pracovala v PR agentúre Hiltzik Strategies, ktorú si najala práve módna značka Ivanky Trumpovej. Tá sa jej neskôr v roku 2014 rozhodla ponúknuť prácu priamo v Trumpovom tíme.

  • O tom, že Hicks si získala Trumpovu dôveru veľmi rýchlo, svedčí aj fakt, že v roku 2016 ho sprevádzala počas jeho prezidentskej kampane ako hovorkyňa. Počas prebiehajúcej prezidentskej kampane bola ubytovaná vo voľnom apartmáne priamo u budúceho prezidenta, hoci často navštevovala aj rodičovský dom v Connecticute. Keďže bola Trumpovou hovorkyňou, musela reagovať na množstvo podnetov a otázok zo strany reportérov. Dokonca vraj dostala príkazom aj to, aby za neho uverejňovala správy na sociálnej sieti.
  • V súčasnosti pôsobí ako riaditeľka komunikačného odboru Bieleho domu a asistentka prezidenta. A hoci bola do tejto funkcie pôvodne ustanovená len dočasne, od decembra tohto roka je to už jej práca na plný úväzok.

Hicks síce predtým nemala žiadnu politickú skúsenosť, no vyjadrila sa, že pokiaľ ide o jej prípadný vstup do politiky, nikdy nehovorí nikdy. Jej schopnosti dokázali Trumpa zaujať až natoľko, že jej v súčasnosti dokonca patrí oslovenie „skutočná dcéra“. A rozhodne na nej americký prezident nemieni šetriť.

Keď v júni tohto roka vydal Biely dom oficiálne stanovisko ohľadom výšky miezd pre 377 hlavných zamestnancov, Hicks sa ocitla na popredných priečkach. Z Trumpových zamestnancov totiž dostala zaplatené najviac, konkrétne 179 700 dolárov.

Ľudia z jej blízkeho okolia ju opisujú ako priateľskú a lojálnu bojovníčku. A hoci sa jej rodina a priatelia zaiste tešia z jej úspechu, niektorí vyjadrili aj obavy. Predsalen, Trumpova politika a vyhlásenia majú u značnej časti americkej populácie nie až tak dobrú odozvu. Jej blízki sú však presvedčení o tom, že tento „úzky“ vzťah s prezidentom nijakým spôsobom negatívne neovplyvní jej povahu a charakter.

Zdroj: businessinsider.comdailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech