Ako si môžeme spraviť život na Slovensku krajším?

 • Radi a často nadávame na politiku, sťažujeme sa na život a na všetko v našej krajine...
sharon-christina-rorvik-133122
unsplash.com
 • Radi a často nadávame na politiku, sťažujeme sa na život a na všetko v našej krajine...

A môžme ďalej riešiť dôvody, prečo to tak je a ako to môžme zmeniť. Vlastne musíme. No popritom by sme si vždy mali nájsť čas na všednosti bežného života, vďaka ktorým si môžme náš pobyt na tejto planéte urobiť „znesiteľnejším“.

Tu je pár tipov, ako na to:

 • Nauč sa mená

„Ja mám zlú pamäť na mená,“ hovoria prakticky všetci. A keď mi to niekto povie, automaticky ho hádžem do krabice s názvom „súdim ťa“. Ak si myslíš, že si so svojim argumentom vtipný, tak nie si. Skutočne si daj záležať na tom, aby si si zapamätal mená a ukázal ľuďom, že si ich aspoň trochu ceníš.

 • Vyskúšaj si nové prostredie

Vo svojej podstate sme zvieratá, ktoré sa potrebujú združovať do skupín. V Bratislave je jedna z najkvalitnejších Toastmasters skupín na svete, ak máš rád fitness, foriem skupinového cvičenia je nespočetne, v Bratislave rastú fantastické kaviarničky ako huby po daždi a bary „jakbydal“. Čím viac prostredí navštevuješ, tým viac zaujímavých ľudí spoznáš.

Screen Shot 2016-04-29 at 10.12.09

Foto: flickr

 • Smej sa

Priemerný 4-ročný chlapec sa zasmeje tristokrát denne. Priemerný štyridsiatnik 4-krát denne. Smiech ťa robí zdravším a krajším. Na svete je oveľa viac dôvodov, prečo sa usmiať, než prečo to nespraviť.

 • Čítaj

Nie je všetko len o motivačných knihách a vyvoňaných kníhkupectvách. Antikvariáty ponúkajú „slovné porno“, ktoré akosi nikto nechce. A nájdeš ich prakticky v každom väčšom slovenskom meste. Prípadne si choď po knižku do búdiek rozmiestnených po celom Slovensku, kde niečo vložíš a niečo si vezmeš. Videl som ich v Trnave, Piešťanoch aj Bratislave. A to len čistou náhodou.

11700622_503325726486589_9081959061457069003_o

Foto: FB/ Ďakujem, sused

 • Neplánuj

Alebo si aspoň naplánuj deň, kedy nebudeš plánovať. Jeden deň v týždni si vážne oddýchni a nechaj pracovať spontánnosť. Plánovanie je pre každého produktívneho človeka nesmierne dôležité, no musíme vedieť aj vypnúť a užívať si život.

 • Urob niečo, čoho sa bojíš

Keď som bol malý, otrávil som sa hubami. Odvtedy som nemohol hríby ani vidieť a keď som náhodou nejaký do úst dal, napínalo ma a vracal som. Až som jedného dňa počas pracovnej zástavky v Novom Meste nad Váhom zablúdil do reštaurácie, kde bola k obedu len hubová polievka. Povedal som si, že toto je môj moment. Zjedol som síce len polovicu a stále sa bavíme o obyčajnej polievke, no na tento zážitok ja osobne spomínam s úsmevom.

 • Hovor so staršími

Keď som sa o to prvýkrát pokúsil, starší pán sa ma začal pýtať na moje sexuálne skúsenosti. Tak to moc nevyšlo. Postupom času som sa stal v komunikácii zručnejším a dnes dokážem z niektorých rozhovorov vytiahnuť neuveriteľné príbehy. Nepodceňujme na Slovensku starých ľudí len preto, že volia inak, než my. Majú nám čo povedať.

Screen Shot 2016-04-29 at 10.06.54

Foto: flickr

 • Spievaj

V Bratislave a väčších mestách si nachádzajú svoje miesto stále častejšie aj karaoke bary. Ver mi, nič nie je lepšie, ako spoločne si zaspievať. Aj preto milujem južanské štáty a veľmi sa teším, že aspoň čiastočne prechádza ten trend – „jedlo + hudba + priatelia“ sem. Jeden Silvester som na karaoke nahovoril kamarátov a hoci sa do toho nikomu najprv nechcelo, spievali sme napokon šesť hodín a trhali sa o mikrofón. Bol to najlepší Silvester ever.

 • Rob niektoré veci pomaly

Okej, šéf asi nebude nadšený, ak budeš všetko robiť pomaly, ak si sám sebe pánom, tiež to tvojmu biznisu zrejme neprospeje. No zastaviť sa a vychutnať si zdravý obed alebo šálku kvalitného čaju. Život žijeme, aby sme si ho vychutnali a nie ním len tak „preleteli“.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech