Ako si skrášliť neskoré ráno? Miesta v Bratislave, kde si dáš najlepší brunch

  • Brunch, kombinácia raňajok a obeda k nám prišla zo západu
  • Fenomén, ktorý sa stal obľubou množstva ľudí
  • Prinášame ti typy, kde si na neskorých raňajkách naozaj pochutnáš
Brunch
  • Brunch, kombinácia raňajok a obeda k nám prišla zo západu
  • Fenomén, ktorý sa stal obľubou množstva ľudí
  • Prinášame ti typy, kde si na neskorých raňajkách naozaj pochutnáš

Mondieu

Sieť bistier, kde sa riadia mottom „all you eat is love“. Presne to je Mondieu. V Bratislave nájdeš toto bistro s francúzskym nádychom na niekoľkých miestach. V Mondieu myslia aj na sedmospáčov, preto si neskoré raňajky môžeš vychutnať počas celého dňa.

Ponuka jedál je pestrá, prevažne európska a stredoeurópska kuchyňa. Ak si milovníkom sladkých jedál, pochutíš si tu napríklad na lievancoch, či francúzskych brioche toustoch. Tí, ktorí majú radšej slané jedlá si tiež majú z čoho vyberať. V ponuke nájdeš vajíčka na rôzne spôsoby a na svoje si tu prídu aj milovníci avokáda. V ponuke sú taktiež vegánske, či bezlepkové jedlá.

Pan Cakes – a jeho palacinky

Ak si milovníkom palaciniek, Pan Cakes je miesto pre teba. Pri Hodžovom námestí v útulných priestoroch nájdeš množstvo kombinácií. Od klasických džemových, čokoládových, vanilkových až po neobyčajnejšie kombinácie ako gaštanové pyré so šľahačkou, biela čokoláda s ríbezľami, sladko slaný karamel alebo slané palacinky s bryndzou, tuniakom, slaninou a syrom. 

Počas pracovných dní si svoj brunch môžeš vychutnať aj s polievkou. V ponuke nájdeš zmrzlinové poháre a rôzne limonády. Zaujímavosťou je, že v Pan Cakes ťa majiteľka podniku rovno aj obslúži, keďže okrem milých čašníkov, pracuje ako obsluha aj ona.

Enjoy Coffee

V tomto podniku si brunch vychutnáš až do 12:00. V príjemnom a štýlovom bistre priamo v centre historického mesta Bratislavy nájdeš ponuku aj zdravých neskorých raňajok. Sedenie v elegantnom interiéry si zamiluje každý. Ponuka jedál je veľká, opäť od slaných, až po sladké. Každý si teda nájde to svoje. V ponuke je aj organická káva, domáce limonády, smoothies a koláče z vlastnej výroby.

V Enjoy Coffee myslia aj na deti. Tie majú k dispozícií drevené Montessori hračky, zariadenú kuchynku, rozprávky, ale aj knižky a maľovanky. Pre deti je vytvorené aj detské menu.  Tento podnik sa od ostatných líši tým, že tu máš možnosť nakúpiť rôzne bytové doplnky, či čaje priamo v priestoroch reštaurácie. 

Aucafe

Toto miesto sa od tých predošlých líši. Práve Aucafe je jednou z prvých reštaurácii v Bratislave, ktorá zaviedla pravidelný nedeľný brunch. Neskoré raňajky pripravujú výhradne v nedeľu. O to viac je ponuka jedál pestrá, vyrábaná zo surovín od lokálnych dodávateľov a z domácich cestovín.

Posted by Au Cafe on Sunday, June 14, 2020

Bez rezervácie sa na nedeľný brunch do Aucafe nedostaneš. Preto si svoje miesto musíš na stránkach reštaurácie  rezervovať. Vopred si vieš pozrieť aj menu, ktoré ti ponúka široký výber jedál. Tieto jedlá sú pravidelne obmieňané a tak máš vždy možnosť ochutnať niečo nové.

Artelier Café

Si milovník umenia, alebo rád maľuješ? Artelier je jednoznačne pre teba. Už samotný názov ti napovedá, že má čo to dočinenia s rôznymi technikami maľby. Srdcom Artelieru je bar s kaviarňou, kde ponúkajú výberovú kávu a hlad ti pomôžu zahnať zdravými dobrotami.

Aj tento podnik sa líši tým, že brunch ponúkajú každú nedeľu a miesto si musíš rezervovať. Určite to však stojí za to, keďže menu je zakaždým zaujímavé. Nedeľné popoludnie potom môžeš stráviť oddychom v podobe maľovania priamo v priestoroch Artelieru. Rezerváciu si môžeš spraviť napríklad prostredníctvom fb stránky, kde nájdeš aj informácie o neskorých raňajkách. 

Zdroje: Mondieu.sk, Fcebook, Enjoycoffee, Aucafe, Artelier

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech